شناسه خبر: 21738 منتشر شده در مورخ: 1399/6/25 ساعت: 12:36 گروه: اجتماعی  
برنامه جامع ستاد مناسب‌سازی ابلاغ شد/ استفاده از نظر تهرانی‌ها در پروژه‌های شهری

برنامه جامع ستاد مناسب‌سازی ابلاغ شد/ استفاده از نظر تهرانی‌ها در پروژه‌های شهری

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از ابلاغ برنامه جامع ستاد مناسب‌سازی به شهرداری‌های مناطق 22‌گانه خبر داد و گفت: شهروندان به طور مستقیم می‌توانند بر اساس این برنامه جامع نظرات‌شان را در مورد طرح‌های شهری ارائه کنند.

به گزارش ایران سپید  به نقل از فارس، زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران  درباره برنامه جامع ستاد مناسب‌سازی پایتخت اظهار داشت: در هفته جاری جلسه ستاد مناسب‌سازی تهران برگزار شد و اقدامات و نتایج مؤثری از این جلسه به دست آمد از جمله اینکه برنامه جامع ستاد مناسب‌سازی جهت اجرا به شهرداری‌های مناطق 22‌گانه ابلاغ شد.

وی افزود: بر اساس این برنامه و طرح شهری شهروندان می‌توانند به طور مستقیم در مورد برنامه و پروژه‌های شهری نظرات‌شان را مطرح کنند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد:‌همچنین پیش‌نویس دستورالعمل فعالبت مشاوران معلول معاونین چهارگانه شهرداری تهران تهیه شد و در حال حاضر سرعت و شتاب حرکت مناسب‌سازی در تهران افزایش یافته و از یک تا 10 نمره 6 را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که اوایل شورای پنجم نمره مناسب‌سازی یک بود.

نژادبهرام از اجرای اقدامات زیرساختی و ارائه دستورالعمل‌ها جهت مناسب‌سازی شهر تهران خبر داد و گفت: مشاورین معلول معاونت‌های چهارگانه شهرداری از ابتدای هر پروژه شهری با پیمانکاران همراه خواهند بود و نظارت بر اقدامات آنها خواهند داشت.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار سازمان بهزیستی در تهران حدود 200 هزار نفر معلول ساکن هستند گفت:‌به طور کلی 10 درصد جمعیت‌ها در همه جوامع دچار نوعی معلولیت هستند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: همچنین در جلسه اخیر ستاد مناسب‌سازی کمیته پایش و نظارت در ستاد تشکیل شد که پیشنهاد این کمیته توسط انجمن باور که یکی از انجمن‌های مربوط به معلولین است ارائه شده بود و اکنون ستاد مناسب‌سازی دارای سه کارگروه شهرسازی، اجتماعی و پایش و نظارت است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *