شناسه خبر: 21724 منتشر شده در مورخ: 1399/6/24 ساعت: 16:31 گروه: ورزشی  
برگزاری جلسه هم اندیشی جامعه ورزشی کم بینایان و نابینایان

برگزاری جلسه هم اندیشی جامعه ورزشی کم بینایان و نابینایان

جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات جامعه ورزشی معلولان کم بینایان و نابینایان با حضور مدیر اداره بهزیستی خمینی شهر،رییس بسیج ورزشکاران و مسئول کانون خادمیاران آستان قدس رضوی شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش ایران سپید  به نقل از خبرگزاری موج، رییس اداره بهزیستی شهرستان خمینی شهر در این جلسه تشریح کرد: رسیدگی به امور ورزشی معلولان تحت پوشش اداره بهزیستی جزو وظایف ذاتی این ارگان نیست و اداره ورزش و جوانان شهرستان باید به امور ورزشی رسیدگی کند اما با توجه به این مطلب که ورزش نقش مهمی در توانمند سازی افراد ناتوان و معلول دارد این اداره در راستای توانمند سازی معلولان اقداماتی انجام می دهد.

داوود ترابی با توضیح این مطلب که قسمتی از کمک های مورد نیاز جامعه ورزشی معلولان از محل مشارکتهای مردمی تامین می شود، افزود: با رایزنی هایی که با کانون خادمیاران آستان قدس شهرستان انجام شد قرار بر این شد که کمک هایی در این زمینه صورت پذیرد.

وی از فعالیت های ورزشی معلولان شهرستان در رشته های شنا،شطرنج،دومیدانی خبر داد و اضافه کرد: در گروه نابینایان و کم بینایان حدود 45 الی 50 نفر مشغول فعالیت ورزشی هستند و تیم های معلولان و جانبازان  جسمی،حرکتی در قالب هفت تیم پنجاه نفره به ورزش می پردازند.

مسئوول کانون خادمیاران آستان قدس رضوی شهرستان خمینی شهر در ادامه پس از بررسی مشکلات مطرح شده عنوان کرد: کانون خادمیاران بودجه و ردیفی برای این مشکلات تعریف نکرده و این کانون از وجود و برکت امام مهربانی ها قدم هایی در این راستا بر می دارد.

سید محمد باقر محمدی افزود: با رایزنی های لازم که با کانون آستان قدس رضوی استان اصفهان صورت پذیرفت مقرر شد تعدادی ازخانواده های معلولانی که از نظر اقتصادی با مشکل مواجهند مقداری کمک هزینه مالی  برای آنها در نظر گرفته  شود که به طور ماهانه به آنها پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که خدمت به اقشار آسیب پذیر توسط خیرانی که با آستان قدس شهرستان در ارتباط هستند یک توفیق الهی محسوب می شود، ادامه داد: سعی کانون خادمیاران بر این است که با اعاناتی که توسط خیرین  در اختیار کانون خادمیاران قرار می گیرد بار مشکلات تا حدودی از اقشار ضعیف جامعه برداشته شود وقطعا  این از برکات امام رضا (ع) است.

 

رضا عسگریان قهرمان پاور لیفتینگ جهان  و مسئول آکادمی ورزشی رضا نیز در ادامه جلسه قول مساعد دادکه: آکادمی قهرمانی رضا خدمات خود را در قالب هزینه باشگاه برای ورزشکاران معلول تقبل می کند و ورزشکاران برون مرزی که حائز رتبه شده اند به صورت رایگان،ورزشکاران کشوری با 50%تخفیف و قهرمانان استانی با 30%تخفیف از خدمات باشگاه بهره مند شوند.

همچنین رضا ابراهیمیان مسئول بسیج ورزشکاران نیز در این راستا قول مساعدت و هر گونه همکاری لازم با جامعه ورزشی نابینایان و کم بینایان را داد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *