شناسه خبر: 21200 منتشر شده در مورخ: 1399/4/11 ساعت: 13:42 گروه: اجتماعی  
رشد ۵۰ درصدی اعتبارات آموزش و پرورش استثنایی در سال ۹۹

رشد ۵۰ درصدی اعتبارات آموزش و پرورش استثنایی در سال ۹۹

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایران سپید سید جواد حسینی در آیین افتتاح مدرسه استثنایی بنت الهدی فهرج از استاندارد سازی فضا و تجهیزات به عنوان یکی از ۴ مولفه اصلی آموزش و پرورش نام برد و از ساخت ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور به همت خیران خبر داد.

وی افزود: ۵ مدرسه از این مدارس با توجه به نیاز در استان کرمان ساخته خواهد شد.

حسینی از ساخت ۴ سالن ورزشی ۲۰۰ متری در مدارس استثنایی شهرستان های شرقی استان خبر داد و گفت: ۶۰۰ میلیون تومان به عنوان بسته حمایتی توان بخشی به مدارس شرقی استان اختصاص می یابد.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از اجرای طرح سنجش از ۱۵ تیر ماه در کشور خبر داد و گفت: ۱۵ درصد دانش آموزان شرقی استان به صورت رایگان سنجش می شوند.

حسینی با بیان این که ۵۰ درصد هزینه سرویس رفت و آمد دانش آموزان استثنایی توسط دولت پرداخت می شود، گفت: علاوه بر سهم دولت۲۰ درصد دیگر از هزینه سرویس رفت و آمد دانش آموزان استثنایی در این مناطق را از محل اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور پرداخت خواهیم کرد.

وی از نیروی انسانی با کیفیت به عنوان یکی دیگر از مولفه های آموزش و پرورش باکیفیت نام برد و از کمبود بیش از ۱۲ هزار نیروی انسانی در مدارس استثنایی سراسر کشور خبر داد.

حسینی گفت: با رایزنی هایی که با سازمان امور استخدامی صورت گرفته است مجوز استخدام ۶ هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی برای مدارس استثنایی سراسر کشور صادر شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندارد مالی را از دیگر مولفه های آموزش با کیفیت دانست و گفت: باید در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی ۲۰ درصد بودجه های دولت به آموزش و پرورش اختصاص یابد .

بر پایه این گزارش: مدرسه استثنایی بنت الهدی فهرج با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور افتتاح شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *