شناسه خبر: 20426 منتشر شده در مورخ: 1399/1/4 ساعت: 11:44 گروه: اجتماعی  
معلولان شنوایی و بینایی پلاک ویژه نمی‌گیرند

معلولان شنوایی و بینایی پلاک ویژه نمی‌گیرند

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور درباره اختصاص پلاک ویژه به نابینایان و ناشنوایان توضیحاتی داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان محمد نفریه معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، درباره اختصاص پلاک ویژه برای نابینایان و ناشنوایان، اظهار کرد: اعطای پلاک ویژه به معلولان شنوایی و بینایی یکی از چالش‌های سازمان بهزیستی و پلیس راهور است، چراکه به این معلولان پلاک ویژه تعلق نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه پلاک ویژه معلولان شنوایی و بینایی صرفاً برای ورود به منطقه طرح ترافیک نیست، چراکه این پلاک نشان می‌دهد که داخل خودرو فرد دارای معلولیت حضور دارد، افزود: به این علت که با این کار تعداد افراد مجاز به ورود به محدوده طرح ترافیک افزایش می‌یابد، پلیس راهور می‌گوید که باید بر روی شیشه خودرو معلولان ناشنوا برچسب ناشنوایی چسبانده شود.

نفریه با بیان اینکه بهزیستی درخواست دارد که به این معلولان نیز پلاک ویژه تعلق گیرد، اما ورود آن‌ها را به محدوده طرح ترافیک باید محدود کنند، گفت: اعطای پلاک ویژه موجب می‌شود که این افراد نیز مانند سایر معلولان از جایگاه‌های پارک ویژه افراد دارای معلولیت و سهمیه بنزین برخوردار شوند، علاوه بر آن خودروهای دیگر متوجه می‌شوند که فرد دارای معلولیت در خودرو حضور دارد.

انتهای پیام/

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *