شناسه خبر: 20167 منتشر شده در مورخ: 1398/11/20 ساعت: 10:21 گروه: اجتماعی  
۱۲۶ واحد مسکونی به معلولان و مددجویان بهزیستی لرستان واگذار شد

۱۲۶ واحد مسکونی به معلولان و مددجویان بهزیستی لرستان واگذار شد

مدیرکل بهزیستی لرستان از واگذاری ۱۲۶ واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش این نهاد همزمان با ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایران سپید فاطمه زهرا توکلی در گفت و گو با رسانه‌ها، اظهار داشت: واگذاری مسکن در مناسبت‌های مختلف نمادی از تحقق وعده‌های پیشین این سازمان به جامعه هدف خود است، آمار واحدهای مسکونی از ابتدای طرح نهضت مسکن تا کنون پنج هزار و ۴۸۱ واحد است که بهزیستی لرستان توانسته است تا امروز چهار هزار و ۶۱۳ واحد را به جامعه هدف خود واگذار کند.

وی، افزود: اقداماتی که در استان لرستان و با تعامل بین بخشی صورت پذیرفته منجر به واگذاری ۱۲۶ واحد مسکونی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان، اضافه کرد: برای ساخت این تعداد مسکن اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال هزینه شده که سهم بهزیستی در این میان ۱۶ میلیارد ریال کمک بلاعوض بوده است.

توکلی تعداد واحدهای واگذاری به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول را ۲۰ واحد عنوان کرد و افزود: میزان کمک بلاعوض بهزیستی برای خانوارهای شهری دارای دو عضو معلول ۶۰۰ میلیون ریال و برای خانوارهای روستایی دارای دو عضو معلول ۳۶۰ میلیون ریال و برای سایر اقشار تحت پوشش ۱۰۰ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای تخریبی در سیل فروردین ماه ۳۵۴ واحد بود که از این تعداد ۳۲ واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو عضو معلول تعلق داشت، افزود: با همکاری شرکای اجتماعی و خیرین تا کنون ۱۵۰ واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده شده که پیش بینی می‌شود تا پایان سالجاری دیگر واحدهای مسکونی واگذار شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان، اضافه کرد: کمک بلاعوض به هر خانواده دارای دو عضو معلول که در سیل منزل آنها تخریب شده مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال بوده است.

توکلی، گفت: استان لرستان بعد از استان خراسان رضوی بالاترین تعداد واگذاری مسکن به مددجویان در دهه فجر را داشته است، همچنین در هفته بهزیستی ۶۸ واحد، هفته دولت ۵۷ واحد و در روز جهانی معلولین ۱۰۳ واحد، جمعاً به تعداد ۳۵۴ واحد مسکونی در سالجاری به مددجویان تحت پوشش بهزیستی در استان لرستان واگذار شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *