شناسه خبر: 19958 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 ساعت: 10:59 گروه: حوادث  
دختر ۱۲ساله خواستار اجرای حکم قصاص عمویش شد

دختر ۱۲ساله خواستار اجرای حکم قصاص عمویش شد

مردی که به‌خاطر طلب ۱۵میلیونی، برادرش را با شلیک گلوله به قتل رساند در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته است. پدر مقتول، قاتل پسرش را بخشید، اما دختر ۱۲ساله مقتول اصرار به قصاص عمویش دارد.

به گزارش ایران سپید به نقل از شوک آنلاین این جنایت ۲۶فروردین‌ سال ۹۷رخ داد. آن شب مأموران کلانتری ۱۴۴جوادیه تهرانپارس هنگام گشتزنی در خیابان دماوند با جسد مردی در یک خودروی هیوندا آزرا رو‌به‌رو شدند.آنطور که مشخص بود دو گلوله به سمت راننده شلیک شده و او جانش را از دست داده بود. کارآگاهان در ادامه به بررسی دوربین‌های مداربسته شرکتی که در آن حوالی بود، پرداختند. بر این اساس مشخص شد خودروی آزرا ساعتی قبل وارد محل شد و در کنار خیابان توقف کرد. به جز راننده، مرد دیگری بر صندلی جلو نشسته بود که به‌نظر می‌رسید در حال جر و بحث با اوست. پس از آن مرد جوان گلوله‌ای را به سمت راننده شلیک و فرار کرد. اما چند ثانیه بعد درحالی‌که اسلحه را زیر کمربندش پنهان کرده بود، مجددا بازگشت تا مطمئن شود که راننده آزرا فوت شده است. آنطور که تصاویر نشان می‌داد، وی پس از اطمینان از مرگ راننده سوار بر خودرویی شد و فرار کرد. همین سرنخ کافی بود تا متهم دستگیر شود.  قاتل کسی جز برادر بزرگ‌تر مقتول نبود که با او دچار اختلافاتی شدید شده بود. او در بازجویی‌ها به قتل برادرش اقرار و انگیزه‌اش را اختلاف مالی اعلام کرد. او گفت: مدت‌ها قبل ۱۵میلیون تومان به برادرم قرض دادم تا چکش را پاس کند. قرار بود یک‌ماهه این پول را برگرداند، اما مدام امروز و فردا می‌کرد. وقتی دیدم مرا سرکار گذاشته دو‌ماه قبل یک اسلحه تهیه کردم تا با تهدید، پولم را پس بگیرم. او ادامه داد: روز حادثه برای صحبت با او سوار ماشینش شدم اما وقتی دیدم حاضر نیست پولم را برگرداند عصبانی شدم و با شلیک گلوله وی را به قتل رساندم.   این متهم پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و حکم به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید. پرونده در حالی به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شده که پدر مقتول، قاتل را بخشیده است. مقتول دو فرزند داشت ؛ یک پسر۹ساله و یک دختر ۱۲ساله. پدر مقتول که قیم پسرکوچک بود نظر خود را که بخشش بود اعلام کرد، اما دختر ۱۲ساله مقتول خواستار قصاص قاتل پدرش (عمویش) شد. در این شرایط باید دختری که درخواست قصاص کرده، دیه عمو را بپردازد تا حکم قصاص اجرا شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *