شناسه خبر: 19586 منتشر شده در مورخ: 1398/9/23 ساعت: 10:53 گروه: حوادث  
قصاص قاتلی که بخاطر نگاه چپ آدم کشته بود

قصاص قاتلی که بخاطر نگاه چپ آدم کشته بود

امتداد کینه دو ساله چند جوان افغانی که به خاطر «نگاه چپ» آغاز شده بود در حالی سپیده دم روز سه شنبه گذشته به طناب دار گره خورد که چندین بار نزاع و درگیری آن ها در نهایت جنایت مسلحانه خیابانی را در مشهد رقم زد.

به گزارش ایران سپید به نقل از حادثه ساعت19 و 50 دقیقه بیست و چهارم فروردین 96، تلفن پلیس 110 به صدا درآمد و خبر جنایتی هولناک در بی سیم نیروهای انتظامی پیچید.  تحقیقات اولیه بیانگر آن بود که سه جوان موتورسوار، یکی از مشتریان آرایشگاهی در خیابان حر 13 را هدف گلوله قرار داده اند و سپس با شمشیر به پیکر نیمه جان او حمله ور شده اند. دقایقی بعد با تایید مرگ «مجتبی.غ» 21 ساله که به مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد منتقل شده بود، پرونده جنایی شکل گرفت. چند ساعت بعد  با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی علی اکبر احمدی نژاد گروهی از کارآگاهان وارد عمل شدند و نعیم جوان 28 ساله را دستگیر کردند. این جوان به صراحت شلیک گلوله را پذیرفت و گفت: از حدود دو سال قبل کینه قدیمی بین ما و مقتول و برادرش به خاطر «نگاه چپ» به وجود آمده بود، آن زمان درگیری ما به خاطر «نگاه بیخودی» آغاز شد و چندین بار به کتک کاری و حتی شلیک گلوله انجامید. او در حالی که آثار جراحت روی پایش را به کارآگاهان نشان می داد، اضافه کرد: حدود یک سال قبل مجتبی و برادرش که هموطن ما هستند، با شلیک گلوله از سلاح شکاری مرا مجروح کردند. در یکی دیگر از درگیری ها هم مجتبی با شمشیر به سر برادرم حبیب زد که ما هم شکایت کردیم. این جوان 28 ساله در ادامه اعترافاتش افزود: اگرچه با دخالت و وساطت بزرگ ترها ما با یکدیگر آشتی کرده بودیم اما این کینه قدیمی همچنان شعله ور بود تا این که من و برادرانم هرکدام 20 هزار تومان دادیم و از یک فرد هموطن‌مان سلاح شکاری به مبلغ 100 هزار تومان خریدیم تا از مجتبی زهرچشم بگیریم. امروز  که فهمیدیم او در خیابان حر 13 حضور دارد، بلافاصله اسلحه و شمشیر را برداشتیم و  سوار بر موتورسیکلت به تعقیب مجتبی رفتیم. وقتی موتورسیکلت آپاچی او مقابل آرایشگاه به چشم مان خورد بلافاصله در محل توقف کردیم که ناگهان او از آرایشگاه بیرون آمد. در این هنگام من اسلحه را برداشتم و به سوی او شلیک کردم سپس برادرم با شمشیر به او حمله ور شد و از محل فرار کردیم.گزارش خراسان حاکی است: ساعتی بعد  گروه عملیاتی ویژه ای موفق شدند دو متهم فراری 27 و 25 ساله دیگر را که حبیب و رحیم نام دارند  در تور اطلاعاتی خود گرفتار کنند.به دنبال تکمیل تحقیقات در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و بازسازی صحنه جرم، این پرونده جنایی با صدور کیفرخواست به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و بدین ترتیب سه متهم که به خاطر یک کینه دو ساله، حادثه وحشتناکی را رقم زده بودند، پای میز محاکمه ایستادند. در جلسات دادگاه که به ریاست قاضی مصطفی بنده ای و با مستشاری قاضی محمد شجاع پورفدکی برگزار شد، متهمان به دفاع از خود پرداختند و «نعیم- ن» (متهم به جنایت مسلحانه) به صراحت ارتکاب این قتل را پذیرفت. این گونه بود که قضات دادگاه پس از مشورت قضایی، متهم ردیف اول را به جرم قتل به قصاص نفس و دیگر متهمان مرتبط با این پرونده جنایی را به تحمل زندان های طویل المدت محکوم کردند اما این رای با اعتراض وکیل مدافع متهمان روبه رو شد و در دیوان عالی کشور مورد بررسی بیشتر قرار گرفت. در عین حال قضات شعبه چهارم دیوان عالی کشور نیز پس از مطالعه دقیق اوراق پرونده، رای صادره از دادگاه را تایید کردند و بدین ترتیب «نعیم- ن» سپیده دم سه شنبه گذشته، با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفت و در حضور قضات اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به دار مجازات آویخته شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *