شناسه خبر: 19478 منتشر شده در مورخ: 1398/9/12 ساعت: 14:06 گروه: اجتماعی  
لزوم حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها
مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران

لزوم حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در یکصد و هشتادمین جلسه شورا با اشاره به گرامیداشت معلولین طی تذکری که تقدیم هیات رئیسه شد، گفت: ضمن تبریک روز جهانی معلولان به همه همشهریان عزیز توانیاب و معلول، برای یکایک این عزیزان روز و روزگاری بهتر آرزو مندم و به سهم خودم از کم کاری‌ها و بی توجهی‌هایی که در ادای حق به این عزیزان شده است، عذرخواهی می‌کنم امیدوارم شاهد تحقق شهر دسترس پذیر در تهران برای ادای حق این عزیزان باشیم.

به گزارش ایران سپید مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در یکصد و هشتادمین جلسه شورا با اشاره به گرامیداشت معلولین طی تذکری که تقدیم هیات رئیسه شد، گفت: ضمن تبریک روز جهانی معلولان به همه همشهریان عزیز توانیاب و معلول، برای یکایک این عزیزان روز و روزگاری بهتر آرزو مندم و به سهم خودم از کم کاری‌ها و بی توجهی‌هایی که در ادای حق به این عزیزان شده است، عذرخواهی می‌کنم امیدوارم شاهد تحقق شهر دسترس پذیر در تهران برای ادای حق این عزیزان باشیم.

او افزود: تحقق نیافتن دسترس پذیری شهر برای معلولان عزیز، سبب شده است تا این گروه از شهروندان از حق زندگی در شهر به صورت کامل برخوردار نشوند، در این شرایط هرچه میزان معلولیت جسمی و حرکتی عزیزان بیشتر باشد، مشکلاتشان برای رفت و آمد، کار و زندگی در محله و شهر بیشتر است.
فراهانی تاکید کرد: در چنین شرایطی فراهم کردن دسترسی، حمل و نقل آسان برای رتق و فتق امور تحصیلی، درمانی و نیاز‌های حیاتی این عزیزان کمترین خدمتی است که شهرداری از طریق دسترس پذیر کردن شهر و تسهیل استفاده این عزیزان از شبکه حمل و نقل عمومی باید ارائه کند.
عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس ماده ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان؛ شهرداری‌ها مکلفند، صدور پروانه احداث، بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان‌ها و اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، آموزشی را به رعایت ضوابط و استاندارد‌های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و اصلاحات پس از آن در مورد دسترس پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری، مشروط کنند.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: امری که اگر در صدور پروانه‌های ساختمانی و پایان کار مورد توجه شهرداری قرار گیرد و شهرداری به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کند، بدون شک زمینه ساز بهبود و ارتقاء سطح دسترس پذیری معلولان در تهران خواهد شد.
فراهانی گفت: بر همین اساس اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شورا‌های اسلامی کشور، درباره «لزوم توجه به اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان‌ها» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم و انتظار دارم شهرداری بیش از پیش به دسترس پذیری شهر و خدمت به معلولان توجه کند تا حق این عزیزان مطلوب‌تر و بهتر از گذشته ادا شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با اقدام بموقع، موثر و اهتمام آقای حناچی، شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به دسترس پذیر کردن تهران برای زندگی همه شهروندان به ویژه معلولان عزیز باشیم.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *