شناسه خبر: 19465 منتشر شده در مورخ: 1398/9/11 ساعت: 14:37 گروه: اجتماعی  
پیشنهاد تشکیل صنفی چندبعدی با مشارکت بهزیستی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه معلولان
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور:

پیشنهاد تشکیل صنفی چندبعدی با مشارکت بهزیستی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در نشست تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه فناوری‌های مرتبط با مناسب‌سازی و دسترسی‌پذیری معلولان به تشکیل صنفی چندبعدی با مشارکت بهزیستی و گروهی از تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: جامعه با تولیدات وسائل کمک توانبخشی داخلی آشنا نیستند.

به گزارش ایران سپید  نشست تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه فناوری‌های مرتبط با مناسب‌سازی و دسترسی‌پذیری معلولان همزمان با سومین روز از هفته جهانی گرامیداشت افراد دارای معلولیت با حضور «محمد نفریه» معاون امور توانبخشی و «محمدرضا شهبازی» مدیرکل دفتر امور توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور و جمعی از تولیدکنندگان و صنعتگران برگراز شد.

«محمد نفریه» معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت بر ارتباط تنگاتنگ شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه فناوری‌های مرتبط معلولان تاکید کرد و گفت: رویکرد نوین حوزه توانبخشی حمایت از تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان وسائل کمک توانبخشی است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به شرایط اقتصادی موجود و وجود تحریم‌ها نسبت به تامین داروهای مورد نیاز افراد تحت پوشش انتقاد کرد و افزود: علی‌رغم اینکه تجهیزات پزشکی شامل تحریم نیست اما متاسفانه مراودات بانکی برای خرید آنها شامل تحریم شده است.

وی با تاکید بر معرفی موثر تولیدات کمک توانبخشی شرکت‌های دانش‌بنیان و آشنایی جامعه معلولان با شرکت‌های داخلی، ادامه داد: صنفی چندبعدی با مشارکت بهزیستی و گروهی از تولیدکنندگان باید تشکیل شود تا ضمن تشکیل جلسات متعدد و پیگیری‌های لازم بتوانیم بسیاری از نیازهای موجود جامعه معلولان را مرتفع کنیم.

نفریه در پایان با اشاره به قرارداد ۱۰ هزار فقره مناسب‌سازی با قرارگاه خاتم الانبیا، یادآور شد: سامانه شفافیت یکی از اقدامات مهم بهزیستی در راستای شفافیت فعالیت‌ها و قابل رصد بودن تمامی اقدامات برای تمامی آحاد مردم است و اکنون ۲۶ هزار قرارداد در این سامانه قابل مشاهده می‌باشد.

در ادامه «محمدرضا شهبازی» مدیرکل دفتر امور توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حوزه افراد دارای معلولیت ۲۲ فعالیت صورت می‌پذیرد، گفت: سالمندان ۲۵ درصد جمعیت را در آینده تشکیل می‌دهند که این افراد نیازمند وسائل کمک توانبخشی هستند؛ لذا با توجه به اینکه یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های ما حمایت از تولیدات و تهیه وسائل کمک توانبخشی این افراد است امیدواریم با حمایت رئیس سازمان بهزیستی کشور این تلاش‌ها منجر به حمایت از تولیدکننده و پاسخگویی به نیاز جامعه هدف باشد./ بهزیستی

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *