شناسه خبر: 19463 منتشر شده در مورخ: 1398/9/11 ساعت: 13:44 گروه: اجتماعی  
بازدید مسئولان سازمان بهزیستی از مهدکودکی که کودکان دارای معلولیت را پذیرش می کند
در سومین روز از هفته بزرگداشت افراد دارای معلولیت صورت گرفت

بازدید مسئولان سازمان بهزیستی از مهدکودکی که کودکان دارای معلولیت را پذیرش می کند

در سومین روز ازهفته گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت، صبح امروز"دکتر محمد نفریه معاون امور توانبخشی"سازمان بهزیستی کشور، "دکترحبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی"سازمان بهزیستی کشور، "دکتر کاظم نظم ده مدیرکل بهزیستی استان تهران" و "دکتر سعید بابایی مدیرکل امورکودکان و نوجوانان" سازمان بهزیستی کشوراز مهد کودک نارنجی تهران بازدید کردند.

به گزارش ایران سپید  دکتر محمد نفریه در بازید از  این  مهد کودک که درحال حاضر  ۱۵ کودک  دارای معلولیت  و مبتلا  به  عارضه  اوتیسم را پذیرش  کرده  است گفت : نحوه برخورد و شناسایی نیازهای این کودکان به آموزش مهارتهای خاص نیازمند است که این رفتار نیز شکل ویژه ای از مناسب سازی به شمار می رود و در پذیرش این کودکان باید به بهره مندی مهد کودک از پرسنل ماهر و آموزش دیده توجه کرد.

وی با اشاره به حضور کودکان با نیازهای ویژه در این مهد کودک، افزود:تلفیق این کودکان در جامعه و حضور آنان در کنار کودکان عادی، از اهداف توانبخشی است که کارکردی دو جانبه دارد.

به اعتقادنفریه، فرهنگ نگهداری و حضور این کودکان در مهدهای کودک، هم برای خود این کودکان مفید است که خود را هم سطح دیگر فرزندان جامعه بالا می کشند و هم جامعه را آشنا و آماده پذیرش این کودکان و درک هر چه بیشتر شرایط ویژه آنها می کند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در ادامه  بیان  داشت : رسیدن به این فرهنگ و پذیرش خودجوش این کودکان در یک مهد عادی جای تقدیر و تشکر  و دیده شدن دارد و البته به الگو سازی و تعریف استاندارها و مفاهیم نیاز داریم.

وی اظهار امیدواری کرد :جامعه به جایی برسد که در تمامی مهدهای کودک این پذیرش صورت گیرد و به جایی برسیم که مراکز خاص پذیرش این کودکان(که به نوعی به جداسازی این افراد از جامعه دامن می زند) به کلی تغییر کاربری دهد.

در پایان این مراسم از مدیر و مربیان این مهد کودک با اهدای لوح تقدیر، قدر دانی شد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *