شناسه خبر: 19457 منتشر شده در مورخ: 1398/9/11 ساعت: 11:01 گروه: اجتماعی  
اجرای ۸۸ عنوان برنامه به مناسبت روز جهانی معلولین در منطقه ۱۳

اجرای ۸۸ عنوان برنامه به مناسبت روز جهانی معلولین در منطقه ۱۳

شهردار منطقه ۱۳ از اجرای ۸۸ عنوان برنامه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی و همچنین هفته ملی افراد داری معلولیت خبر داد.

به گزارش ایران سپید مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با توجه به اهمیت نیاز های افراد دارای معلولیت، همه ساله از سوی سازمان جهانی بهداشت ، سوم دسامبر (۱۲ آذر ماه ) به عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت ، نامگذاری شده است. گفت: با توجه به سیاست های اداره کل سلامت شهرداری تهران و با هدف تحقق شعار" تهران، شهری برای همه " و به منظور تلاش در راستای آگاه سازی و حساس سازی جامعه در خصوص توجه به افراد دارای معلولیت ، منطقه ۱۳ همسو با سایر مناطق ، ۸۸ عنوان برنامه را به مناسبت هفته معلول پیش بینی، تدارک و به اجرا گذاشته است.  

به گفته وی بخشی از این برنامه ها با محوریت اجتماعی و فرهنگی در قالب جشن، نمایشگاه دستاورد ها ی معلولین، چکاپ سلامتی، دیدار با خانواده های دارای افراد معلول، کارگاه آموزشی، تور گردشگری، جشنواره غذا، مشاوره فردی و روانشناسی ، مسابقات ورزشی ویژه اعضای کانون معلولین، تقدیر از معلولین توانمند در محلات سیزده گانه  برگزار می شود.

شهردار منطقه با بیان اینکه بخشی دیگر از این برنامه ها به اقدامات معاونت های فنی و عمرانی و حمل و نقل ترافیک اختصاص یافته است اظهار داشت: به درخواست معلولین، معابر محدوده با نصب تابلوی پارک ویژه معلولین، مرمت سنگدال، نصب پل، نصب دستک بر روی پل، اصلاح پله و تبدیل به رمپ، اصلاح شیپ با کفپوش مناسب، نصب سنگدال، احداث مسیر ویژه نابینایان ، جمع آوری موانع  u  و... در نقاط مورد نیاز مناسب سازی  می شود.

رحمان زاده تصریح کرد: مناسب سازی ساختمان های سراهای محلات با بازسازی و تعمیر بالابر این مراکز، ایجاد رمپ در طبقات سراها، همسطح سازی و احداث سرویس بهداشتی فرنگی و.. در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه ۱۳، ارتقای مطالبه گری افراد داری معلولیت و خانواده های آنان، شناسایی، آموزش و جلب مشارکت شهروندان در قالب عضویت کانون های داوطلبانه  افراد دارای معلولیت، ارتقای آگاهی شهروندان در خصوص چالش ها و مسائل اجتماعی افراد دارای معلولیت از اهداف ویژه برنامه های هفته معلولین است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *