شناسه خبر: 18926 منتشر شده در مورخ: 1398/7/20 ساعت: 10:05 گروه: اجتماعی  
رفع نیاز معلولان فراتر از تکلیف اداری است

رفع نیاز معلولان فراتر از تکلیف اداری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: تاکید به مدیریت شهری برای رفع نیاز جامعه هدف معلولان به لحاظ اهمیت موضوع بوده لذا صرف تکلیف اداری نمی‌توان به آن نگاه کرد و یک وظیفه اخلاقی است.

به گزارش ایران سپید سید کمال الدین میرجعفریان در نشست ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌ سازی افزود: یکی از جامعه هدف مدیریت شهری معلولان و جانبازان هستند که رسیدگی به نیازهای آنان وظیفه اخلاقی و قانونی است.

وی گفت: مدیریت شهری برای همه اقشار باید محیط مناسب را فراهم و تامین کند چرا که همه بالاخره یک روز به این فضاهای مناسب شده نیازمند خواهند شد و بدون هیچ منتی بر قشر و جامعه هدف باید تلاش کنیم این امکان به نحو مطلوب ایجاد شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تعبیه سکوهای مناسب و وسایل نقلیه عمومی مورد توجه شورای شهر و شهرداری قرار گیرد.

وی بر پییگیری جدی دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌ سازی استان برای رصد مصوبات تاکید کرد و افزود: تکالیف دستگاه‌های اجرایی و مدیران مسئولان باید در این خصوص دنبال شود چرا که مصوبات جلسه‌های مرتبط با این موضوع پشتوانه عملی دارد و اگر دستگاهی در بازه زمانی به مصوبه عمل نکرد و اتفاقی بیفتد، مصوبه، ملاکی قانونی برای برخورد با دستگاه مربوطه است.

میرجعفریان گفت: سه فرصت برای پیگیری مصوبات تعیین می‌شود و در صورتی که تذکر دبیرخانه و پیگیری آن با توجیه مناسبی از سوی دستگاه‌های اجرایی مواجه نشود و مدیری در زمینه کاری به موقع عمل نکند تکلیفش با مردم است و پاسخش را مردم خواهند داد.

وی افزود:  اگر دستگاه‌های اجرایی به تذکرات دبیرخانه توجه نکردند تکلیف اخلاقی از دبیرخانه ساقط است و باید حتما به اداره بازرسی استانداری منعکس شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: مصوبات باید حتما توسط دبیرخانه به طور جدی پیگیری شود و سومین بار اگر پاسخ قانع کننده‌ ارایه نشود دبیرخانه مکلف است به اطلاع اصحاب مطبوعات برساند. 

وی با بیان اینکه حرمت و احترام قشر معلول و جانباز برای تمام مردم و مسئولان واجب است گفت: خدمت به این قشر از جمله وظایفی است که می‌طلبد مورد توجه ویژه قرار گیرند.

میرجعفریان افزود: شهرداری‌ها حق ندارند به فضاهایی که دارای مناسب‌ سازی مطلوبی نیست، پایان کار بدهند و اگر مهندسی در این خصوص تخطی کرده باشند، نظام مهندسی باید برخورد کند.

وی اظهار داشت: همچنین دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مکلف هستند معابر عمومی و پارک‌ها را برای قشر معلول و سالمند مناسب‌ سازی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌هایی که عملکرد مطلوب در خصوص مناسب‌ سازی داشته باشند نیز تقدیر خواهند شد. 

وی با تاکید بر اهمیت آموزش‌ها به خصوص در حوزه مناسب‌ سازی خواستار ارایه خروجی این آموزش ها شد و گفت: باید بعد از دوره های آموزشی اقدام عملی نیز انجام شود. 

میرجعفریان با اشاره به غیبت نماینده میراث فرهنگی و شهرداری بیرجند به عنوان عضو مدعو این جلسه افزود: اسامی غایبان به اداره بازرسی استانداری خراسان جنوبی اعلام شود تا دلیل غیبت را توضیح دهند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *