شناسه خبر: 18900 منتشر شده در مورخ: 1398/7/17 ساعت: 09:46 گروه: اجتماعی  
کودکان معلول بهزیستی چشم انتظار پیدا شدن خانواده هستند

کودکان معلول بهزیستی چشم انتظار پیدا شدن خانواده هستند

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از متقاضیان فرزندخواندگی خواست تا کودکان دارای معلولیت را نیز به فرزندخواندگی بپذیرند و گفت: این کودکان نیز همانند همه کودکان دیگر، چشم انتظار خانواده و داشتن پدر و مادر هستند.

به گزارش ایران سپید سعید بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت روز جهانی کودک -امروز ۱۶ مهرماه- افزود: چنانچه متقاضیان فرزندخواندگی احساس کنند، فرزندی بیمار است ولی این بیماری رو به بهبود می رود، استقبال از فرزندخواندگیِ کودک وجود دارد، اما در مورد فرزندان دارای بیماریهای مزمن و معلولیت، اینطور نیست.

وی ادامه داد: متقاضیان فرزندخواندگی در صورتی که بفهمند مشکلاتی برای نگهداری کودکان وجود دارد،  استقبال آنها از فرزندخواندگی کمتر می شود بنابراین جا دارد فرهنگ سازی در این زمینه از سوی رسانهها انجام شود.

بابایی اضافه کرد: در حال حاضر در سراسر کشور حدود ۶۵۰ مرکز نگهداری کودکان و ۳۴ شیرخوارگاه فعالیت دارد که ما از آن‌ها به عنوان خانه یاد می کنیم.

گفتنی است، در استان تهران ١٧ متقاضی فرزندخواندگی برای یک کودک وجود دارد و میانگین کشوری نیز ١٠ متقاضی برای یک کودک است. بنا به آمار منتشر شده سال گذشته ۱۴۰۰ کودک بی سر پرست و بدسرپرست به فرزندخواندگی واگذار شدند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *