شناسه خبر: 18713 منتشر شده در مورخ: 1398/7/2 ساعت: 09:46 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 2 مهر 1398

روزنامه سه شنبه 2 مهر 1398

ابتکاری برای صلح در هرمز - ثبت نام هفتمین آزمون استخدامی کشور - اعلام تخلفات بهداشتی مدارس به (190) - شعاری، حافظ سنت و مروج مدرنیته - ۱۶ رقم روی کارت بانکی چه معنایی دارد؟ - حضور جودوکاران نابینا در گرند پری ازبکستان - حبس و شلاق مجازات اخاذی از مردان پولدار

روزنامه «ایران سپید»

سه شنبه 2 مهر 1398

24 محرم 1441

24 سپتامبر 2019

سال بیست و سوم شماره 6240

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین این شماره......

ابتکاری برای صلح در هرمز 2

ثبت نام هفتمین آزمون استخدامی کشور 3

اعلام تخلفات بهداشتی مدارس به (190) 8

شعاری، حافظ سنت و مروج مدرنیته 10

۱۶ رقم روی کارت بانکی چه معنایی دارد؟ 13

حضور جودوکاران نابینا در گرند پری ازبکستان 16

حبس و شلاق مجازات اخاذی از مردان پولدار

 

...........سیاسی

* ابتکاری برای صلح در هرمز.  رئیس جمهوری با بیان اینکه ایران به دنبال صلح بلندمدت در منطقه است، گفت: طرح ابتکار صلح هرمز درباره یک همکاری دسته جمعی درون منطقه خلیج فارس است و میخواهیم همه کشورهای منطقه در این طرح حضور داشته باشند. روحانی در حالی روز دوشنبه عازم نیویورک شد که دولت آمریکا به دلیل نگرانی از تأثیر سخنرانی و مصاحبه ها و برنامه های رئیس جمهوری بر افکار عمومی جهان و همچنین فعالیتهای رسانه ای وزیر امور خارجه، حتی محدودیتهایی برای تردد هیأت ایرانی ایجاد کرده است. دولت ترامپ ویزای معاونین دفتر رئیس جمهوری که مسئولیت مدیریت برنامه های رئیس جمهوری را دارند، صادر نکرده است. * سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون هدفمندی یارانه ها گفت: تا پایان روز یکشنبه «پیامک قطع یارانه» با سرشماره «یارانه» به ۲۰۰ هزار خانواده ای که بر اساس بررسیها جزو سه دهک بالای درآمدی بودند ارسال شد.

..........گزارش روز

* ثبت نام هفتمین آزمون استخدامی کشور: پیرو اطلاعیه منتشره مورخ 98/06/12، بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور، سال 1398 میرساند که دستگاههای اجرایی شامل: وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان امور عشایر ایران، سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ثبت احوال کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سازمان ملی بهره وری ایران، مرکز آمار ایران، سازمان نقشه برداری کشور، مرکز آموزش مدیریت دولتی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور، شرکت سهامی بیمه ایران، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان امور اراضی کشور، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مادر تخصصی و سازمان دامپزشکی کشور در آزمون مذکور متقاضی جذب نیرو هستند. لذا داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون به منظور جذب در هر یک از دستگاههای اجرایی ذکر شده، باید پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد، در صورت دارا بودن شرایط نسبت به ثبت نام آزمون مذکور که از ۳ مهر بر روی سایت سازمان (به نشانی: www.sanjesh.org) فعال میگردد تا روز جمعه 98/07/12 اقدام نمایند. لازم به توضیح است که آزمون در روز پنجشنبه 98/08/30 برگزار خواهد شد. سهمیه معلولین: جذب معلولین (با ارائه معرفینامه از اداره کل بهزیستی استان) از محل سهمیه استخدامی (3 درصد قانون جامع حمایت از معلولان) صرفاً از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر، کسب حد نصاب نمره لازم و رقابت بین کلیه داوطلبان معلول بر اساس نمره مکتسبه در امتحان مشترک فراگیر (به میزان حد اکثر دو برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی) و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد: 1. سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه 3 درصد معلولین مورد تأیید سازمان بهزیستی کشور در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است. داوطلبان معلول تأیید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محلهای مشخص شده در سهمیه معلولان را انتخاب نمایند. ضمناً این سهمیه قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند. 2. معلولین باید توانایی لازم برای انجام کاری را که جهت آن استخدام میشوند، داشته باشند. 3. بر اساس ماده 5 آیین نامه شماره 88384/44178 مورخ 22/04/1389 وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور، معلولیت آنان مانع از مأموریت کاریشان نباشد، بلامانع است.

سایر امتیازات: بر اساس مصوبه شماره 13736/200 مورخ 14/06/1390 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، 10 درصد به امتیاز مکتسبه حافظان قرآن دارای درجات 1 تا 3 برای حافظین در مشاغل کارشناس امور فرهنگی، دبیر معارف اسلامی و مربی امور تربیتی مدارس لحاظ خواهد شد. همچنین برای مشاغلی که شرایط احراز آنها دیپلم است، درجه پنج حفظ قرآن به شرط دارا بودن گواهینامه پایان دوره اول متوسطه از لحاظ استخدامی همتراز دیپلم است و امتیاز ذکر شده نیز به افراد واجد شرایط اعلام شده در متن آگهی استخدامی منتشره تخصیص خواهد یافت. مواد آزمون عمومی: مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از: 1. فنآوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانه ICDL) 2. ریاضی و آمار مقدماتی 3. زبان و ادبیات فارسی 4. معارف اسلامی 5. زبان انگلیسی عمومی 6. اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی 7. هوش و توانمندیهای عمومی.

پرداخت وجه: ثبت نام به صورت اینترنتی از روز چهارشنبه 3/7/1398 لغایت روز جمعه مورخ 12/7/1398 انجام خواهد پذیرفت. مدت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود. متقاضیان واجد شرایط باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت مبلغ 450 هزار ریال به صورت الکترونیکی، به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند. مؤکداً تأکید میگردد مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام در امتحان مشترک فراگیر تمدید نمیگردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. متقاضیان شرکت در امتحان مشترک فراگیر باید پس از پایان ثبت نام، کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند.

 

.............بهداشت و سلامت

* اعلام تخلفات بهداشتی مدارس به 190: رئیس اداره بهداشت مواد غذایی وزارت بهداشت گفت: نظارت بر بوفه ها، خوابگاه های مراکز آموزشی، بهداشت محیط محل آموزش، مدیریت پسماند مراکز، رعایت بهداشت سرویسهای بهداشتی، کلرزنی آب، بررسی وضعیت ارگونومی میز و نیمکت از جمله وظایف کارشناسان بهداشت محیط است. غلامی  افزود: بوفه مدارس چهار نوع است. دسته اول بوفه هایی که اقلام خوراکی بسته بندی شده عرضه میکنند. این بوفه ها معمولاً در محلهای عشایری و دور افتاده که یخچال ندارند، وجود دارند. دسته دوم بوفه هایی که تنها اقدام به توزیع مواد غذایی میکنند؛ با این تفاوت که هم محل عرضه مواد خوراکی از پیش تعیین شده هستند و هم میتوانند اقدام به فروش اقلامی کنند که نیاز به نگهداری در یخچال دارند. دسته سوم بوفه هایی که مجاز به فروش اقلام غذایی آماده هستند منوط به آنکه محلی تحت عنوان گرمخانه داشته باشند و دسته آخر، بوفه هایی که آشپزخانه دارند. نگهداری مناسب مواد اولیه، رعایت بهداشت توسط آشپزان و... از ابتداییترین نکات در مراکز طبخ غذا است؛ همچنین آشپزان این مراکز باید برای دریافت کارت بهداشت به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند. ما به خانواده ها توصیه میکنیم اگر قرار است غذایی تهیه کنند تا فرزندشان به مدرسه ببرد، حد اقل چربی را داشته و ترجیحاً از موادی تشکیل شده باشد که فسادپذیری کمتری داشته باشد. وی با اعلام شماره تلفن ۱۹۰ از مردم خواست تا هر گونه تخلف بهداشتی را به وزارت بهداشت گزارش دهند.

* تأثیر ازدواج فامیلی بر بیماریهای نقص ایمنی: رئیس مرکز تحقیقات نقص ایمنی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران گفت: میزان ازدواج فامیلی در والدین کودکان مبتلا به نقص ایمنی در ایران بر حسب نوع نقص ایمنی، بین ۵۸ تا ۷۸  درصد است. آقامحمدی افزود: این بیماریها منجر به افزایش استعداد ابتلا به عفونتهای مکرر، بیماریهای اتو ایمن و بدخیم در مبتلایان میشود.

 

...........آهنگ و درنگ

* شعاری، حافظ سنت و مروج مدرنیته: سه تار از جمله سازهایی است که از محبوبیت خاصی در میان ایرانیان برخوردار است. کمتر میتوان کسی را پیدا کرد که علاقمند به موسیقی ایرانی باشد و حد اقل یک بار اقدام به فراگیری این ساز نکرده باشد یا به فکر یادگیریش نیفتاده باشد. سازی سهل الوصول، با صدایی ظریف که انعطاف پذیر بودنش باعث شده در ژانرهای مختلف موسیقی، از سنتی گرفته تا راک، حضور داشته باشد. اولین بار در سال ۱۳۰۶ صدای این ساز را ضبط کرده اند و از آن زمان تا به حال، نوازندگان زیادی در میان اهالی موسیقی ایرانی به شهرت رسیده اند. از درویش خان و هرمزی گرفته تا علیزاده و لطفی. بیشک اما یکی از شناخته شده ترین نوازندگان حال حاضر این ساز در ایران، «مسعود شعاری» است. شعاری در ۱۳۴۰ و در شهر تهران متولد شده و موسیقی را در ابتدا با ساز سنتور شروع کرده است. او در کودکی مدتی را نزد منیژه علیپور به یادگیری سنتور پرداخته است. مسیر زندگی او اما زمانی دستخوش تغییر شده که نزد داریوش طلایی، نوازندگی سه تار را آغاز کرده است. شعاری در سال ۱۳۶۱ هم شاگرد مکتبخانه محمدرضا لطفی شده و ردیفهای موسیقی ایرانی و شیوه نوازندگی تار را در محضرش فرا گرفته است. او همچنین از محضر علی اصغر بهاری، نوازنده کمانچه هم بهره ها برده است. شعاری، قطعاتی از موسیقی قدما را نزد بهاری آموخته است. آشنایی شعاری با پژوهشگرانی همچون مهدی کمالیان و محمود هاشمی، مسیر هنری این نوازنده سه تار را شکل داده است. او به کمک این دو پژوهشگر، تلاش کرد تا مکاتب نوازندگی سه تار نوازهای قدیمی نظیر صبا، عبادی، فروتن و هرمزی را بازسازی کند. حاصل این همکاری، آلبوم کاروان صبا بود که در سال ۱۳۷۴ روانه بازار شد و شعاری در این آلبوم، برخی قطعات صبا را بر اساس شیوه نوازندگی سه تار تنظیم و اجرا کرد. او همچنین در همین راستا، آلبوم شباهنگ را در ۱۳۸۹ منتشر کرد. در آلبوم شباهنگ، شعاری قطعاتی از موسیقی قدما را در سه گاه و اصفهان تنظیم و اجرا کرد که مورد توجه قرار گرفت. این قطعات شامل آثار استادانی چون اصغر بهاری، رکن الدین مختاری، یوسف فروتن و سعید هرمزی بود. در کنار ضبط آلبومهای پژوهش محور به منظور حفظ مکاتب نوازندگی استادان قدیمی، موسیقی تلفیقی، از دیگر حوزه هایی است که شعاری به طور جدی در آن فعالیت دارد. او سعی کرده سه تار را با سازهای غربی همراه کند و به فهم مشترکی با این سازها دست یابد. آلبومهای سیر و در سایه باد از جمله آلبومهایی است که در این ژانر تولید شده است. «سایه وار»، نام آخرین آلبومی است که از شعاری منتشر شده است. «سایه وار» اثری برای سه تار و تنبک است که از همکاری «مسعود شعاری» و «پژمان حدادی» شکل گرفته است. شعاری در این اثر به اجرای آثاری از شهنازی، صبا، هرمزی، فروتن و درویشخان پرداخته است. مؤسسه فرهنگی-هنری نقطه تعریف در ۱۳۹۶ این آلبوم را منتشر کرده است.

...........دانش و فناوری

* ۱۶ رقم روی کارت بانکی چه معنایی دارد؟ در گذشته حجم زیادی از فعالیت شعب بانکها به کارهایی مثل انتقال مبالغ پایین، پرداخت قبوض، استعلام موجودی و... اختصاص داشت. علاوه بر این، مشتریان بانکها هم برای انجام این امور ساده مجبور بودند به بانک رفته و اصولاً زمان زیادی را در صف بگذرانند. برای بهبود این شرایط کارتهای بانکی به وجود آمدند. با توجه به قابلیت این کارتها برای انجام فعالیتهای بانکی از طریق دستگاههای خودپرداز و پرداخت از راه دور، هزینه های عملیاتی بانکها به شدت کاهش یافته و همچنین از اتلاف زمان مشتریان جلوگیری شد. روی همه کارتهای بانکی یک عدد ۱۶ رقمی حک شده است. در ادامه توضیح میدهیم که این اعداد چه معنایی دارند. شش رقم اول شماره شناسایی بانک است و مشخص میکند که کارت توسط کدام بانک یا مؤسسه مالی صادر شده است. به این شش رقم اصطلاحاً BIN (Bank Identification Number) میگویند. این شماره برای بعضی بانکها به شرح زیر است: بانک ملی ایران: ۶۰۳۷۹۹ بانک سپه: ۵۸۹۲۱۰

و.... دو رقم بعدی (ارقام ۷ و ۸) معرف کد محصول است که نوع کارت بانکی را مشخص میکند. انواع کارتهای بانکی از قبیل کارت نقدی (کارتهای بانکی متصل به حساب) یا کارت پیشپرداخت (مانند بن کارت، کارت هدیه و کارت اعتباری)، دارای کد محصول مجزا هستند.

هفت رقم بعد (ارقام ۹ تا ۱۵) معرف شماره سریال کارت بوده که برای هر کارت منحصر به فرد است. رقم آخر (رقم شانزدهم) Check Digit یا رقم کنترلی است. این رقم صرفاً برای اطمینان از درست وارد کردن ۱۵ رقم ابتدایی به کار میرود. اگر یکی از ارقام شماره سریال اشتباه وارد شده باشد، وجود رقم کنترلی از ارسال وجه به مقصد اشتباه جلوگیری خواهد کرد. این کار از طریق صحت سنجی شماره ۱۶ رقمی انجام میشود. همان طور که اشاره شد، آخرین رقم شماره کارت، رقم کنترلی بوده و به این صورت محاسبه میشود: اعداد جایگاههای فرد در عدد ۲ ضرب میشود و اعداد جایگاههای زوج در عدد ۱ ضرب میشوند. حاصل جمع همه اعداد به دست آمده باید مضربی از عدد ۱۰ باشد. در غیر این صورت شماره کارت معتبر نیست. در نتیجه به ازای هر ۱۵ رقم ابتدایی، تنها یک رقم کنترلی وجود دارد که شماره کارت را تکمیل نماید. پس وجود این رقم تا حد زیادی باعث جلوگیری از اشتباه در ارسال پول خواهد شد. زیرا اگر شما یک یا چند رقم از شماره کارت مورد نظر را اشتباه وارد کنید، احتمالاً نتیجه نهایی فرمول بالا، مضربی از ۱۰ نخواهد بود. روزانه میلیونها تراکنش در شبکه بانکی صورت میگیرد. وجود یک فرآیند منظم در تبادلات مالی، برای جلوگیری از اتلاف وقت ضروری است. برای نمونه سیستم بانکی در حین انجام هر تراکنش کارت به کارت، باید مشخصات و نام شخص گیرنده را از میان تمام کارتهای بانکی تشخیص دهد. با بررسی ۶ رقم اول، بانک مقصد مشخص شده و در نتیجه اطلاعات مورد نظر تنها در میان کارتهای همان بانک جستجو میشود.

 

............ورزشی

* حضور جودوکاران نابینا در گرند پری ازبکستان: تیم ملی جودوی نابینایان برای حضور در رقابتهای گرند پری عازم ازبکستان شد. محمدرضا خیر اللهزاده، رضا غلامی و وحید نوری جودوکاران اعزامی به رقابتهای گرند پری ازبکستان هستند. این جودوکاران با هدایت محمدرضا حاج یوسفزاده در این رقابتها حضور خواهند داشت. وحید نوری و رضا غلامی چندی پیش موفق به کسب مدال طلای مسابقات آسیایی قزاقستان شده بودند. خیر اللهزاده نیز موفق به کسب مدال نقره شده بود. شرکت در این رقابتها، باعث افزایش امتیازات جودوکاران میشود و رنک آنها را در فدراسیون جهانی بالاتر خواهد برد. لذا هرچه شرکت جودوکاران نابینای کشورمان در تورنمنتهای اینچنینی افزایش یابد، شانس کسب سهمیه پارالمپیک برای آنها بیشتر خواهد شد. مسابقات جودو گرند پری ازبکستان 2 تا 4 مهر برگزار میشود.

* رکورد تازه در تلویزیونهای اینترنتی در ایران: در حالی که شهرآورد 90 از شبکه سراسری پخش میشد، اما حدود یک میلیون مخاطب از طریق اپلیکیشن آنتن این مسابقه را تماشا کردند. این امر میتواند یک رکورد در جذب مخاطب و تماشای بازی از طریق موبایل و دسکتاپ باشد. اپلیکیشن و تلویزیون اینترنتی آنتن از دو سال قبل اقدام به پخش زنده مسابقات فوتبال ایران و جهان کرده و پر مخاطبترین IPTV ایران است. اپلیکیشن آنتن امسال نیز علاوه بر مسابقات لیگ برتر ایران، رقابتهای باشگاهی در لیگهای مختلف جهان و همچنین مسابقات حساسی چون کشتی قهرمانی جهان و دیگر رقابتهای مهم دنیای ورزش را به صورت زنده پخش کرده و به دلیل کیفیت تصاویر و همچنین گزارشگران اختصاصی، مورد توجه جدی علاقمندان به ورزش قرار دارد. آنتن گزارش دربی را به عباس قانع سپرده بود که شب قبلش در شبکه سه دربی میلان را گزارش کرد. مهرداد خانبان و صالح مصطفوی نیز دو کارشناسی بودند که به تحلیل جامع و دقیق این بازی پرداختند.

............حوادث

* حبس و شلاق مجازات اخاذی از مردان پولدار: زن میانسال و فرزندانش که مردان پولدار را ربوده و از آنها اخاذی میکردند با حکم قضات شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران به حبس و شلاق محکوم شدند. اوایل سال ۹۵ این خانواده با ترفندی خاص پنج مرد پولدار را به دام انداخته بودند تا از آنها باجگیری کنند. در پی محاکمه اعضای این باند، یکی از مردان فریب خورده در جایگاه ایستاد و گفت: من سوار خودرو شاسی بلندم از اتوبان ستاری عبور میکردم که زنی را به همراه دو دخترش در حاشیه اتوبان سوار کردم. آنها مرا به خانه شان دعوت کردند؛ اما به محض اینکه وارد شدم، پسری جوان در حالی که چاقو در دست داشت از اتاق بیرون آمد و به سمت من حمله کرد. او با چاقو مرا زد و با تهدید از من خواست تا لباسهایم را دربیاورم. یکی از دخترها که آن موقع نوجوان بود، از من فیلمبرداری کرد. آنها میگفتند فیلم را پخش میکنند و آبروی مرا میبرند. از من پول خواستند و کارت عابر بانکم را به آنها دادم. سپس یک و نیم میلیون تومان پول نقدی را که همراه داشتم و چهار میلیونی را که در کارت عابر بانکم بود سرقت و رهایم کردند. سپس اعظم، مادر خانواده در دفاع از خود گفت: چند سال قبل به خاطر اعتیاد از همسرم جدا شدم. در یک آرایشگاه کار میکردم تا اینکه دخترم مبینا ازدواج کرد و صاحب یک فرزند شد؛ اما او هم از همسرش جدا شد. مدتی بعد دخترم به عقد موقت مردی درآمد، ولی به دلیل اینکه آن مرد باید مهریه همسر اولش را میداد، به زندان افتاد و برای آزادیش نیاز به وثیقه ۳۰ میلیون تومانی داشت. دخترم برای کمک به شوهرش پیشنهاد اخاذی از مردان پولدار را مطرح کرد. پسرم مردان پولدار را کتک میزد و مبینا از آنها اخاذی میکرد؛ اما حالا حاضرم جرم دختر و پسرم را گردن بگیرم تا آنها آزاد شوند و از زندان بیرون بروند و من تا ابد در زندان بمانم. سپس مبینا در جایگاه ایستاد و گفت: یک روز که از آرایشگاه آمده بودم و ظاهرم جلب توجه میکرد، خودرویی جلو پایم ایستاد. راننده پیشنهاد دوستی داد و در مقابل، یک چک 10 میلیون تومانی هم به من داد. آن جا بود که به ذهنم رسید میتوانم به همین راحتی ۳۰ میلیون تومان را برای آزادی شوهرم فراهم کنم. بنا بر این به مادر و خواهرم پیشنهاد اخاذی دادم. سپس دختر کوچکتر خانواده گفت: من بعد از دستگیری از سوی دادگاه انقلاب به اتهام فیلمبرداری و فساد به پنج سال حبس محکوم شدم و حالا دو سال از محکومیتم را هم گذرانده ام. باور کنید من هیچ فیلمی از مردان غریبه نمیگرفتم؛ فقط گوشی تلفن همراهم را به سمت آنها میگرفتم تا فکر کنند در حال فیلمبرداری هستم. پسر خانواده نیز گفت: قبول دارم وقتی خواهرانم مردان غریبه را به خانه میآوردند، عصبانی میشدم و آنها را کتک میزدم. میدانم اشتباه کرده ام. قضات هر کدام از متهمان را به اتهام مشارکت در آدمربایی به هشت سال و یک ماه حبس و به خاطر سرقت، به پنج سال حبس، رد مال و شلاق محکوم کردند.

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *