شناسه خبر: 18542 منتشر شده در مورخ: 1398/6/14 ساعت: 09:51 گروه: اجتماعی  
حقوق مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

حقوق مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۲۰ درصد به مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزوده می‌شود و در آخر شهریورماه این افزایش مستمری اجرایی می‌شود.

به گزارش ایران سپید محمدباقر نوبخت در حاشیه نخستین دوره آیین اعطای جایزه ملی ابوریحان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۸، ۲۰ درصد افزایش دریافتی پیش‌بینی و از فروردین ماه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این ۲۰ درصد به منابع اعتباری کمیته امداد و بهزیستی نیز افزوده می‌شود گفت: تفاوتی بین کارکنان دولت و مستمری بگیران وجود دارد که از سیستم خزانه استفاده می‌کنند، نوع پرداخت‌ها و محاسبه در بهزیستی با توجه به افزایش پشت نوبتی‌ها که به جمع مستمری بگیران افزوده شده بود، متفاوت بود که این ۲۰ درصد در بخش‌های دیگر اعمال شده بود. 

نوبخت تصریح کرد: از آخر شهریورماه افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد اعمال می‌شود، با توجه به افزایش مستمری‌ها طی دو سال اخیر، سه تا ۶ برابر مستمری‌ها افزایش یافته است.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: بر اساس شاخص خانوار مستمری افزوده شده است به صورتی که از خانوارهای ۱ نفره سه برابر و از ۵ نفر بیشتر نزدیک به ۷ برابر افزایش داشته که از این ماه ۲۰ درصد به تمامی آنها افزوده می‌شود. 

نوبخت عنوان کرد: قرار بود پاداش بازنشستگان تا مهر و آبان پرداخت شود اما نیمی از آنها تاکنون پرداخت شده و نیم دیگر حداکثر تا همین ماه پرداخت می‌شود.

نخستین دوره آیین اعطای جایزه ملی ابوریحان با مشارکت سازمان تقشه برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان فضایی ایران، دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران و انجمن نجوم کشور در ساختمان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *