شناسه خبر: 18123 منتشر شده در مورخ: 1398/5/9 ساعت: 12:10 گروه: اقتصادی  
برای درخواست سهام عدالت باید چه کرد؟

برای درخواست سهام عدالت باید چه کرد؟

برنا نوشت: مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: افرادی که شماره شبای خود را اعلام کنند پس از راستی آزمایی سود سهام عدالت به حسابشان پرداخت می‌شود.

به گزارش ایران سپید مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان این سهام، گفت: کسانی که در سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ صرفا ثبت نام اولیه کرده‌اند، ولی به دلایل مختلف برگه‌های سهام عدالت را به تعاونی شهرستانی یا ادارات مربوطه ارائه نکردند مشمول سهام عدالت شناخته نمی‌شوند و طبیعتا به این عده سود سهام عدالت تعلق نمی‌گیرد، اما به تمام مشمولان سهام عدالت که شماره شِبا اعلام کرده اند سود سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ پرداخت شده است. باقی مشمولان باید شماره شِبای خود را در سامانه سهام عدالت وارد کنند تا سود بگیرند.

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال‌های مالی ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶، اظهار کرد: تمام کسانی که شماره شبای بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کردند و این شماره شبا به تایید رسیده است سود سال ۹۵ – ۹۶ را دریافت کرده‌اند.

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: یک عده در سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ ثبت نام اولیه انجام دادند، اما به دلایل مختلف برگه‌های سهام عدالت را به تعاونی شهرستانی یا ادارات یا نهادهای مربوطه ارائه نکردند این افراد ثبت نام شده قطعی سهام عدالت نبودند.

وی ادامه داد: طبیعتا این افراد صرفا ثبت نام اولیه انجام دادند و مشمول سهام عدالت نمی‌شوند. در نتیجه طبیعی است که به این افراد سود سهام عدالت تعلق نگیرد.

وی توضیح داد: اگر احیانا بخواهیم ثبت نام جدید در سهام عدالت داشته باشیم این عده در اولویت خواهند بود.

سبحانی درباره پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان، گفت: کسانی که شماره شبای بانکی خود را در موعد مقرر اعلام کردند بدون هیچ استثنایی سود سهام عدالت مربوط به سال ۹۵ – ۹۶ را دریافت کرده‌اند.

وی توضیح داد: احتمال دارد عده‌ای ظرف دو ماه گذشته شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده باشد طبیعی است که شماره شبای این عده باید راستی‌آزمایی شود و پس از راستی آزمایی سود سهام به حساب آن‌ها واریز شود. سازمان خصوصی‌سازی پس از تایید شماره شِباها مبالغ سود سهام آن‌ها را پرداخت خواهد کرد.

سبحانی ادامه داد: حدود ۴.۵ الی ۵ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت که در قید حیات هستند شماره شبا به سامانه سهام عدالت ندادند و اگر این افراد شماره شبای خود را اعلام کند پس از راستی آزمایی سود سهام عدالت به حسابشان پرداخت می‌شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *