شناسه خبر: 18009 منتشر شده در مورخ: 1398/5/1 ساعت: 10:35 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 1 مرداد 1398

روزنامه سه شنبه 1 مرداد 1398

کتب دانشآموزان با نیازهای ویژه، پایان مرداد آماده است - رؤسای جدید کمیته امداد و بنیاد مستضعفان - چرا میلیونها نفر نرفتند سود سهام عدالت را بگیرند؟ - نوشابه به روند پیری سرعت میدهد - خشک سیمی خشک چوبی خشک پوست: نکاتی در باره سازهای دست دوم - لازمه موفقیت در توکیو، حضور در رقابتهای بین المللی است - زن معلول پارچه و نخ میخورد - اطلاعرسانی

روزنامه «ایران سپید»

سه شنبه 1 مرداد 1398

20 ذی القعده 1440

23 جولای 2019

سال بیست و سوم شماره 6190

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

......عناوین این شماره......

کتب دانشآموزان با نیازهای ویژه، پایان مرداد آماده است 2

رؤسای جدید کمیته امداد و بنیاد مستضعفان 5

چرا میلیونها نفر نرفتند سود سهام عدالت را بگیرند؟ 7

نوشابه به روند پیری سرعت میدهد 10

خشک سیمی خشک چوبی خشک پوست: نکاتی در باره سازهای دست دوم 12

لازمه موفقیت در توکیو، حضور در رقابتهای بین المللی است 15

زن معلول پارچه و نخ میخورد

اطلاعرسانی

.................ویژه

* کتب دانشآموزان با نیازهای ویژه، پایان مرداد آماده است: رئیس سازمان استثنایی کشور از آماده سازی کتب درسی دانشآموزان استثنایی تا پایان مرداد خبر داد. دکتر مجید قدمی با اشاره به فعالیتها و حمایتهای چشمگیر سازمان از دانشآموزان با نیازهای ویژه گفت: ما خدمات حمایتی سال گذشته را امسال هم برای دانشآموزان در نظر میگیریم. به جرأت میگویم سال گذشته در حوزه خدمات حمایتی تمام پرونده های ارسالی از مدارس را تأمین کردیم که در بخشهای مختلف، سمعک، واکر، عینک و  جراحیها حدود ۴ میلیارد تومان شد. وی ادامه داد: بیش از ۴ میلیارد نیز برای امسال پیشبینی کردیم که با تخصیص به موقع، این اعتبار خدمات حمایتی برای این دانشآموزان مد نظر خواهد بود. دکتر قدمی اضافه کرد: کتابهای دانشآموزان استثنایی در حال آماده شدن است و به لطف خدا حد اکثر تا پایان مرداد، کتابها را آماده خواهیم کرد و در اختیار بچه ها قرار خواهیم داد. وی تأکید کرد: سرویس مدارس هم با تخصیص اعتبار، مشکلی برای مهر نخواهد داشت. در تهران هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانشآموزان استثنایی بر عهده شهرداری  است و در استانها و مناطق محروم ۷۰ درصد هزینه بر عهده سازمان و ۳۰ درصد هزینه بر عهده خانواده ها است. دکتر قدمی همچنین با ابراز خرسندی از انجام فعالیتهای سازمان تحت نظرش افزود: بیش از ۲۰ هزار نیروی متخصص در ۲ هزار و ۲۰۰ پایگاه، یک میلیون و ۴۱۰ هزار نوآموز را سنجش میکنند. هزینه های دانشآموزان نسبت به سال گذشته دو برابر شده، اما هزینه سنجش را ۳۰ هزار تومان از خانواده ها تعیین کردیم. رئیس سازمان استثنایی کشور درباره راه اندازی رشته های مختلف در این سازمان گفت: رشته ها را به سمت حرفه ای پیش بردیم، هنرستانهای موسیقی را برای نابینایان راه اندازی میکنیم و این رشته در تهران راه اندازی شده است. برای استانها نیز درخواست کردیم در کنار هنرستانهای عادی، بچه های نابینا به صورت تلفیقی رشته موسیقی را یاد بگیرند.

* توزیع بسته حمایتی در صورت تأمین منابع: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره علت عدم واریز یارانه برخی افراد در ماههای اخیر و احتمال در دستور کار قرار گرفتن حذف یارانه پردرآمدها گفت: برنامه ویژه ای برای حذف یارانه پردرآمدها آغاز نشده است. اگر یارانه ای واریز نشده، حتماً اشکال فنی بوده است. محمد شریعتمداری در پاسخ به پرسشی پیرامون عدم واریز یارانه برای برخی افراد در ماههای اخیر و احتمال در دستور کار قرار گرفتن حذف یارانه پردرآمدها اظهار کرد: خیر! برنامه ویژه ای برای حذف یارانه پردرآمدها آغاز نشده است. وزیر تعاون، درباره واریز نوبت بعدی بسته های حمایتی برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و بازنشستگان نیز گفت: در صورت تأمین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه، این کار را انجام میدهیم. توزیع بسته حمایتی برای اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز در صورت تأمین منابع با اولویت گروههای کمدرآمد در سال جاری نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

..............سیاسی

* رؤسای جدید کمیته امداد و بنیاد مستضعفان. حضرت آیت ا... خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در احکام جداگانه ای آقای مهندس پرویز فتاح را به ریاست بنیاد مستضعفان و آقای مرتضی بختیاری را به ریاست کمیته امداد امام خمینی منصوب کردند. * وزیر اطلاعات از شناسایی 290 جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در کشورهای مختلف از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد و گفت: نیروهای سیا در این کشورها شناسایی و دستگیر شدند و ارتباط این سازمان اطلاعاتی با منابع خود به هم ریخت؛ به گونه ای که در آمریکا کمیته شکست تشکیل شد. * جلالیزاده، نماینده مجلس ششم در واکنش به اظهارات اخیر رئیس دولت اصلاحات مبنی بر ضرورت فداکاری مردم و رأی دادن همه گفت: «من فکر میکنم مردم در این دوره شاید به حرف آقای خاتمی زیاد گوش ندهند. زیرا مردم دیگر حاضر نیستند با شعار و وعده، دهن خود را شیرین کنند. به هر صورت کسی مجبور نیست به کسانی رأی دهد که مورد پسند او نیستند. اگر چنین باشد که هر بار آقای خاتمی دعوت کند و مردم هم پاسخ دهند که دیگر انتخابات نیست. شاید در ظاهر زوری نیست، اما به نوعی قدرت انتخاب را از من میگیرد». * آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه خبر از درگذشت یوکیا آمانو، مدیر کل این نهاد نظارتی سازمان ملل داد. هفته گذشته اعلام شد که «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی قصد دارد به دلیل ابتلا به یک بیماری نامشخص، زودتر از موعد از سمت خود استعفا کند. به نوع بیماری آمانو در بیانیه آژانس و رسانه ها اشاره ای نشده است.

آمانو دیپلمات ژاپنی ۷۲ ساله، در سال ۲۰۱۷ میلادی برای سومین دوره چهار ساله به عنوان مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی منصوب شد و قرار بود تا ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ این پست را عهده دار باشد. از جمله مسئولیتهای آژانس بین المللی انرژی اتمی نظارت بر فعالیتهای هسته ای ایران در چارچوب برجام است.

...........گزارش روز

* چرا میلیونها نفر نرفتند سود سهام عدالت را بگیرند؟ رئیس کل سازمان خصوصیسازی گفت: تا کنون ۵ میلیون مشمول زنده و ورثه ۲.۴ میلیون متوفی برای دریافت سود سهام عدالت مراجعه نکردند. میرعلی اشرف عبد الله پوری حسینی، در مورد اعلام شماره شبای حساب بانکی مشمولان سهام عدالت گفت: از آغاز طرح تا پایان سال ۹۴ که طرح ۱۰ ساله سهام عدالت تمام شد، در مجموع ۴۹ میلیون  و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر مشمول دریافت سهام عدالت شده اند و پس از آن ورودی جدیدی برای این سامانه نداشته ایم. وی افزود: از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت، ۲.۲ میلیون نفر تا آن تاریخ متوفا شده بودند و ۴۷ میلیون  نفر مشمول سهام عدالت در قید حیات بودند و ظرف حدود سه سال گذشته که طرح واریز سود سهام عدالت اجرا شد، حدود ۳۰۰ هزار نفر جدید از مشمولان نیز فوت کردند که تا کنون ۲.۵ میلیون مشمول سهام عدالت در مجموع فوت شده اند. به گفته پوری حسینی، در مورد مشمولان متوفای سهام عدالت نیاز به اعلام شماره شبای حساب بانکی نیست، بلکه باید ورثه آنها با داشتن گواهی حصر وراثت و مدارک قانونی به دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک مراجعه کنند که از ۲.۵ میلیون  ورثه سهام عدالت تا کنون ۱۰۳ هزار نفر مراجعه کرده؛ یعنی فقط ۴ درصد مراجعه کرده و بقیه هنوز به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نکرده اند. رئیس کل سازمان خصوصیسازی این را هم گفت: ۵ میلیون نفر مشمول زنده سهام عدالت هنوز برای اعلام شماره شبای شماره حساب بانکی خود مراجعه نکرده و شماره شبا ندادند که از این عده درخواست میشود برای گرفتن سود سالهای ۹۵ و ۹۶ سهام عدالت به سامانه سهام عدالت به نشانی https://www.samanese.ir/  مراجعه کنند و بعد از راستی آزمایی شماره شبای آنها، سود سهام عدالت به تدریج واریز میشود. به گفته پوری حسینی، همچنین ورثه ۲.۴ میلیون  متوفای سهام عدالت نیز مراجعه نکرده اند که در مجموع حدود ۷.۲ میلیون عدم مراجعه برای دریافت سود سهام عدالت وجود دارد. وی در پاسخ به اینکه آیا باید شماره شبای سرپرست خانوار اعلام شود یا برای هر فرد شبای جداگانه باشد، گفت: شاید یکی از دلایل عدم مراجعه این تعداد افراد، تصوری باشد که سهام عدالت را مانند یارانه نقدی ماهانه تلقی میکنند؛ در حالی که سهام عدالت هر فرد به نام خودش و سود متعلقه نیز به شماره حساب خود فرد واریز میشود و بنا بر این ممکن است، خانواده هایی باشند که بعد از ثبت نام اولیه کودکانی به دنیا آورده باشند که آنها هنوز سهام عدالت ندارند؛ بنا بر این هر مشمول سهام عدالت گرچه به سن قانونی نرسیده باشد، باید شماره شبای بانکی متعلق به همان مشمول در سامانه سهام عدالت اعلام شود. وی در مورد زمان برای اعلام شماره حساب گفت: از نظر وقت فعلاً محدودیت زمانی وجود ندارد و شورای عالی اصل ۴۴ زمان تعیین نکرده، اما ممکن است در آینده نزدیک برای ورثه متوفیان سهام عدالت به احتمال زیاد اگر وراث مراجعه نکنند، در مورد سهام آنها تصمیم جدیدی بگیرند.

...........بهداشت و سلامت

* نوشابه به روند پیری سرعت میدهد: نوشیدن روزانه نوشابه های شیرین گازدار، پیر شدن سلولهای بدن انسان را سرعت میبخشد. بخشی به نام تلومر در DNA وجود دارد که آن را در برابر آسیبدیدگی محافظت میکند. تلومرها باعث میشوند تقسیمهای سلولی در بدن انسان زودتر اتفاق افتاده و سلولهای جوان بیشتری تولید شوند. اما اگر این بخش از DNA خیلی کوچک شود، تقسیم سلولی متوقف میشود و سلولهای بدن پیر شده و میمیرند. کاهش طول تلومرها باعث میشود تا بدن در ابتلا به بیماریهای قلبی، کبدی، دیابت و حتی سرطان آسیبپذیر شود. نوشیدن افراطی نوشابه های شیرین موجب کاهش طول تلومرها میشود. پوکی استخوان، کمخونی، چاقی، نارسایی  قلبی، کلیوی و کبد و دیابت نوع دو عوارض دیگر نوشیدن زیاد نوشابه های شیرین گازدار هستند. برای سوزاندن میزان قندی که با یک لیوان نوشابه وارد بدن میشود، یک ساعت پیاده روی لازم است.

* فروش دارو در داروخانه اینترنتی: یک کارشناس در امور داروخانه ها گفت: عبارت دقیق مجوزهایی که تحت عنوان داروخانه اینترنتی صادر میشود، "فروش اینترنتی فرآورده های سلامت غیر دارویی» است و نباید هیچ گونه دارویی در داروخانه اینترنتی به فروش برسد. سهیلا عبدلی افزود: محصولات آرایشی و بهداشتی، مکملهای تغذیه ای و ورزشی، شیر خشک، گیاهان دارویی به صورت فرآوری نشده، فرآورده های طبیعی و سنتی حاوی گیاهان دارویی و ملزومات مصرفی پزشکی از جمله کالاهای مجاز برای فروش در داروخانه اینترنتی هستند. درج تبلیغات گمراه کننده محصولات و تخلف در ارسال از قبیل ایجاد واسطه، از تخلفات مهم داروخانه اینترنتی است که توسط کارشناسان رصد میشود و شهروندان باید دقت کنند سایت داروخانه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده و آدرس و شماره تلفن داروخانه، اسم مؤسس و مسئول فنی نشانی پست الکترونیک و مجوز فروش در سایت درج شده باشد.

............آهنگ و درنگ

* خشک سیمی خشک چوبی خشک پوست: نکاتی در باره سازهای دست دوم: این روزها با توجه به قیمتهای سرسامآور کالاهای مختلف، بازارِ خرید و فروش اجناس دست دوم و کار کرده هم به شدت داغ است. طبیعتاً آلات موسیقی هم از این قاعده مستثنی نیستند. گاه از زبانِ آنها که تصمیم گرفته اند به دنیای موسیقی گام بگذارند میشنویم که دنبال یک «ساز دست دوم» هستند؛ احتمالاً با این ذهنیت که قیمتش ارزانتر باشد یا اینکه اگر از ادامه راه منصرف شدند، زیاد متضرر نشوند. سازهای موسیقی کلاسیک، در مقام یک کالا، با گوشی تلفن همراه، تلویزیون، یخچال و دیگر لوازم خانگی تفاوتی دارند. ارزش یک ساز لزوماً با استفاده شدنش پایین نمیآید. سطح کیفی یک ساز از لحظه ای که کارِ ساختش تمام میشود، اگر به درستی از آن مراقبت شود (مثل هر کالای دیگر) افت نمیکند، بلکه در مورد سازهای موسیقی احتمال دارد بالاتر هم برود. بخشِ عمده یک ساز چوب است و چوب با گذشت زمان، با خشک شدن بیشتر، به شرایط آکوستیکی بهتری میرسد. همچنین با گذشت زمان، ساز امتحان خود را پس میدهد. اگر قرار باشد دسته یک ساز تاب بردارد یا به دلیل ساخت بیکیفیت یا غیر استاندارد، بخشی از آن دچار مشکلی اساسی شود، با گذشت زمان و استفاده از ساز، ایرادات اینچنینی بروز مییابند. اگر یک ساز پس از استفاده اش دچار چنین نقصهایی نشده باشد و ساز استانداردی باشد، با هرچه بیشتر نواخته شدنش، به اصطلاح جا می افتد. لذا یک ساز، چه خوب، چه بد و چه متوسط –هرچه باشد- با گذشت زمان آنچنانتر میشود و این شرایطِ ساخت و نگهداریش است که میتواند در بهبود یا افتِ کیفیش اثرگذار باشد. پس یک سازِ استفاده شده خوب نگهداری شده هیچ کم از یک سازِ نو -که سرنوشتی نامعلوم در انتظارش است- ندارد و حتی با ارزشتر است. «ساز دست دوم» ترکیب ناپسندیست. دست دوم بودن در مورد اغلب کالاها نشان از ارزش پایینتر آن کالا نسبت به دست اولش دارد، اما در مورد ساز معنایی ندارد جز بیدقتی گوینده اش. بر یک غیر موزیسین یا یک مبتدی حرجی نیست، اما وقتی یک نوازنده حرفه ای یا یک معلم موسیقی میگوید: «یک ساز دست دومِ خوب برایت پیدا میکنیم!» پذیرفتنی نیست. در مورد برخی سازها مانند گیتار الکتریک، کیبورد یا حتی پیانو و گیتار آکوستیک، دست دوم بودن میتواند مصداق داشته باشد. شاید بتوان سازهای کارخانه ای و کارگاهیِ دستساز را ملاکی در این موضوع در نظر گرفت. اما در حالت کلی، در خصوص سازهای دستساز (دست کم در مورد سازهای موسیقی کلاسیک ایرانی) بهتر است این اصطلاح به کلی کنار گذاشته شود. دست دوم بودن لزوماً نه ملاکِ خوب بودنِ یک ساز است، نه بد بودن و گویای واقعیتِ مهمی در مورد یک سازِ دستساز نیست. افراد مبتدی و نوازندگان غیر حرفه ای بهتر است برای خرید سازهای مستعمل، به نوازندگان و موزیسینهای حرفه ای و قابل اعتمادی که سراغ دارند، مراجعه کنند.

 

..............ورزشی

* لازمه موفقیت در توکیو، حضور در رقابتهای بین المللی است: سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان گفت: ۲ سهمیه ایران برای رقابتهای پارالمپیک ۲۰۲۰ قطعی شده، اما لازمه حضور قدرتمند در توکیو، حضور در تورنمنتهای بین المللی برای افزایش رنکینگ این نفرات است. محمدرضا یوسفزاده بیان کرد: کسب سهمیه با کسب مدال ۲ مقوله متفاوت است و تا جایی که اطلاع دارم، اولویت کمیته ملی پارالمپیک برای اعزامها کسب مدال است. جودوی نابینایان با توجه به عملکردی که در جاکارتا داشت، یکی از امیدهای کسب مدال در توکیو به شمار میرود، اما در راه رسیدن به مدال پارالمپیکی موانعی وجود دارد. او با بیان اینکه برای موفقیت در توکیو لازم است در دورهای اول رقابت قرعه راحتتری نسبت به رقبا داشته باشیم، افزود: هم اکنون محمدرضا خیر اللهزاده و وحید نوری با رنکینگ یک و ۶ حضورشان در پارالمپیک قطعی است؛ زیرا ۱۲ نفر برتر هر وزن به این رقابتها اعزام میشوند. اما اگر در رقابتهای جهانی سال ۲۰۲۰ که در کانادا برگزار میشود حضور پیدا نکنیم، بدون شک رنکینگها پایین خواهد آمد و قرعه این ۲ جودوکار سخت تر میشود. برای برون رفت از این مشکل باید یک جلسه با مسؤولان کمیته ملی پارالمپیک داشته باشیم و تمام دغدغه ها را به این کمیته انتقال دهیم. البته رقابتهای قهرمانی آسیا را نیز پیش رو داریم که از هم اکنون برای حضور در آن، اردوهای آماده سازی در جریان است. یوسفزاده در پایان تأکید کرد: توجه به رشته جودو به عنوان یکی از رشته های مدالآور در بازیهای پارا آسیایی ضمن آنکه میتواند در جایگاه ایران در رقابتهای آسیایی تأثیر داشته باشد، ابزاری است که روحیه را به نابینایان و کمبینایان تزریق و آنان را برای ادامه فعالیت در این رشته امیدوار میکند. تیم ملی جودوی نابینایان ایران در مسابقات پارا آسیایی جاکارتا، با کسب ۲ طلا، ۲ نقره و سه برنز در بخش انفرادی و تیمی یکی از رشته های موفق کاروان ورزشی ایران بود.

 

............حوادث

* زن معلول پارچه و نخ میخورد: پزشکان گنابادی در جراحی 8 ساعته و نفسگیر موفق شدند مقدار زیادی پارچه، پلاستیک و نخ از معده یک زن خارج کنند. این زن 32 ساله که معلولیت ذهنی دارد، تکه های پارچه و نخ و پلاستیک را دور از چشم خانواده اش خورده بود و در شرایطی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافت که دچار تهوع و استفراغ شدید شده بود. دکتر سید محمود حسینیان، فوق تخصص گوارش این بیمارستان گفت: این جراحی برای نخستین بار در 3 مرحله و به مدت حدود 8 ساعت در گناباد انجام و حجم زیادی از اجسام خارجی مثل پارچه، پلاستیک و نخ که توسط بیمار بلعیده شده بود، از معده وی خارج شد. از آنجا که حجم مواد خارجی داخل معده بیمار بالا بود و احتمال عفونت شدید پس از جراحی وجود داشت، این کار را با روش آندوسکوپیک انجام دادیم.

* گفتگو با مردی که همسرش را خفه کرد/ «پول دادم برایم دلار بخرد، بجای مهریه اش برداشت»: ساعت 7 صبح شنبه 29 تیر، مرد جوانی با پلیس تهران تماس گرفت و فاش کرد همسرش را در خانه اش واقع در بولوار مرزداران تهران کشته است. وقتی پلیس سر رسید، مرد جوان که در خانه حضور داشت به قتل همسرش اعتراف کرد و این در حالی بود که پسر 12 ساله شان نیز در خانه حضور داشت و فاش کرد پدرم پس از این که مادرم را هدف ضربات مشت قرار داد، با انداختن بند کیف زنانه دور گردن مادرم دست به قتل او زد. - گفتگو با مرد همسرکش. مرد 46 ساله میگوید اگر به همان زمان درگیری بازگردد، خودش را جای همسرش خواهد کشت. چه سالی ازدواج کردی؟ سال 79 بود که ازدواج کردیم و ابتدا هیچ مشکلی با هم نداشتیم تا اینکه سال 83 اختلافاتمان شروع شد و این اختلافات تا سال گذشته ادامه داشت. چرا طلاق نگرفتی؟ مهریه همسرم 350 میلیون تومان بود و حتی همسرم یک بار برای جدایی اقدام کرد که پشیمان شد. همسرت سر کار میرفت؟ بله! کارمند بانک بود. تا اینکه چندی قبل معاون بانک شد و همیشه درگیری کاری داشت و به زندگی اهمیت نمیداد؛ حتی یک بار به سفر رفتیم و قرار بود سه روز در شمال باشیم، اما روز دوم همسرم به خاطر کارش خواست تا به تهران بازگردیم. چه اختلافاتی داشتی؟ مالی و جایگاهی در خانه. چطور؟ همسرم همیشه طوری رفتار میکرد که در خانه هم رئیس است و حتی اجازه نمیداد من با خانواده ام رفت و آمد داشته باشم؛ اما خودش به خانه پدر و مادرش میرفت. از نظر مالی نیز 60 میلیون تومان پول خانه را من پرداخته بودم که از او خواستم یک دانگ خانه را به نام من کند که بیفایده بود. چندی قبل خواهرم و دوستانم پول زیادی به من دادند تا دلار بخرم و پولها را به همسر دادم، اما هر وقت از او خواستم تا پولها را بازگرداند، ادعا میکرد که آن پول مهریه اش است و هیچ پولی پس نمیدهد. در شهرستان یک خانه خریدیم و بخشی از پول آن را نیز من پرداختم، اما هیچ چیزی به نام من نبود.

...........اطلاعرسانی

* اطلاعیه ایران سپید: با توجه به سؤالهای متعدد خوانندگان در مورد بیمه، شرایط بازنشستگی و... که به سازمان تأمین اجتماعی مرتبط میشود، این رسانه در نظر دارد طی هماهنگی با سازمان تأمین اجتماعی جلسه پرسش و پاسخ برگزار نماید. در این جلسه کارشناس سازمان تأمین اجتماعی به سؤالهای شما به صورت تلفنی پاسخ خواهد داد. زمان این جلسه متعاقباً اعلام خواهد شد. مخاطبانی که قادر به تماس تلفنی نیستند، میتوانند سؤالهای خود را به شماره 3000465040 پیامک کنند.

* انجمن نابینایان ایران برگزار میکند: اردوی سیاحتی به مقصد اوشان. زمان برگزاری صبح روز شنبه 12 مرداد 1398 لغایت عصر روز دوشنبه 14 مرداد 1398 همراه با پذیرایی در 3 وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام. علاقمندان جهت هماهنگی و ثبت نام میتوانند از لحظه انتشار آگهی تا تاریخ 7/5/98 با شماره 61-22560060 تماس حاصل فرمایند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *