شناسه خبر: 17730 منتشر شده در مورخ: 1398/4/12 ساعت: 11:50 گروه: فرهنگی  
تشریح محتوایی برنامه های تابستانی شبکه پنج /  «ویراژ» شبکه پنج و پلیس راهور

تشریح محتوایی برنامه های تابستانی شبکه پنج /  «ویراژ» شبکه پنج و پلیس راهور

مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما، با اشاره به ویژه برنامه های تابستان این شبکه گفت: برنامه «ویراژ» (نام موقت این برنامه) از نیمه دوم تابستان روانه آنتن شبکه پنج سیما می شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، سید مرتضی عمادی مدیر گروه تهران و شهروندی با حضور در برنامه «سیمای خانواده» شبکه یک با تشریح ماموریت های این شبکه در ایام تابستان افزود: این شبکه ماموریتغنی سازی اوقات فراغت، مراقبت‌های ایمنی در سفر به همراه مطالبه گری از مسئولان در حوزه گردشگری و ...  را بر  عهده دارد.این شبکه علاوه بر ویژه برنامه های تابستانی، برنامه های معمول خود را معطوف به این ماموریت طراحی کرده است.

وی ادامه داد: برنامه «ویراژ »(نام موقت این برنامه) از نیمه دوم تابستان روانه آنتن شبکه پنج سیما می شود. این مستند گزارشی با محوریت ایمنی سفر شهروندان در ایام تابستان با همکاری پلیس راهور خواهد بود.
«شب های فیروزه ای» سفیر تابستان
مدیر گروه تهران و شهروندی در توضیح محتوا برنامه های تابستانی شبکه پنج تاکید کرد: برنامه «شب فیروزه ای» با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری، اقتصادی، جاذبه های طبیعی، پیشرفت های علمی و... با همکاری سیمای استان ها بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. این جنگ شبانه شبکه پنج از ابتدای تابستان هر شب ساعت 21:30 روانه شده است و تکرار آن روز بعد ساعت 13:30 خواهد بود.
«یه روز تازه» در تابستان
روزنامه تصویری شبکه پنج سیما با عنوان «یه روز تازه» به تهیه کنندگی امیر حسین خرمشاهی با آیتم های متنوع و مختلف در حوزه گردشگری، محیط زیست، تئاتر و سینما، شهر و معماری، دانش و فناوری، ادبیات با تحلیل نقد کتاب،بوم گردی، خانه دوست، ارتباط تلفنی زنده و گفتگوی با مسئولان پیرامون موضوعات روز جامعه، تاریخ، صفحه شما، پا توی کفش اخبار و... هر روز صبح ساعت 6:30 تا 8 بر روی آنتن می رود.
عمادی در ادامه این گفتگو با اشاره به برنامه «تهرانگرد» اضافه کرد: «تهرانگرد» کاری از گروه تهران و شهروندی با رویکرد تهرانگردی و تهران شناسی به موضوع گردشگری در شهر تهران و اطلاع رسانی از مراکز دیدنی و جاذبه طبیعی کلانشهر تهران خواهد بود. سجاد مشحون تهیه کنندگی این برنامه را برعهده دارد و هر هفته پنج شنبه ساعت 20 پخش می شود.
برنامه قدیمی «در شهر» نیز که به رویدادها و اتفاقات کلانشهر تهران می پردازد. در دو نوبت زمانی 18:30 و 22:40 پخش می شود و در تابستان هرهفته یک بار به آموزش و اطلاع رسانی سفر می پردازد.
«نسیم حیات» به زودی روی آنتن
این برنامه با محوریت چالش‌های حال حاضر محیط‌ زیست، با قالبی جذاب و جدید به بررسی مهم‌ترین مشکلات این حوزه می‌پردازد.
در «نسیم حیات» مخاطبان شاهد بخش‌های مختلفی همچون مستند کوتاه پیرامون موضوع برنامه با سفر به مناطق مختلف ایران، دست طبیعت (ارائه اخبار روز محیط‌زیست در ایران و جهان در قالبی جدید و طنز)، گزارش مردمی (دریافت نظرات و میزان اطلاعات مردم درباره چالش موضوع برنامه)، مفاهیم (تعریف یکی از مفاهیم محیط‌زیست توسط کارشناسان این حوزه) و مناظره (مباحثه مسئولان مرتبط با موضوع برنامه با کارشناس نسیم حیات پیرامون چالش) خواهند بود.
مسابقه «برخط شو» نیز که پیش از این در پخش شبکه تولید می‌شد، از ابتدای تابستان با رویکردی متنوع‌تر در گروه تهران و شهروند تولید و مخاطب آن، نسل نوجوان و جوانان را شامل می‌شود. این برنامه به تهیهکنندگی محسن سال افزون روز‌های شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *