شناسه خبر: 17448 منتشر شده در مورخ: 1398/3/25 ساعت: 09:10 گروه: اجتماعی  
ارزیابی ۳۵۰ مکان اداری قزوین برای تردد معلولان

ارزیابی ۳۵۰ مکان اداری قزوین برای تردد معلولان

مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: ۳۵۰ مکان اداری و اجرایی استان بر اساس طرح مناسب سازی برای تردد معلولان مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا علیرضا وارثی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در فصل دوم قانون حمایت از حقوق معلولان کلیه ادارات، سازمانها و نهادهای دولتی و اماکن عمومی موظفند شرایط دسترسی وبهره مندی را برای افراد دارای معلولیت وجانبازان فراهم کنند.

وی اضافه کرد: باتوجه به این ماده قانونی هر ساله در قالب طرح جشنواره شهید رجایی تمام دستگاههای اجرایی در چهار نماگر مناسب بودن ورودی ساختمانها جهت تردد جانبازان ومعلولان، مناسب بودن فضای بهداشتی ساختمانها، مناسب بودن سطح شیب دار یا بالابر و آسانسورها مورد بررسی قرار می گیرد.

وارثی ادامه داد: هر نماگری در آیتم های جداگانه ای امتیاز دهی می شودو ۳۰ امتیاز برای چهار نماگر در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی قزوین افزود: در اجرای این طرح هشت نفر از کارشناسان استانی و شهرستانی اداره بهزیستی در مدت دو هفته از بیستم خردادماه در ادارات دولتی مرکز استان و مراکز شهرستانی حضور یافته و اقدام به تکمیل چک لیست می کنند.

وارثی افزود: این طرح همزمان با کل کشور در سومین سال متوالی در استان قزوین در حال اجرا است و امیدواریم در محور صیانت از حقوق شهروندی و انجام اقداماتی از این دست در آینده نزدیک شاهد حضور معلولان وجانبازان در سطح جامعه و بهره مندی از تمام فضاهای عمومی و دولتی به صورت آسان و قابل دسترس باشیم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *