شناسه خبر: 17018 منتشر شده در مورخ: 1398/2/14 ساعت: 09:02 گروه: اقتصادی  
هنوز ۶ میلیون کارگر غیررسمی بیمه نیستند

هنوز ۶ میلیون کارگر غیررسمی بیمه نیستند

ایرنا نوشت: عضو شورای مرکزی خانه کارگر گفت: باوجود اقدامات صورت گرفته برای بیمه درمان کارگران، هنوز شش میلیون کارگر غیر رسمی فاقد بیمه هستند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا  علی ربیعی در جمع هیأت اجرایی خانه کارگر، کانون انجمن‌های صنفی کارگری و شوراهای اسلامی کار سیستان و بلوچستان در زاهدان بر لزوم توسعه و گسترش تشکل‌های کارگری تاکید و اظهار داشت : کارگران با انسجام و توسعه کمی و کیفی تشکل‌های خود بهتر می‌توانند به حقوق صنفی دست یابند.

وی گسترش پوشش بیمه‌ای برای کارگران غیر رسمی را یک دستاورد مهم در سال‌های اخیر خواند و با اشاره به اینکه در این سال‌ها تلاش شد کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار گیرند تا بتوانند با آرامش خاطر به فعالیت بپردازند، گفت: با اقدامات صورت گرفته بیمه درمان برای تعداد زیادی از کارگران، هنوز شش میلیون کارگر غیر رسمی فاقد بیمه هستند که البته در لایحه نظام چند لایه تأمین اجتماعی این مهم مورد توجه قرار گرفته است که امیدورم به نتیجه برسد.

ربیعی گفت: یکی از مسائل مهم جامعه کار و تولید موضوع آینده کار است و در این زمینه باید کارهای پژوهشی برای تغییر ماهیت مشاغل و برسی آن از منظر حقوقی، اقتصادی و اجتماعی صورت گیرد.

وزیر سابق کار یادآور شد: در دوران تصدی‌اش نظریه تغییر وضعیت کارگران به دلیل رشد دانش و مهارت مطرح شد و در این خصوص پژوهش‌هایی صورت گرفت.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *