شناسه خبر: 16653 منتشر شده در مورخ: 1397/12/25 ساعت: 11:52 گروه: اجتماعی  
فعالیت 1226 پست راهنمایی مسافران نوروزی هلال احمر آغاز شد

فعالیت 1226 پست راهنمایی مسافران نوروزی هلال احمر آغاز شد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از آغاز فعالیت 1226 پست راهنمایی مسافران نوروزی از صبح امروز شامل (674 پست ثابت، 166 پست سیار و 386 فضای دوستدار کودک و خیمه نماز) در نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت این سازمان در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایران سپید شهاب الدین صابونچی با اشاره به اینکه نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت به صورت همزمان با طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر امروز صبح با حضور رئیس این جمعیت، استاندار البرز در پایگاه امداد و نجات جاده ای و بین شهری شهدای مدافع حرم شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد، این مطلب را عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این طرح به منظور برقرای ارتباط بیشتر با مردم برای افزایش سرمایه اجتماعی و معرفی فعالیت ها و ظرفیت های جمعیت در ارائه خدمات بشردوستانه از امروز شنبه 25 اسفند تا 17 فروردین ماه به صورت هماهنگ در سراسر کشور اجرا می شود.
صابونچی ادامه داد: در اجرا و برگزاری این طرح توجه به توانمندی استان ها و ویژگی های مختلف اقلیمی، فرهنگی و نظایر آن در هر استان از رویکردهای اصلی سازمان جوانان است.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر توضیح داد: همچنین در اجرا و برگزاری این طرح پویش ملی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) که در سال های قبل تحت عنوان پویش «نه به تصادفات جاده ای» برگزار می شد، با شکلی متفاوت تر اجرا خواهد شد.
صابونچی اضافه کرد: همچنین بر اساس ارزیابی طرح های گذشته جانمایی پست ها به سمت محل های تجمع و تردد بیشتر مسافران نوروزی هدایت شده است، اماکن تاریخی و گردشگری، ترمینال های مسافربری، فرودگاه، مجتمع های بین راهی، برخی میادین اصلی شهر و ورودی شهرها همچنان از محل های برپایی پست ها هستند.
وی گفت: کانون های دانشجویی و جوانان داوطلب با همراهی سایر اعضای داوطلب کانون های روستایی، دانش آموزی و طلاب مجری های اصلی اجراکننده این طرح هستند. البته امسال با همگرایی و هم افزایی بیشتر با سایر واحدهای درون جمعیت و برون سازمانی نسبت به جلب همکاری های بین بخشی و تنوع بخشی خدمات برنامه ریزی شده است.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: همچنین در بخش پست های ثابت اعضای داوطلب و جوان این سازمان به ارائه خدمات ایمنی و سلامت به همراه توزیع بروشورهای اطلاع رسانی می پردازند و راهنمایی و مشاوره در خصوص مخاطرات محلی پیشروی مسافران و ارائه آموزش های حضوری و خدمات سلامت را به صورت داوطلبانه انجام می دهند.
وی خاطرنشان کرد: اکیپ های سیار همچون سنوات قبل در اماکن تاریخی و گردشگری پربازدید، پیرامون حرم در شهرهای زیارتی (مشهد، قم، شیراز) و پارک های اصلی و شلوغ شهرها به ارائه کمک های اولیه به مصدومین، خدمات سلامت محور و فعالیت های آموزشی ترویجی حفاظت از محیط زیست می پردازند.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر گفت: اعضای کانون های طلاب در اماکن جمعیتی فاقد مسجد و نمازخانه در فضاهای مهیا شده توسط سازمان جوانان ضمن اقامه نماز جماعت نسبت به پاسخگویی به سوالات شرعی مسافران اقدام خواهند کرد.
وی افزود: همچنین اعضای تیم های سحر (حمایت های فرهنگی و اجتماعی)، مربیان کانون های غنچه های هلال و اعضای کانون های دانش آموزی با ارائه بسته های آموزشی و ویژه برنامه های کودکان در محل فضای دوستدار کودک به ارائه خدمت خواهند پرداخت و ششمین جشنواره نقاشی صلح و دوستی نیز در محل فضای دوستدار کودک میزبان علاقه مندان به خلق اثر و شرکت در جشنواره خواهد بود.
نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و طرح امداد و نجات نوروزی سال 98، سازمان امداد و نجات این جمعیت به صورت ملی و با همکاری نهادهایی همچون پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی (راهور ناجا)، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور و سازمان راهداری کشور انجام می شود. ایرنا

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *