شناسه خبر: 15639 منتشر شده در مورخ: 1397/10/11 ساعت: 08:50 گروه: اجتماعی  
برنامه های جدید مناسب سازی معابر برای معلولان

برنامه های جدید مناسب سازی معابر برای معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۲۷ درصد معابر و اماکن برای معلولان مناسب سازی شده اند، گفت: برای اولین بار قرار است سیستم ارائه خدمات به نابینایان در بانک‌ها ایجاد شود.

به گزارش ایران سپید حسین نحوی نژاد با اشاره به موضوع مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در کشور اظهار کرد: دراین باره قوانین و مقرراتی وجود دارد و دستگاه ها ملزم به انجام آن هستند.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی در همین زمینه اقدام به برگزاری جلسات متعددی با سازمان‌ها و دستگاه‌ها کرده است که خروجی آنها امضای تفاهم‌نامه‌هایی در این خصوص بوده است.

نحوی نژاد ادامه داد: اگر به آمار ارائه شده از سوی استان ها توجه داشته باشیم در می یابیم که ۲۷ الی ۳۰ درصد در سطح کشور مناسب سازی شده که البته میزان مناسب سازی معابر در استان‌ها متفاوت است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: جلسات ستاد مناسب سازی به طور منظم در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها در حال برگزاری است و مصوبات خوبی نیز در پی داشته است.

وی بیان کرد: به عنوان مثال ۲۰۰ دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده در استان خراسان رضوی وارد ناوگان عمومی شده است و در استان اصفهان نیز ۲۰۰ دستگاه خریداری شده است.

نحوی نژاد بیان کرد: در استان لرستان نیز طبق توافقی که به شهرداری شده قرار است پیاده روها برای تردد افراد معلول و سالمندان مناسب سازی شود.

وی افزود: در تهران نیز در برخی از مناطق اقدامات خوبی در حوزه مناسب سازی صورت گرفته است که در بین انتظار داریم سایر مناطق نیز اقدامات موثری را انجام دهند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور همچنین به توافق با بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار قرار است سیستم برای ارائه خدمات به نابینایان در بانک‌ها در نظر گرفته شود.

نحوی نژاد افزود: همچنین با توافق صورت گرفته با مسئولان دانشگاه‌ها قرار است کلاس افراد داری معلولیت فعلا در طبقات همکف دانشگاه برگزار شود تا در آینده و با مناسب سازی شرایط حضور آنها در سایر طبقات فراهم شود./ مهر

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *