شناسه خبر: 15527 منتشر شده در مورخ: 1397/10/3 ساعت: 12:11 گروه: اجتماعی  
۲.۵ میلیون بازنشسته مشمول سبد حمایتی

۲.۵ میلیون بازنشسته مشمول سبد حمایتی

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و۵۵۰ هزار بازنشسته مشمول دریافت سبد حمایتی هستند، گفت: سازمان برنامه فقط برای یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر، اعتبار داده است.

به گزارش ایران سپید علی‌اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه حدود دو میلیون و ۵۵۰ هزار بازنشسته مشمول دریافت سبد حمایتی دولت هستند، گفت: اما سازمان برنامه فقط برای یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر، بودجه اختصاص داده است و ما برای توزیع، منتظر مابقی اعتبارات هستیم.

بیات در مورد سبد کالای بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اینکه سایر صندوق‌ها، بازنشستگان کشوری و لشگری بسته حمایتی دولت را استفاده کرده‌اند، اما بازنشستگان تأمین اجتماعی هنوز این سبد را دریافت نکرده‌اند و کانون‌های بازنشستگی تحت فشار هستند.

وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که سازمان تأمین اجتماعی از سازمان برنامه و بودجه داشته و اسامی بازنشستگان و از کار افتادگانی که زیر سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند را به آنها اعلام کرده است، این تعداد حدود دو میلیون و ۵۴۷ هزار و ۱۱۷ نفر را شامل می‌شود.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی افزود: برای تخصیص سبد کالا به این افراد ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در صورتی که سازمان برنامه و بودجه ۳۸۳ میلیارد تومان به ما اختصاص داده است.

بیات با اشاره به اینکه رقم تخصیصی از سوی سازمان برنامه و بودجه فقط به یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر اختصاص پیدا می‌کند، گفت: ۱۲۵ میلیارد تومان برای تخصیص این سبد به مابقی بازنشستگان، رقم کمی است که منتظر هستیم سازمان برنامه و بودجه مابقی اعتبارات را نیز پرداخت کند و پس از آن سبد حمایتی را به بازنشستگان ارائه دهیم.

وی گفت: به محض اینکه سازمان برنامه و بودجه مابقی اعتبار مورد نیاز را پرداخت کند، توزیع سبد کالا را آغاز می‌کنیم.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با تأکید بر اینکه به صورت جدی پیگیر این موضوع هستیم، خاطرنشان کرد: بازنشستگان صندوق‌های دیگر، مرحله اول را دریافت کرده‌اند و به زودی مرحله دوم را دریافت می‌کنند درحالی‌که هنوز بازنشستگان تأمین اجتماعی مرحله اول را نگرفته‌اند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *