شناسه خبر: 14138 منتشر شده در مورخ: 1397/6/13 ساعت: 14:56 گروه: فرهنگی  
عضو شورای تهران 30 نقاشی معلولان ذهنی را خرید

عضو شورای تهران 30 نقاشی معلولان ذهنی را خرید

85 نقاشی توان خواهان ذهنی در نمایشگاه «یک قاچ نقاشی» در محل فرهنگسرای شفق پایتخت عرضه شد که براساس اعلام دست اندرکاران 55 اثر آن توسط شهروندان خریداری شد و مابقی را رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران خرید.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا رئیس سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران دوشنبه شب در آیین اختتامیه این نمایشگاه اعلام کرد: بخش عمده آثار نمایشگاه به فروش رفت و آثار باقیمانده را محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خریداری کرد. 

سعید اوحدی اظهارداشت: توان خواهان و خانواده های آنان فرهنگسرای شفق را خانه خود بدانند و نمایشگاه ها و برنامه های خود را در این فرهنگسرا برگزار کنند. 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آیین، نمایشگاه یک قاچ نقاشی را فرصتی برای بروز توانمندی ها و استعدادهای توان خواهان و حضور آنان در جامعه دانست و گفت: این افراد، با تمام وجود آثاری سرشار از عشق، دوستی و محبت خلق کردند اما ما نتوانستیم جامعه خود را برای شناخت این استعدادهای ارزشمند مهیا کنیم. 
حق شناس با انتقاد از وضعیت آموزشی مدارس برای توان خواهان افزود: ما افرادی را که کم توان خطاب می کنیم ممکن است در حوزه جسمی و ذهنی مشکلاتی داشته باشند اما استعدادها و توانمندی هایی دارند که مدرسه نه تنها کمکی به توان یابی آنان نمی کند بلکه آنان را آزار می دهد و خسته می کند. 
 نمایشگاه یک قاچ نقاشی با هدف ارائه آثار توان خواهان ذهنی (اوتیسم، سندروم داون، کم توان ذهنی و سی پی) با مشارکت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 از دوم تا 12 شهریورماه در فرهنگسرای شفق برپا بود. 
در این نمایشگاه 85 اثر در ابعاد متفاوت با استفاده از تکنیک پاستل، گواش و کلاژ از توان خواهان ذهنی به سرپرستی الهام موسیوند به نمایش گذاشته شد. 
آثار نیما نرثی، آروین عابدین، نیلوفر روحانی، نگار حرب، علیرضا متولیان، نیلوفر شهیدی، میعاد عرب، محمد کاظم زاده، شکوفه کورکی، دارا داداشی، نسترن پورمقدم، امیراعلا حداد، ژینا گرگانی، علیرضا راستی فر، مهدی رحمدل، امید جانبازان، نرگس روشن اخگر، داریوش افشار، امیده مردی، نیلوفر زرگری فومنی، طناز پورعامری، بهاره فرشباف، محمدابراهیم پودراتچی، هلیا مجیدزاده، محدثه فتحعلیان و کاوه شفیعی در این نمایشگاه ارائه شده بود. 
دست اندرکاران نمایشگاه اعلام کردند که تمامی این آثار به نفع توان خواهان ذهنی به فروش رسید. 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *