شناسه خبر: 13842 منتشر شده در مورخ: 1397/5/3 ساعت: 13:20 گروه: دانش و فن آوری  
«به دنبال موفقیت» برنامه ای رادیویی با محوریت نابینایی

«به دنبال موفقیت» برنامه ای رادیویی با محوریت نابینایی

«به دنبال موفقیت» برنامه ای رادیویی است که Peter Torpey نابینا آن را راه اندازی کرده است و توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند.

به گزارش ایران سپید «به دنبال موفقیت»، برنامه ای که در سراسر دنیا شنونده دارد! ایرانی و غیر ایرانی ندارد. تحصیل کرده و بی سواد نمیشناسد. نابینا که باشی، بی برو برگرد رادیو یکی از بهترین دوستانت است. لذت میبری از این که وقت آزادت را با این رفیق قدیمی شریک شوی. حالا می خواهد در نقطه ای در ینگه دنیا و با تمام امکانات ممکن زندگی کنی یا در روستایی محروم در قلب کنیا. بعضی از نابینایان هم هستند که پا را از حد یک شنونده عادی فراتر میگذارند و وارد عرصه برنامه سازی رادیویی میشوند. Peter Torpey  و همسرش Nancy Goodman Torpey از همین دسته آدم ها هستند. هر دو مدرک دکترای فیزیک دارند و پس از 25 سال کار در کمپانی معتبر زیراکس، حالا بازنشسته اند و به برنامه سازی رادیویی مشغول. آقای فیزیکدان نابینای مادرزاد است اما همسرش بینا است. سال 2011 که شروع شد، آنها هم تولید برنامه ای را با محوریت نابینایان آغاز کردند. یک برنامه هفتگی و نیم ساعته. از آن زمان تا کنون، هر هفته با یک موضوع تازه و جذاب سراغ گوشهای نابینایان میآیند. از بررسی فنآوریهای جدید رایانه ای و غیر رایانه ای گرفته تا استفاده از تجربیات نابینایان موفق در جهت داشتن زندگی بهتر و گفت و گو با کارآفرینان نابینا و ورزشکارانی که اثری خارق العاده از خود به جا گذاشته اند و بسیاری دیگر از موضوعاتی که ممکن است به هر دلیل برای شنوندگان نابینایشان جذاب باشند. به عنوان نمونه، آخرین برنامه این دو مجری محبوب که هفته گذشته به روی آنتن رفت، سه میهمان داشت. ربکا، دختر کوچولوی نابینا و پدر و مادرش. موضوع برنامه هم شیوه های تربیت و آموزش کودکان نابینا بود. پیتر و نانسی هزینه های تولید این برنامه ها را با استفاده از کمکهای داوطلبانه تأمین میکنند. آنها این برنامه را با نام «نقطه نظرها» کلید زدند و از سال 2011 تا کنون تنها تغییری که در آن رخ داده، تغییر نام برنامه به «Eyes on Success» است. این برنامه در سال 2012 توانست عنوان بهترین برنامه در ژانر اطلاعرسانی را به خود اختصاص دهد. این عنوان از سوی انجمن بین المللی سرویسهای اطلاعرسانی صوتی به این برنامه تعلق گرفت. «به دنبال موفقیت» در 50 ایالت آمریکا و سراسر کانادا از طریق رادیو قابل شنیدن است. اما پیتر و نانسی برای این که بتوانند صدای خود را به گوش سایر نابینایان هم برسانند، اقدام به راه اندازی یک پایگاه اینترنتی کرده اند. در این پایگاه اینترنتی که با نشانی: www.eyesonsuccess.net  در دسترس علاقمندان است، تمامی برنامه ها با تفکیک موضوع یا شماره برنامه قابل دانلود خواهد بود. به گواه آماری که گردانندگان وبسایت ارائه میکنند، پادکستها یا فایلهای صوتی این برنامه علاوه بر آمریکا و کانادا، در 90 کشور دنیا نیز شنونده پر و پا قرص دارد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *