شناسه خبر: 12234 منتشر شده در مورخ: 1396/5/19 ساعت: 07:57 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه پنجشنبه 19 مرداد 1396

روزنامه پنجشنبه 19 مرداد 1396

رئیس جمهوری دو معاونت و یک دستیارش را از میان زنان برگزید - نصب جی.پی.اس در سرویس مدارس - سود سهام عدالت ماه آینده واریز میشود - تغییر بازار قاچاق دارو از ناصرخسرو به سایتها - دانشجوی ایرانی باغچه معلق بدون خاک ساخت - از بغداد تا لندن، سفر پر ماجرای یک پناهجوی نابینا - هدف ما مسابقات آسیایی امارات است

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 19 مرداد 1396

17 ذی القعده 1438

10 آگوست 2017

سال بیست و یکم شماره 5639

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

رئیس جمهوری دو معاونت و یک دستیارش را از میان زنان برگزید 2

نصب جی.پی.اس در سرویس مدارس 4

سود سهام عدالت ماه آینده واریز میشود 6

تغییر بازار قاچاق دارو از ناصرخسرو به سایتها 7

دانشجوی ایرانی باغچه معلق بدون خاک ساخت 9

از بغداد تا لندن، سفر پر ماجرای یک پناهجوی نابینا 10

هدف ما مسابقات آسیایی امارات است

حوادث

چاردیواری 17

اطلاعرسانی

........سیاسی

* رئیس جمهور دو معاونت و یک دستیارش را از میان زنان برگزید. رئیس جمهوری در احکام جداگانه ای معصومه ابتکار را به عنوان معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، لعیا جنیدی را به عنوان معاون حقوقی رئیس جمهوری و شهیندخت مولاوردی را به عنوان دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی منصوب کرد.

* وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه تشکیل میشود، گفت: مباحث منطقه ای و فعال سازی دیپلماسی در میدان اقتصادی، 2 ابر اولویت ما در برنامه کاری دولت آینده است.

* سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد پیشنهادی حسن روحانی پس از معرفی در توییتی نوشت: «یکه و تنها، شب تار و خطر، راهی خلوتگه عنقا شدم، رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق؛ خدایا یاریم کن تا صداقت را قربانی سیاست نکنم.»

* محمد توسلی، از اعضای دولت موقت و شهردار اسبق تهران، در اطلاعیه ای نوشت: ابراهیم یزدی که برای ادامه معالجات و همچنین دیدار با فرزندان خود به شهر ازمیر ترکیه سفر کرده است، ظرف روزهای اخیر حال عمومیش رو به وخامت نهاده است.

* عباس عبدی، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اگر رقابت وجود داشت، بسیاری از نیروهای موجود، جایشان را به جوانها میدادند. وقتی رقابت وجود ندارد، آینده کشور الله بختکی میشود.

* «آنا ناوارو» استراتژیست ارشد جمهوریخواهان با انتقاد شدید از «دونالد ترامپ» همزمان با ورود به دویستمین روز از ریاست جمهوریش گفت: لازم است که وی «دست از دروغگویی بردارد» و «شغلش را جدی بگیرد».

* نورمن لامونت، فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری ایران گفت، آیین تحلیف دکتر روحانی، نشان دهنده ثبات و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود.

 

.......اجتماعی

* نصب جی.پی.اس در سرویس مدارس: کامیاب صدری، رئیس انجمن اولیا و مربیان شهر تهران از ایجاد درگاه اینترنتی سرویس مدارس بر روی حساب مدارس خبر داد و گفت: امسال برنامه جدیدی داریم و اکنون در حال رفع مشکلات اجرایی آن هستیم. ایجاد درگاه اینترنتی بر روی حساب مدارس، جنبه نظارتی دارد و والدین میتوانند میزان دقیق پرداخت هزینه بر حسب مسافت را مشاهده و رسید دریافت کنند. اولیا باید بر حسب نرخ سال گذشته، ۴۰ درصد مبلغ را به صورت علی الحساب واریز کنند. وی افزود: اگر جی.پی.اس روی سرویسهای مدارس نصب شود، خانواده ها حمل و نقل فرزند خود را از طریق اپلیکیشنهای موبایلی رصد میکنند و حتی اگر فردی اضافه سوار خودرو شود، سامانه نشان میدهد و در واقع یک امنیت نسبی ایجاد میشود.

* ایران بیش از ۶۰ هزار امدادگر دارد: امیرمحسن ضیائی، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که ایران دارای بیش از ۶۰ هزار امدادگر است، گفت: هلال احمر ایران بزرگترین شبکه ارائه خدمات توانبخشی در کشور را بر عهده دارد و در بخشهای همودیالیز و ارائه خدمات عمومی و تخصصی درمانی نیز فعال است که عمده این خدمات به نیازمندان ارائه میشود.

* 25 میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است: سیف ا... ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه 25 میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است، از مردم خواست تا برای تعویض کارت ملی سریعتر اقدام کنند. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در مورد موضوع حذف عنوان "طلاق" در شناسنامه بانوان نیز گفت: حذف عنوان طلاق به اصلاح قانون نیاز دارد و مجلس در این زمینه باید عمل کند. در حال حاضر صرفاً طلاقهای "باین غیر منقوله" یا زمانی که فرد مطلقه دوشیزه باشد، امکان حذف از شناسنامه را دارد.

 

 

 

.......اقتصادی

* سود سهام عدالت ماه آینده واریز میشود: طیبنیا، وزیر اقتصاد در خصوص سهام عدالت گفت: ماه آینده برای اولین بار سود میان سهامداران عدالت توزیع خواهد شد، زمان انتخابات این کار را هنوز مشخص نکردیم. بیش از ۲۰ میلیون نفر هم حساب بانکی را اعلام کردند تا دو ماه آینده برای بقیه تکمیل و واریز میشود.

* افزایش وام قرض الحسنه به ۲۰ میلیون تومان: بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانکهای «رسالت» و «مهر ایران» افزایش سقف وام قرض الحسنه از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان را ابلاغ کرد.

* افزایش واردات و توزیع گوشت استرالیایی: علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به توقف روند افزایشی قیمت این نوع گوشت در بازار گفت: قیمت این نوع گوشت نسبت به ۱۰ روز گذشته تقریباً بدون تغییر مانده و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف کنندگان، بین ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان است.

.......بهداشت و سلامت

* تغییر بازار قاچاق دارو از ناصرخسرو " به سایتها: مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با بیان این که فروش دارو به صورت اینترنتی به نوعی قاچاق محسوب میشود، گفت: در حال حاضر بازار ناصرخسرو مانند گذشته نیست، بلکه سایتهای مختلف دارویاب ایجاد شده اند که داروها را از مسیر نادرست تهیه کرده و به مصرف کننده میرسانند. دکتر اکبر عبد اللهی اصل افزود: البته ما نمیتوانیم روی موارد قاچاق دارو یا فروش اینترنتی دارو نظارتی داشته باشیم، اما با همکاری و هماهنگی پلیس فتا سایتهایی را که اقدام به فروش دارو میکنند، ردیابی و پیگیری میکنیم. در این کار نهادهای دیگری چون پلیس، قوه قضاییه، سازمان تعزیرات، ستاد مبارزه با مواد مخدر و... نیز همکاری دارند.

* برای ورزش کردن در تابستان چه نکاتی را رعایت کنیم: ترکیب هوای گرم و رطوبت بالا، ورزش کردن در تابستان را دشوار میکند، اما نمیتواند خطرناک باشد. کارشناسان سلامت نکات مفیدی را به این ورزشکاران توصیه میکنند - حفظ آب بدن با تعریق بیشتر، خطر از دست رفتن آب بدن بالاتر میرود. با نوشیدن یک لیوان بزرگ آب، ۳۰ دقیقه پیش از دویدن، بدن از میزان آب کافی برای شروع برخوردار است. همچنین باید در مدت زمان دویدن هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نوشیدن یک فنجان مایعات تکرار شود. همچنین باید از مصرف نوشیدنیهای حاوی کافئین و قهوه که موجب از دست رفتن بیشتر آب بدن میشود، خودداری شود. پوشیدن لباس مناسب: با راهکارهایی میتوان بدن را کمتر در معرض نور خورشید قرار داد. - از لباسهایی استفاده شود که در صورت عرق کردن، بدن اذیت نشود و باید الیافی را انتخاب کرد که به عرق اجازه عبور میدهند، بدون این که احساس چسبندگی کنید. - انتخاب ورزشهایی مناسب با گرما، شنا کردن یا ورزش در محیطهای باشگاهی در این فصل توصیه میشود. زمان مناسب برای دویدن نیز اول صبح یا اواخر روز است.

........دانش و فناوری

* دانشجوی ایرانی باغچه معلق بدون خاک ساخت: یک دانشجوی ایرانی باغچه معلقی ساخته که بدون خاک و با مصرف اندکی آب قابلیت پرورش سبزیجات را دارد. نیکان آقابابایی، دانشجوی طراحی دانشگاه ترنت، با کمک روشی ارزان سبزیجات را بدون خاک و با مقدار کمی آب پرورش میدهد. او در حقیقت یک باغچه کوچک معلق ساخته است که در هر محیطی قادر به تولید محصول است. او امیدوار است روزی بتواند قحطی را در جهان ریشه کن کند و برای مردم مناطق حومه نشین درآمدزایی کند. محصولات کشاورزی که در ایستگاه فضایی بین المللی تولید شده بود، مبنای لازم برای فناوریهای آقابابایی را فراهم کرد. فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی، دانه گیاهان را در بالشهای کوچکی کاشتند که جایگزین خاک بودند، این بالشها به رشد ریشه و ذخیره آب کمک میکردند. آقابابایی نیز با استفاده از همین فناوری باغچه کوچک معلق خود را ساخت.

 

........از شش نقطه جهان

* از بغداد تا لندن، سفر پر ماجرای یک پناهجوی نابینا: «بخش پایانی»: در شماره پیشین دیدیم که آلان چه مسیری را طی کرد تا به لندن رسید و آنجا تحت عمل جراحی قرار گرفت. در طول مدت اقامت آلان در لندن، مادر و سایر اعضای خانواده هم تلاشی را برای به دست آوردن پناهندگی سیاسی در انگلستان آغاز کردند. آلان در باره زندگی آن روزهایشان این طور میگوید: «هیچ کدام از اعضای خانواده، انگلیسی نمیدانستند و ما که در عراق زندگی مرفهی را تجربه میکردیم، حالا مجبور بودیم در خانه هایی اشتراکی با سایر پناهجویان زندگی کنیم. خانواده ام شوک فرهنگی را به معنای واقعی آن تجربه میکردند.» آلان درباره برخورد خارجیها با او میگوید: «قصه ام را که برای سایرین تعریف میکنم، تصورشان این است که من زندگی بسیار دشواری را از سر گذرانده ام. خودم اما این طور فکر میکنم که اتفاقاً بسیار خوش شانس بوده ام؛ چرا که از وضعیت سایر فامیلهایم در عراق با خبرم.» آلان از آن دسته بچه هایی نیست که هر کاری که به او میگویند را انجام دهد: «جوری زندگی کرده ام که انگار نه انگار نابینا هستم. دوچرخه سواریم را کرده ام و به معنای واقعی از دیوار راست بالا رفته ام.

آلان هم مثل خیلی از بچه ها در دوران نوجوانی فرشته نبوده است: «تقریباً میتوانم بگویم که در دوران مدرسه، همه نمراتم در پایینترین حد خود قرار داشت. من هم مثل سایر هم سن و سالهایم، یکی دو بار تهدید به اخراج از مدرسه شده ام. مثل همه نوجوانان تخم مرغ به سمت اتوبوسها پرتاب کرده ام.» اما به تدریج آلان به این فکر افتاد که میتوان بهتر زندگی کرد. «بعد از امتحانهای نهایی احساس کردم انرژی مضاعفی به دست آورده ام. خوب که دقت کردم به این نتیجه رسیدم که شاگردهای برتر، از نظر بهره هوشی خیلی هم بالاتر از من نیستند.» در ۲۰۱۲ او تصمیم گرفت در دانشگاه کمبریج برای رشته حقوق تقاضا بدهد. او از کمبریج پذیرفته شد و یکی از هفت نفر معلولی شد که در آن سال در کمبریج پذیرفته شده بودند. او همچنین اولین نفر از اعضای خانواده شان بود که به دانشگاه راه مییافت. «در طول زندگی، من فقط کلماتی نظیر نباید و نمیتوانی را شنیده بودم. اما با تلاشم توانستم این دو کلیشه مرسومی را که در باره همه معلولان وجود دارد، در هم بشکنم.» او میگوید: «وقتی راه خودت را پیدا میکنی، بسیاری مسخره ات میکنند. مورد نفرت خیلیها قرار میگیری. اما به هر حال راه خودت را میروی. کاری که بقیه آدمها هم انجام میدهند.» تابستان امسال که تمام شود، آلان قرار است از یک بورسیه بسیار معتبر در رشته حقوق استفاده کند. او معتقد است اگر بتوان مدرک درجه یک حقوق را در کمبریج به دست آورد، زندگیش متحول خواهد شد. اما مهاجر، نابینا و مسلمان که باشی و در انگلستان که زندگی کنی، برای این هدف، مسیر دشواری در پیش داری. بنا بر این، آلان معتقد است سفر او در مسیر زندگی تازه آغاز شده است.

 

.......ورزشی

* هدف ما مسابقات آسیایی امارات است: علی اصغر هادیزاده، نایب رئیس فدراسیون نابینایان و مدیر تیم ملی دو و میدانی نابینایان در خصوص مسابقات پارا دو و میدانی جوانان جهان در سوییس به ایران سپید گفت: هر چهار نماینده نابینا و کمبینای کشورمان حاضر در این مسابقات، طبق انتظار و حتی فراتر از انتظار ظاهر شدند. ما برنامه ریزی بلند مدتی را بر روی استعدادیابی در رده سنی نوجوانان و جوانان شروع کردیم، چرا که اعتقاد داریم اگر میخواهیم در پارالمپیک 2020 توکیو موفق باشیم، باید پتانسیل نیروی انسانی خود را بالاتر ببریم. در همین راستا، سال گذشته و امسال دو مسابقه کشوری در رده سنی زیر 16 سال و زیر 18 سال برگزار کردیم و در حال حاضر، 15 جوان با استعداد در مواد مختلف دو و میدانی در اختیار داریم. هادیزاده در خصوص نتایج پارا دو و میدانی کاران نابینا در سوییس گفت: این که مهرداد مرادی رکورد 11.33 را در دوی صد متر از خود به جای گذاشت، بسیار ارزشمند است یا خانم فاطمه صفاری در پرتاب وزنه حتی رکورد ایران را جا بجا کرد، اما چون رقیبی نداشت، به او مدالی تعلق نگرفت. هادیزاده افزود: من پارسال هم گفتم دونده ای مثل خانم هاجر صفرزاده، بیتردید یکی از پدیده های نوظهور دو و میدانی نابینایان است. اما میبایست این نکته را هم در نظر داشت که در مسابقات سوییس، برخی از قدرتهای بزرگ جهان به خاطر مشکلات مختلف که عمدتاً هم مالی بودند، حضور نداشتند. بنا بر این کسب چهار مدال طلا، ضمن این که بسیار ارزشمند است، نباید ما را گول بزند. هدفگذاری ما برای مسابقات پاراآسیایی جوانان در امارات است که آذر ماه سال جاری برگزار میشود. هادیزاده در پایان گفت: برای آماده سازی مسابقات پاراآسیایی امارات، سه مرحله اردو برگزار خواهیم کرد که 14 نفر که پیشتر سهمیه این مسابقات را کسب کرده اند، در آن شرکت میکنند. از این تعداد، ده نفر از آقایان و چهار نفر از میان بانوان هستند.

 

.......حوادث

* شوهرم را کشتم، چون به من خیانت میکرد: زن جوان وقتی از خیانت همسرش با خبر شد، در جریان مشاجره شدید و درگیری خونین، او را با چاقوی آشپزخانه کشت. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، 24 تیر سال پیش، در جریان مشاجره خونین زن و شوهری در آپارتمانشان واقع در خیابان سبلان تهران، زن جوان در حالی که دستهایش آلوده به خون همسرش بود، با پلیس تماس گرفت و گفت: «من شوهرم را کشته ام.» پس از اعتراف لیلای 34 ساله به قتل شوهرش، بازپرس جنایی پس از بازجوییهای لازم او را به زندان زنان انتقال داد. محاکمه این زن صبح سه شنبه در دادگاه کیفری تشکیل جلسه داد. در این جلسه وکیل خانواده مقتول به نمایندگی از آنها در دادگاه حضور یافت و خواستار قصاص زن جوان شد. آن گاه لیلا پای میز محاکمه ایستاد تا از خود دفاع کند. او گفت چند وقت بود که به تماسهای تلفنی شوهرم فریدون، ظنین شده بودم تا این که فهمیدم با دختر جوانی دوست شده است. سر همین مسأله چندین بار باهم درگیر شدیم، به طوری که ذهنم دیگر به هم ریخته بود، ما یک دختر پنج ساله داشتیم و هر وقت به جدایی فکر میکردم، خودم را در بن بست میدیدم و... روز حادثه فریدون پس از مشاجره لفظی کتکم زد و من که دیگر جانم به لبم رسیده بود و نمیتوانستم سایه سنگین یک دختر را که شوهرم تمام اوقاتش را با او میگذراند تحمل کنم، به آشپزخانه رفتم که چشمم به چاقو افتاد. آن را برداشتم و با پریشان حالی به شوهرم حمله کردم و ضربه ای زدم. اما من هیچ وقت قصد کشتن همسرم را نداشتم و در آن لحظه فقط میخواستم او را بترسانم، چون مرا بشدت کتک زده بود. حالا هم از مرگ هیچ ترسی ندارم، اما تنها نگرانیم، سرنوشت نامعلوم و مبهم تنها دخترم است. به همین خاطر از خانواده شوهر مرحومم درخواست دارم مرا به خاطر دخترم ببخشند. من از وقتی بازداشت شده ام، نتوانسته ام براحتی دخترم را ببینم. پس از پایان محاکمه قضات وارد شور شدند تا حکمشان را درباره این زن صادر کنند.

.......چاردیواری

* با سلام به دوستان عزیز و آرزوی توفیق در جنبه های مختلف زندگی. نخست از کلیه دوستانی که روز خبرنگار را به تحریریه ایران سپید تبریک گفته اند تشکر میکنم و خوشحالم از این که زحمات تحریریه این روزنامه خاص توانسته است تا حدود زیادی از سوی خوانندگان آن مثبت ارزیابی شود. در این مورد از تماسها و پیامکهای آقای رضا احیایی از تهران، آقای رضایی از شیراز، آقای سیادتی از تهران، امیر نبی الهی از تبریز، زینب خانزاده و آقای هانی عباسی از اهواز  آقایان گودرزی و رحمتی از تهران و کرج، خانم ذاکری از شیراز به طور خاص سپاسگزارم. همچنین جا دارد از دورنگار ارسالی مدیر عامل جامعه نابینایان آذربایجان شرقی، آقای فرهاد عبدوی که روز خبرنگار را به ایران سپیدیها تبریک گفته و از فعالیتهای این رسانه تخصصی قدردانی کرده اند، به نوبه خودم تشکر کنم. صادقانه بگویم ارزش این دورنگار از این جهت ویژه است که تشکر یک تشکل را در واکنش به یک مناسبت نشان میدهد که غیر از این هم از تشکلها و انجمنهای فعال انتظار نمیرود، اما متأسفانه امر نادری است. آقای آقایی از تهران از درج زندگینامه الگوهای اجتماعی همچون هلن کلر تشکر کردند و خواهان درج زندگی نامه موفقین چند معلولیتی شدند. خانم خسروی نیز از ستونهای مختلف تشکر کردند و از جمله در مورد ستون حوادث به این نکته اشاره کردند که مطالب آن میتواند موجب هوشیاری نابینایان شود. آقای فاروق خسروی از کرمانشاه مانند همیشه انبوهی از شکایت را مطرح کردند؛ شکایت از بدرفتاری کارکنان سازمان بهزیستی و این که این سازمان  عریض و طویل به قول ایشان عملکردی ندارد، شکایت از متوقف خواندن لایحه حقوق معلولان در مجلس و این که کاری برای آن انجام نمیشود که البته در مورد این شکایت، ایشان اطلاعی ندارند که لایحه در حال بررسیهای کارشناسی در کمیسیونهاست و اختلاف نظرهایی بر سر متن آن وجود دارد که باید حل شود وگر نه میتواند موجب عدم تصویب قانون یا اجرای بد آن شود که به هر حال به زیان افراد معلول است. شاید نیاز است در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری انجام شود، اما کار متوقف نشده است. آقای ابو القاسم شکر از بهبهان خواهان درج املاء فارسی لغات انگلیسی برای تلفظ صحیح آن شدند که البته کار صحیحی نیست، زیرا هم حجم روزنامه را میگیرد و هم روزنامه جای آموزش انگلیسی نیست. البته ما سعی میکنیم به جز در مواردی که واژگان به طور عمومی به شکل انگلیسی ذکر میشوند، از این امر خودداری کنیم و معادل فارسی لغات را به کار بریم. در مورد شیوه صحیح انگلیسی بهترین راه، شرکت در کلاس و اگر مقدور نبود، استفاده از خودآموزهای رایانه ای به شرط تداوم در آموزش و کامل کردن آن ظرف مدت مشخص است. در این زمینه میتوان گزارش تخصصی جداگانه ای تهیه کرد. با سپاس از همه عزیزان، میماند توصیه به امیدواری در هر زمان و البته همت و برنامه ریزی برای موفقیت. گامهایتان استوار، خدایتان یار.

.......اطلاع رسانی

* بدین وسیله به اطلاع کلیه دوستان نابینا و کمبینا میرساند،  مؤسسه فرهنگی-هنری توانپویان الغدیر در نظر دارد طی یک دوره فشرده کلاسهای ذیل را برگزار کند: 1- آموزش سخت افزار کامپیوتر شامل: آشنایی با کلیه قطعات اصلی و جانبی و نحوه اسمبل کردن بصورت گروهی و فردی. 2- تعمیر، ارتقا و سرویس انواع لپتاپ و کامپیوتر. 3- آموزش کار با ویندوز، شامل مقدماتی، پیشرفته، اینترنت و نحوه نصب برنامه بصورت فردی و گروهی.

4- گویا سازی و آموزش استفاده از گوشیهای دارای سیستم عامل اندروید. جهت ثبت نام و آشنایی با سایر کلاسها و برنامه های مؤسسه در روزهای زوج و پنجشنبه از ساعت 9 الی

14 با شماره های 09353123995، 77212777، 77212666 تماس حاصل کرده یا به نشانی: تهران- ضلع شمالی بزرگراه رسالت، بین ایستگاه سرسبز و دردشت، بین خیابان 12 و 37 پلاک 597 مراجعه کنید.

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *