printlogo


کد خبر: 34969تاریخ: 1400/10/14 12:22
احصاء و چاره اندیشی مشکلات پیش روی سازمان و تدوین برنامه های تحولی مبتنی بر سند تحول بنیادین
احصاء و چاره اندیشی مشکلات پیش روی سازمان و تدوین برنامه های تحولی مبتنی بر سند تحول بنیادین
"حمید طریفی حسینی" معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مراسم تکریم " سید جواد حسینی" رئیس سابق سازمان و معارفه خود گفت: احصا و چاره اندیشی مشکلات پیش روی سازمان و تدوین برنامه های تحولی مبتنی بر سند تحول بنیادین دو مسیر موازی است که سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیش خواهد گرفت.

به گزارش ایران سپید طریفی حسینی در این مراسم که در سالن اجتماعات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت زهرا (س) و سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در این ایام عزیز باید قدردان بار سنگین مسئولیتی که بر دوش ما نهاده شده است باشیم.

وی ضمن تقدیر از وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی سازمانی ویژه است که علاوه بر ماموریت های آموزش و پرورش عادی، ماموریت تعلیم و تربیت  و توانبخشی کودکان با نیازهای ویژه را نیز برعهده دارد.

وی افزود: از زحمات دکتر سید جواد حسینی در زمان تصدی مسئولیت ریاست سازمان کمال تشکر و قدردانی را دارم و اقدمات مثبتی که بر مبنای سند تحول بنیادین از زمان ایشان شروع شده است با قوت و قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

طریفی حسینی سازمان آموزش وپرورش استثنایی را یکی از تخصصی ترین سازمان های وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: آموزش و پرورش استثنایی نیروهای بسیار توانمندی دارد که باید از پتانسیل این نیروها در راستای اعتلای آموزش و پرورش استثنایی  نهایت بهره را برد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی با هدف گسترش عدالت آموزشی و عدالت تربیتی در سال 1370 ایجاد شده است گفت: توسعه گروه های هدف تحت پوشش، افزایش کمی و کیفی خدمات ارئه شده به گروه های هدف بویژه خدمات توانبخشی، استفاده از ظرفیت خیرین و خانواده ها در نظام تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه با جدیت پیگیری خواهد شد.

طریفی حسینی با بیان اینکه  احصاء و چاره اندیشی مشکلات پیش روی سازمان و تدوین برنامه های تحولی مبتنی بر سند تحول بنیادین دو مسیر موازی است که سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیش خواهد گرفت گفت: برنامه تحولی سازمان آموزش و پرورش استثنایی بر مبنای سند تحول بنادین و با هدف توسعه عدالت تربیتی تدوین خواهد شد.

وی افزود:  با هدف علم بنیان کردن کلیه فرایندها و امور سازمان ، شبکه ای از نخبگان درون سازمانی و سایر دستگاه های تربیتی تشکیل خواهد شد و در مسیر پیش رو از ظرفیت نیروهای جوان  درون سازمان و تجربه بزرگان استفاده خواهد شد.

طریفی حسینی در پایان گفت: روزآمد سازی و تدوین قوانین و مقررات حوزه آموزش و پرورش استثنایی با مشارکت شورای عالی آموزش و پرورش و مجلس شورای اسلامی، توسعه فعالیت های فنی حرفه ای و روز آمدی رشته های ویژه دانش آموزان استثنایی متناسب با بازار کار، استفاده از فناوری های نوین، انجام غربالگری بهنگام و خانواده محوری از جمله برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی خواهد بود.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/34969.html
Page Generated in 0/0062 sec