printlogo


کد خبر: 22197تاریخ: 1399/8/18 15:39
برگزاری دوره ضمن خدمت بسته های تحولی سازمان آموزش و پرورش استثنایی
برگزاری دوره ضمن خدمت بسته های تحولی سازمان آموزش و پرورش استثنایی
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی گفت: در راستای اجرایی کردن سندتحول بنیادین سه بسته مداخلات بهنگام طلایی، مدرسه انطباقی و توسعه مشارکت ها در آموزش و پرورش استثنایی تدوین شده است. مقدمات برگزاری دوره ضمن خدمت 18 ساعته مجازی با محوریت بسته های تحولی سازمان آموزش استثنایی انجام شده است و این دوره ویژه تمامی فرهنگیان آموزش و پرورش استثنایی به زودی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایران سپید دکتر سید جواد حسینی در نشست شورای معاونین سازمان آموزش و پرورش استثنایی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: علاوه بر این سه بسته تحولی که در حال اجراست بسته تحولی آموزش خانواده محور نیز در آموزش و پرورش استثنایی  تدوین شده است و به زودی اجرایی خواهد شد.

 معاون وزیر با اعلام اینکه  نشست مجازی وزیر آموزش و پرورش با  مدیران کل آموزش و پرورش  و روسای ادارات استثنایی استان ها  با محوریت بررسی مسائل آموزش و پرورش استثنایی روز چهارشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد اظهار کرد: در این نشست سه مدیر کل آموزش و پرورش  و 5 رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه  آموزش و پرورش استثنایی خواهند پرداخت.

حسینی خواستار تسریع در عقد تفاهم نامه همکاری با سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت شد و  گفت:  تدوین طرح جامع کمی و کیفی  مراکز اختلالات یادگیری، تهیه نرم افزار گویا ساز برای شاد و تشکیل شوراهای فناوری، اطلاع رسانی و مناسبت ها و  شورای طرح برنامه و ارزیابی عملکرد از جمله مواردی است که نیازمند پیگیری توسط شورای معاونین است.

وی افزود:  طراحی سامانه ندای همراه به اتمام رسیده است و این سامانه با استفاده از ظرفیت ۱۶ مشاور، ۴۲ مرکز مشاوره، ۷۵۰ مرکز اختلالات یادگیری و ۸۵۰ مشاور مدارس به ارائه خدمات به دانش آموزان با نیازهای ویژه خواهد پرداخت.

معاون وزیر با بیان اینکه 13 آذر سال جاری مصادف با روز جهانی معلولان است اظهار کرد: برای گرامیداشت این روز برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است که افتتاح متمرکز باشگاه های  پیشکسوتان آموزش و پرورش استثنایی و کلنگ زنی پروژه های آموزش و پرورش استثنایی از جمله این برنامه هاست.

 معاون وزیر با بیان اینکه علیرغم شرایط کرونایی تاکنون 98.66 درصد نوآموزان بدو  ورود به دبستان در  برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت گیری کرده اند اظهار کرد: سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی نیز در دستور کار قرار دارد و پایگاه های سنجش پیش دبستانی ها مجدد از آذر ماه فعال خواهند شد.

 حسینی ضمن تقدیر از فدراسیون معلولین و جانبازان و کمیته ملی پارالمپیک گفت: سال گذشته  ۲۲ تیم دختران و ۲۵ تیم پسران در این مسابقات بوچیا  شرکت کردند و برای گسترش این ورزش ۳۰۰ سری توپ بوچیا نیاز است که با مشارکت کمیته ملی پارالمپیک  و فدارسیون جانبازان و معلولین این توپ ها تهیه و در اختیار استان ها قرار داده خواهد شد.

 معاون وزیر در پایان با بیان اینکه کار جهادی باید الگوی همه قرار گیرد اظهار کرد: در شرایط کرونا باید با تمام جدیت به فعالیت ادامه دهیم  و ضمن کاهش تعارضات سازمانی، باید تمام توان  خود را در راه تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه بکار ببندیم.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/22197.html
Page Generated in 0/0043 sec