printlogo


کد خبر: 18069تاریخ: 1398/5/6 10:45
اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق شهری و روستایی
اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق شهری و روستایی
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق شهری و روستایی این استان خبر داد.

به گزارش ایران سپید نیلوفر اختیاری، در خصوص طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه اظهار داشت: این برنامه در مناطق شهری و روستایی استان و برای افراد معلول اجرا می‌شود.

وی هدف اساسی این برنامه را خدمات رسانی به افراد دارای معلولیت و ایجاد و بالا بردن کرامت انسانی فرد معلول در جامعه عنوان کرد و افزود: توانبخشی مبتنی بر جامعه در مسیر فراگیرسازی خدمات مورد نیاز افراد دارای معلولیت و مددجویان برنامه‌هایی را اجرا و اهداف مهمی چون توسعه سلامت مددجو را در راستای ارائه خدمات پزشکی، توانپزشکی، کمک توانپزشکی و توانبخشی دنبال می‌کند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: همچنین در قالب این شیوه و در راستای گسترش آموزش، برنامه‌هایی را در زمینه آموزش افراد دارای معلولیت طی تمام دوران زندگی شامل دوران ابتدایی و مقاطع تحصیلی بالاتر داریم و سعی می‌شود خدماتی را برای تحصیل آسان مددجویان ارائه دهیم.

این مسئول بیان داشت: در بحث بهبود وضعیت معاش و توانمندسازی افراد دارای معلولیت نیز خدمات بسیار زیادی در نظر گرفته شده و سعی می‌کنیم برای این افراد در زمینه توسعه مهارت‌هایشان، خود اشتغالی، اشتغال‌های دستمزدی، خدمات مالی و مناسب سازی محیط زندگیشان، تردد آسان و راحت آنها در محیط زندگی و تشکیل گروه‌های خودیار اقداماتی را انجام دهیم و در این زمینه فعالیت‌های بسیار زیادی را داشته و موفق بوده‌ایم.

اختیاری عنوان کرد: در بحث ارتقا فعالیت‌های اجتماعی نیز با توجه به اینکه افراد دارای معلولیت چون سایر افراد نیاز به اوقات فراغت، تفریح، ورزش، ازدواج، خانواده و فعالیت‌های فرهنگی-هنری دارند، فعالیت‌های زیادی نیز در این زمینه انجام شده است.

وی تاکید کرد: برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه بیشترین تأثیر خود را روی ۳ رکن اساسی شامل فرد معلول، جامعه و خانواده می‌گذارد که بی شک تعامل این ۳ رکن لازمه تحقق توسعه فراگیر در یک جامعه پویا و مولد است که خوشبختانه این فعالیت‌ها به خوبی انجام شده و این سه رکن نیز همواره همراه ما و بسیار کارساز و مؤثر بوده‌اند.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/18069.html
Page Generated in 0/0059 sec