printlogo


کد خبر: 17913تاریخ: 1398/4/26 11:18
افزایش دو برابری بودجه مستمری مددجویان بهزیستی
افزایش دو برابری بودجه مستمری مددجویان بهزیستی
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از افزایش دو برابری بودجه مستمری مددجویان خبر داد و گفت: یک میلیون و ۴۰۰ هزار معلول تا سه سال آینده غربالگری می شوند.

به گزارش ایران سپید مجید رضازاده به در ویژه برنامه «به توان زیستن» در کاشان با بیان اینکه بیش از یک میلیون معلول تحت پوشش بهزیستی هستند، اظهار داشت: متأسفانه در برخی خانواده‌ها تا چهار معلول وجود دارد و بر همین اساس طی برنامه ریزی های صورت گرفته معلولان طی سه سال غربالگری می‌شوند تا بفهمیم به چه دلیل این معلولیت ایجاد شده است و از بروز معلولیت‌های بعدی جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه این غربالگری امکان ایجاد بانک اطلاعاتی ذخایر ژنتیکی معلولیت‌های کشور را فراهم می‌کند، ابراز داشت: در چهار سال گذشته جمع آوری این بانک اطلاعاتی آغاز و ۷۰ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند و طی سه سال آینده نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش این غربالگری قرار می‌گیرند.

شیوع نابینایی در کاشان از نرم جهانی بالاتر است

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه شیوع نابینایی در کاشان به دلیل عوامل ژنتیکی از نرم جهانی بالاتر است، ابراز داشت: در واقع تعداد بالای ازدواج‌های فامیلی عامل اصلی میزان بالای نابینایی در کاشان است و بر همین اساس برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی متعددی را در این راستا برای همشهریان کاشانی در نظر گرفته شده است.

وی ضمن اشاره به افزایش دو برابری بودجه مستمری مددجویان گفت: دستگاه‌های دولتی و غیردولتی همچون شهرداری‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و غیره نقش بسزایی در پیشگیری و حمایت از معلولان دارند و سازمان بهزیستی با وجود چنین مراکزی پشتوانه محکمی را احساس می‌کند.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/17913.html
Page Generated in 0/0055 sec