printlogo


کد خبر: 17600تاریخ: 1398/4/2 11:45
طنین موسیقی آذربایجانی در تالار وحدت
طنین موسیقی آذربایجانی در تالار وحدت
ارکستر بزرگ آلنامدر تالار وحدت موسیقی آذربایجانی برگزار می‌کند.

به گزارش ایران سپید به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، کنسرت آذربایجانی ارکستر آلنام به رهبری وحید علی پور و خوانندگی ودود موذن زاده ۹ تیر ماهساعت 21 و 30 دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود.

 در این کنسرت ودود موذن زاده پیکر تراش ،نقاش و خواننده برای چند مین بار با وحید علی پور رهبر ارکستر جوان همکاری می‌کند.علی پور و موذن زاده از سال ۹۴ همکاری خود را آغاز کرده و چندین کنسرت ‌موسیقی فاخر آذربایجانی با ارکستر تبریز و ارکستر فلارمونیک باکو داشته اند.
هدف این دو هنرمند از این اجرا ارائه و نشان دادن موسیقی فاخر آذربایجان به مخاطبان با توجه به کمرنگ شدن موسیقی با ریشه و محتوا کلاسیک و فاخر آذربایجانی در پایتخت و ایران است.
وحید علی‌پور ارکستر آلنام را از بهار 98 با هدف شناشاندن موسیقی فاخر آذربایجان به دوست داران موسیقی تاسیس کرد. و در اولین اقدام خود قصد دارد با همکاری استاد موذن زاده در سه شهر بزرگ ایران؛ تهران، اردبیل و تبریز روی صحنه رود.همکاری علی پور با موذن زاده در این‌کنسرت اهمیت‌ و جایگاه ویژه این ارکستر در موسیقی آذربایچانیرا تثبیت می‌کند.
وی پیش از این ارکستر فلارمونیک باکو را در سال ۹۴ تشکیل داد.
لازم به ذکر است ؛ ارکستر ملی ایران با رهبری میهمان وحید علیپور در سال 97 کنسرتی با عنوان شب موسیقی آذربایجان را در تالار وحدت روی صحنه برد که با استقبال بی نظیر مخاطبان روبرو شد.
در این کنسرت ارکستر آلنام‌ با نوازندگان مطرح و حرفه ای ایران، موسیقی کلاسیک آذربایجان را با استفاده از سازهای ملی آذربایجانی همچون‌؛ تار ،کمانچه و ناغارا اجرا می‌کند.
از ویژگی‌های این کنسرت اجرای قطعات فولکلور، نوستالوژیک و قطعات جدید و کمتر اجرا شده در ایران همچون؛ قربان ورردیم ، آلا گوز، کپنک، است که برای اولین بار توسط ودود موذن زاده اجرا می‌شود.
در این اجرا علیرضا چهره قانی به عنوان کنسرت مایستر، سونار نجاری سولیست تار، محمدرضا عرفانی سولیست کمانچه، سهیل سلیم زاده سولیست ویولن، محمد مطلق و علوین سعادت سولیست های ناغارا این کنسرت هستند.
همچنین حسین شریفی نوازنده مشهور ترومبون در این کنسرت هنرنمایی می‌کند.
علاقه مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند. 
انتهای پیام/

لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/17600.html
Page Generated in 0/0056 sec