printlogo


کد خبر: 14707تاریخ: 1397/8/6 08:53
لزوم همکاری موثر در تقویت منابع آموزشی باز برای استفاده معلولان و توان‌یابان
لزوم همکاری موثر در تقویت منابع آموزشی باز برای استفاده معلولان و توان‌یابان
در دیدار دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با نماینده مرکز منطقه ای یونسکو در تهران بر همکاری موثر برتقویت و ارتقای منابع آموزشی باز برای استفاده معلولان و توان یابان تاکید شد.

به گزارش ایران سپید در این دیدار دکتر سالارآملی با برشمردن نقش و جایگاه آموزش برای همه اقشار مردم در فرهنگ ایرانی و سیستم آموزشی کشور بویژه برای معلولان و توان یابان، بر آمادگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت توانمند سازی این افراد و تقویت و ارتقای منابع آموزشی باز برای استفاده این قشر از جامعه تاکید کرد.

وی افزود: هرگونه همکاری در این زمینه نیازمند طرح و برنامه عملیاتی و جامع می باشد.

در این دیداردکتر درویشی و هیئت همراه بر اهمیت و نقش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ارائه تسهیلات و زیرساخت ها و منابع آموزشی باز برای استفاده معلولان و توان یابان تاکید کردند و خواهان همکاری بیشتر وزارت علوم و مجموعه آموزش عالی در این خصوص شدند. این نماینده مرکز منطقه ای یونسکو در تهران همچنین آمادگی خود را در ارائه نقشه راه و پلتفرم جامعی دراین زمینه اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، کارگاه آموزشی " استفاده خلاقانه از ICT برای توان یابان" با همکاری کمیسیون ملی یونسکو و دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، درمحل موسسه آموزشی نیکوکاری رعد درحال برگزاری است.

مدرسان این کارگاه زینب واروقلو، کارشناس ارشد بخش ارتباطات و اطلاعات یونسکو در پاریس، نعیما ظریف، مشاور و متخصص در حوزه OER، پروفسور علیرضا درویشی، استاد دانشگاه علوم کاربردی زوریخ و رئیس لابراتوآر دسترسی فناوری اطلاعات در این دانشگاه هستند.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/14707.html
Page Generated in 0/0040 sec