کد خبر: 4273
رییس اتاق اصناف کشور:
اصناف کشور در آموزش و بازسازی اماکن سازمان بهزیستی مشارکت می کنند
علی فاضلی رییس اتاق اصناف در آیین امضای قرارداد تفاهم همکاری بین این نهاد و سازمان بهزیستی کشور گفت: اصناف کشور در بازساری اماکن سازمان بهزیستی مشارکت می کنند و در آموزش و حرفه آموزی کودکان بی سرپرست نیز مشارکت فعال خواهند داشت.

به گزارش ایران سپیداز شیرخوارگاه آمنه، در این آیین رییس سازمان بهزیستی نیز با تشکر از اصناف کشور در حمایت از اقشار جامعه هدف سازمان بهزیستی گفت: مشارکت مردم و کمک های مالی آنان، رقم قابل توجهی است اما این مقدار برای رسیدن به اهداف مورد نظر کفایت نمی کند.


همایون هاشمی با اشاره به توانایی های 170 اتحادیه و اصناف تحت پوشش اتاق اصناف کشور گفت: شما می توانید در آموزش و حرفه آموزی به کودکان بی سرپرستی که وارد جامعه می شوند، مشارکت کنید.

ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی نیز در بازدید از بخش های مختلف شیرخوارگاه آمنه در جمع خبرنگاران گفت: خدمت به این کودکان کاری ارزشمند، عاطفی و دارای اجر اخروی و دنیوی است. 

سیف در پاسخ به سؤالی در خصوص چگونگی کمک و پشتیبانی بانک مرکزی از این گونه افراد در مراکز حمایتی سازمان بهزیستی گفت: ما در خصوص پرداخت تسهیلات در جهت آموزش و حمایت بهتر و بیشتر از این کودکان برنامه هایی را تدارک خواهیم دید.

وی ادامه داد: همچنین در حد توان، به افراد شاغل در این مجموعه از طریق اعطای وام های قرض الحسنه کمک خواهیم کرد.

تفاهم نامه امضا شده بین اتاق اصناف کشور و سازمان بهزیستی عمدتاً در دو محور بازسازی و تجهیز اماکن سازمان بهزیستی و حرفه آموزی به کودکانی است که از پوشش سازمان بهزیستی خارج و وارد جامعه و محیط کار می شوند.

 

Page Generated in 0/0043 sec