کد خبر: 35129
جذب و آموزش بازماندگان از تحصیل و بزرگسالان با نیازهای ویژه
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست با معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خواستار جذب و آموزش بازماندگان از تحصیل و بزرگسالان با نیازهای ویژه توسط سازمان نهضت سوادآموزی شد.

به گزارش ایران سپید از سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دکتر طریفی حسینی در این نشست که در محل سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برگزار شد، با بیان اینکه سیاست تحولی  جدید وزارت آموزش و پرورش  ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین بخشی و فرابخشی است، گفت: بر اساس این رویکرد سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نظر دارد با مشارکت با سازمان نهضت سوادآموزی برنامه‌های خود را در زمینه های مشترک پیش ببرد.

وی تصریح کرد: جذب و آموزش بازماندگان از تحصیل و بزرگسالان با نیازهای ویژه، آموزش والدین بی‌سواد دانش آموزان با نیازهای ویژه  و به اشتراک گذاشتن داده‌های  اطلاعاتی می‌تواند محور همکاری مشترک این دو سازمان باشد.

وی افزود: هم‌چنین سازمان نهضت سوادآموزی می‌تواند در آموزش والدین برای پیشگیری از معلولیت‌ها  نقش مؤثری داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان  اینکه حدود  5 هزار و 700  فرد بزرگسال با نیازهای ویژه در سال 1400 توسط سازمان نهضت سوادآموزی تحت آموزش قرار گرفته‌اند، بیان داشت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی در راستای همکاری‌های مشترک  این دو سازمان  می‌تواند  در زمینه آموزش خط بریل و زبان اشاره به آموزش یاران نهضت سوادآموزی، مناسب‌سازی محتوای آموزشی برای افراد بزرگسال با نیازهای ویژه و چاپ کتاب بریل  با این سازمان همکاری داشته باشد.

علیرضا عبدی رئیس سازمان نهضت سوادآموزی نیز در این جلسه با اشاره به دو طرح در حال اجرای "شورای تعلیم و تربیت روستا" و " شواری تعلیم و تربیت محله" توسط  سازمان نهضت سوادآموزی، گفت: سازمان نهضت سوادآموزی می‌تواند در اجرای این دو طرح خدماتی را به سازمان آموزش و پرورش استثنایی  ارائه دهد.

شایان ذکر است این جلسه در راستای انعقاد تفاهم‌نامه مشترک با سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد و در این جلسه قرار بر این شد با تدوین دستورالعملی همکاری‌های مشترک دو سازمان ادامه داشته باشد.

Page Generated in 0/0052 sec