کد خبر: 35125
امسال ۹۵ درصد تعهد اشتغال جامعه هدف بهزیستی محقق شد
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی گفت: تعهد اشتغال بهزیستی در سال ۱۴۰۰ برای جامعه هدف ۶۱ هزار و ۱۱۹ نفر بود که ۹۵ درصد آن محقق شده است

به گزارش ایران سپید از سازمان بهزیستی، امیر حسین عرب‌زاده روز شنبه در آیین معارفه سرپرست بهزیستی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیشتر این اشتغال از طریق تسهیلات پرداختی خوداشتغالی و پرداخت مشوق‌های بیمه کارفرمایی، خویش فرمایی و در بخش‌های غیر دولتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات مربوط به اشتغال در حوزه بیمه و تسهیلات بوده است، تصریح کرد: در سال آینده برنامه ریزی برای ورود مددجویان به بازار کسب و کار انجام می‌شود و اگر این اقدام به طور کامل انجام شود، انحراف در پرداخت تسهیلات به حداقل خواهد رسید.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در ادامه افزود: همچنین تعهد اشتغال این سازمان برای جامعه هدف از جمله کم توانان جسمی حرکتی، نابینایان و ناشنوایان ۱۱۰ هزار نفر برای سال ۱۴۰۱ است که هنوز نهایی نشده است.

وی؛ اشتغال و توانمندی مددجویان را از اولویت های بهزیستی دانست و گفت: از تمامی ظرفیت ها برای استخدام معلولان استفاده نشده است و از اجرای قوانین استخدام جامعه هدف بهزیستی رضایت کامل نداریم.

وی عنوان کرد: جذب و مشارکت های مردمی به زودی بر اساس برنامه ریزی های جدید و با توجه به ظرفیت های استانها انجام می شود و هم افزایی لازم در این حوزه بین استان ها انجام شود.

در این آیین محمد شجاع مدیرکل پیشین بهزیستی خراسان شمالی تکریم و محسن توحیدی مقدم بعنوان سرپرست جدید این اداره کل معارفه شد.

۱۱۳ هزار نفر از شهروندان خراسان شمالی زیر پوشش بهزیستی این استان هستند.

براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.

Page Generated in 0/0043 sec