کد خبر: 35089
سه هزار محتوای مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه تولید شد
سرپرست آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: با توجه به شرایط کرونایی از ابتدای سال تحصیلی تا کنون سه هزار محتوای مجازی در زمینه‌های مختلف آموزشی تولید و در اختیار دانش‌آموزان با نیازهای ویژه روستایی و خانواده‌هایشان قرار گرفته است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا،  نائب علی صدوقی اظهار داشت: همچنین برای این گروه از دانش آموزان بیش از هزار و ۲۰۰ درسنامه ارسال شده است.

وی افزود: در مجموع ۸۳۶ دانش آموز روستایی و عشایری که به اینترنت دسترسی ندارند از این درسنامه ها بهره مند شده اند که از این تعداد ۵۲۳ نفر پسر و مابقی دختر هستند.

وی گفت: با توجه به شیوع سویه امیکرون مدارس استثنایی استان به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.

سرپرست آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: همچنین مدارس روستایی و عشایری که دسترسی به شبکه شاد ندارند به صورت تحویل درسنامه به دانش آموزان خواهد بود.

صدوقی گفت: در مجموع سه هزار و ۵۷۵ دانش آموز زیر پوشش خدمات آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۱ نفردر مدارس تلفیقی و مابقی در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل هستند.

وی گفت:۱۰۷ دانش آموز مشغول به تحصیل مدارس استثنایی شامل ۶۲ نفر در مقطع ابتدایی، ۲۷ نفر در پیش دبستانی، ۲ نفر مدرسه متوسطه اول، پیش حرفه ای ۱۰ نفر و حرفه ای ۶ نفر هستند.

۱۸۶ هزار و ۶۵ دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۹ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.

 در مجموع ۴۸ درصد دانش آموزان استان را دختران تشکیل می دهند و ۳۸ درصد دانش آموزان در مناطق روستایی مشغول به تحصیل هستند.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد نقشه کرونایی خراسان شمالی یکدست قرمز پوش شد

 

Page Generated in 0/0052 sec