کد خبر: 34982
مدارس استثنایی در اولویت بازگشایی کامل
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی: با توجه به جمعیت کم دانش آموزی مدارس استثنایی این مدارس در اولویت اصلی بازگشایی کامل قرار دارند.

به گزارش ایران سپید از اموزش و پرورش استثنایی، آقای حمید طریفی حسینی از فرآیند‌های آموزش حضوری از مدرسه اُتیسم ترنم، مجتمع ناشنوایان الهام و مجتمع نابینایان حضرت عبدالعظیم شهر ری بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های آموزشی و پرورشی این مدارس قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید با تأکید بر این که آموزش‌های حضوری باید با جدیت پیگیری شود، گفت: بر اساس تأکید ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزیر آموزش و پرورش باید به سمت بازگشایی کامل مدارس حرکت کنیم و در این میان با توجه به جمعیت کم دانش آموزی مدارس استثنایی این مدارس در اولویت اصلی بازگشایی کامل قرار دارند.

آقای طریفی حسینی، یکی از ضروریات حضور دانش آموزان استثنایی در مدارس را سرویس ایاب و ذهاب دانست و افزود: با توجه به افزایش قیمت سرویس‌های ایاب و ذهاب، امید است با مشارکت شهرداری‌ها و شورا‌های شهر، بخشی از این هزینه‌ها تأمین شود.

وی «مدرسه محوری، مردمی سازی و اجتماعی سازی» را رویکرد اصلی آموزش و پرورش بویژه آموزش و پرورش استثنایی دانست و گفت: رویکرد مردمی سازی با جدیت در آموزش و پرورش استثنایی دنبال خواهد شد و استفاده از کمک خیرین و نهاد‌ها با شیب بیشتری پیگیری خواهد شد.

آقای طریفی حسینی مدرسه محوری را از ضروریات دانست و گفت: با رویکرد مدرسه محوری و در آیین نامه جدید مصوب شورای عالی آموزش و پرورش، مدیر مدرسه در برنامه ریزی و جلب مشارکت خیرین و اولیا اختیار کامل دارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تأکید بر این که مدرسه باید جایگاه واقعی خود را پیدا کند افزود: بر اساس سند تحول بنیادین، «مدرسه محور» نظام تعلیم و تربیت است و در مدرسه «معلم محور» فعالیت است و «مدیر مدرسه» راهبر آموزشی و تربیتی است.

وی با تقدیر از فعالیت تمامی معلمان و مدیران مدارس در ایام کرونا که با روحیه جهادی تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی را ادامه دادند، گفت: فعالیت دولت و آموزش و پرورش، رویکرد فعالیت جهادی است و ما تلاش خواهیم کرد تا نتیجه فعالیت‌های جهادی در کف مدارس مشاهده شود، معلمان آموزش و پرورش استثنایی از سطح سواد، تخصص، احساس مسئولیت و تعهد بالایی برخوردار هستند و در ایام کرونا با روحیه جهادی به خوبی وظیفه خود را ایفا کردند.

آقای طریفی حسینی افزود: وظیفه اصلی تعلیم و تربیت بر دوش مدرسه است و انتظار از ادارات استان‌ها این است شأن سیاست گذاری را حفظ کنند و با راهبری و نظارت، اختیار تام فعالیت را به مدارس واگذار کنند. مدیران مدارس با رویکرد مدرسه محوری و با طراحی برنامه‌های نوآورانه و اجرایی سازی آن در جهت اجرایی سازی سند تحول بنیادین گام بردارند.

Page Generated in 0/0057 sec