کد خبر: 34817
به مناسبت هفته معلولان
مراکز توانبخشی چندمعلولیتی در ۴ شهرستان آذربایجان غربی افتتاح می شود
مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: مراکز غیردولتی توانبخشی چندمعلولیتی در چهار شهرستان سلماس، پیرانشهر، پلدشت و چایپاره همزمان با هفته معلولان به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، سعید فریور افزود: ظرفیت این مراکز در مجموع ۲۲۰ نفر است که خدمات لازم را به افراد دارای چندمعلولیت ارائه خواهند کرد.

وی اضافه کرد: همچنین در این هفته، ۳۲ مسکن ویژه خانواده های ۲ معلول و بیشتر در آذربایجان غربی افتتاح شده و کلید آن به سرپرستان خانواده ها تحویل داده می شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: همزمان با هفته معلولان در استان، ۱۴۵ ویلچر نیز که توسط بنیاد برکت تهیه شده به معلولان شهرستان های مختلف اهدا خواهد شد تا زمینه کاهش مشکلات این افراد فراهم شود.

فریور از مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی برای قدردانی از کارکنان معلول در آذربایجان غربی خبر داد و بیان کرد: همچنین تجلیل از کارکنان معلول شاغل در بهزیستی استان و کارشناسان نمونه و موسسات خیریه این بخش در دستور کار قراردارد.

وی گفت: دیدار و دلجویی از خانواده های معلولان، ارائه خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی رایگان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای معلولان در بهزیستی ارومیه، حضور مسوولان استانی در مراکز توانبخشی، برگزاری مسابقات پیاده روی و ویلچررانی و اهدای جوایز به برندگان از دیگر برنامه های هفته معلولان در استان است.

به گزارش ایرنا، هفته معلولان از ۱۲ آذرماه جاری آغاز می شود؛ این روز به نام روز جهانی معلولان نامگذاری شده است.

Page Generated in 0/0053 sec