کد خبر: 34317
بهزیستی هیچ بدهی بابت شهریه سال ۱۳۹۹ به دانشگاه آزاد ندارد/ پرداخت مستقیم شهریه به دانشگاه آزاد امکان پذیر شد
سرپرست مرکز فناوری اطلاعات ارتباطات و تحولات اداری سازمان بهزیستی از راه اندازی سامانه ی مستقیم برای واریز شهریه دانشجویان به دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: شهریه ترم بهمن ماه دانشجویانی که شهریه به حسابشان مستقیم واریز نشده را به حساب دانشجویی شان در دانشگاه آزاد واریز خواهیم کرد.

به گزارش ایران سپید پیش از شروع هر ترم دانشگاهی گله های بسیاری به ایران سپید منتقل میشود مبنی بر اینکه سازمان بهزیستی شهریه های دانشگاه دانشجویان دارای معلولیت را پرداخت نکرده است و این افراد نمی توانند در ترم جدید ثبت نام کنند.  طبق روال پیش از شروع ترم جدید دانشگاهی ما پیگیر موضوع شدیم و با یکی از مسئولان سازمان بهزیستی در خصوص چرایی این گله ها گفتگو کردیم.

مجید رضازاده سرپرست مرکز فناوری اطلاعات ارتباطات و تحولات اداری سازمان بهزیستی در پاسخ به ایران سپید می گوید: «در حال حاضر سازمان بهزیستی هیچ گونه بدهی به دانشگاه آزاد اسلامی ندارد و همه شهریه ها در ترم های گذشته پرداخت و تسویه شده است و به همه استان ها اعلام کردیم تا مراکز و مددکاران را در این خصوص آگاه سازند.»

وی ادامه می دهد: «شهریه ترم مهر سال 1399-1400 را هم به دانشجویانی که در سامانه دانشجویی بهزیستی ثبت نام کردند، اطلاعاتشان را به طور دقیق و بدون ناقصی وارد کردند پرداخت شده است. در ترم بهمن ماه دانشجویانی که زودتر در سامانه دانشجویی ما ثبت نام کرده بودند شهریه را به صورت مستقیم به حسابشان واریز کردیم. در همین حین دانشگاه آزاد به ما اعلام کرد سامانه مستقیم برای واریز شهریه دانشجویان را راه اندازی کردند به همین جهت شهریه ترم بهمن به مابقی دانشجویان را مستقیم به آنها پرداخت نکردیم تا بتوانیم به حساب دانشجویی شان در دانشگاه آزاد واریز کنیم. اکنون در حال راه اندازی مقدمات فنی این امر هستیم تا از این پس شهریه به حساب دانشجو در دانشگاه واریز گردد.»

رضا زاده بیان می کند: «سازمان بهزیستی اسامی دانشجویانی را که شهریه ترم بهمن را به آنها پرداخت نکرده را به دانشگاه ارائه داده است تا هیچ مشکلی برای ثبت نام این افراد در ترم جدید وجود نداشته باشد.  اگر دانشجویی دچار مشکل شده است باید کد ملی و واحد دانشگاهی اش را به بهزیستی و مددکارش اعلام کند تا مشکل مشخص و رفع شود.»

وی با اشاره به اینکه ممکن است دانشجویان شهریه ترم مهر ماه را دریافت کرده باشند ولی به حساب دانشگاه واریز نکرده باشند، می گوید: «این امر دیگر ارتباطی با بهزیستی ندارد و خود دانشجو باید شهریه را پرداخت کند. تمام دانشجویانی که شهریه را از بهزیستی مستقیم دریافت کرده اند اسامی شان موجود است، دانشجویانی را هم که شهریه را از بهزیستی دریافت نکردند اسامی شان به دانشگاه آزاد اعلام شده است و هیچ مشکلی جهت ثبت نام در ترم جدید نخواهند داشت و این امر به صورت مکتوب به واحد های دانشگاهی اعلام شده است.»

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات ارتباطات و تحولات اداری سازمان بهزیستی در پایان می گوید: «اکنون روند به گونه ای خواهد بود که هزینه شهریه را مستقیم به دانشگاه واریز می کنیم اما به حساب دانشجویی هر فرد. طبق گزارشات ما در بهزیستی 100 درصد هزینه های ترم مهر ماه به افرادی که اطلاعاتشان دقیق و درست بوده است واریز شده و  اگر گلایه هایی که به شما منتقل شده است مبنی بر این است که دانشجویان شهریه ترم مهرماه را از سازمان بهزیستی دریافت نکردند قطعاً در سامانه دانشجویی شان مشکلاتی از قبیل نقص مدارک وجود دارد که باید برطرف سازند. دانشجویانی که می گویند شهریه ترم مهرماه را دریافت نکردند با مراجعه به سامانه دانشجویی و بررسی اطلاعاتشان قطعا متوجه ایراد کار خواهند شد و باید برطرف سازند.»

Page Generated in 0/0059 sec