کد خبر: 33610
پرداخت بیش از ۱۰ هزار میلیار ریال اعتبار از محل هدفمندی یارانه‌ها
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد: امسال ۱۰ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال اعتبار به بخش‌های مختلف بهزیستی، چایکاران، ایثارگران و مسکن محرومین از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها پرداخت شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا،  «امید حاجتی» اظهارداشت: برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید تضمینی چای به چایکاران شمال کشور تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه ایثارگران ذخایر ملی و سرمایه کشور هستند، افزود: سه هزار میلیارد ریال از منابع نقدی سازمان هدفمندی در اردیبهشت ماه با اولویت پوشش مناسب و هرچه بهتر بیمه تکمیلی ایثارگران اختصاص یافت.

مدیرعامل سازمان هدفمندی گفت: سه هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال نیز برای تامین آب آشامیدنی از سیستم‌های آب شیرین کن و تامین برق مناطق محروم اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: این اعتبار به وزارت نیرو پرداخت شد تا با هزینه این مبلغ آب شرب سالم و تصفیه شده در اختیار مردم جنوب کشور قرار گیرد و در فصول گرم برق مورد نیاز آنها نیز تامین باشد.

حاجتی با بیان اینکه تامین مسکن جزء تکالیف دولت است، گفت: تحریم‌های ظالمانه دشمنان شرایط حساسی را در کشور ایجاد و مشکلات اقتصادی را به وجود آورده و موجب گرانی مسکن شده است.

وی اضافه کرد: با درک این موضوع سازمان هدفمندی یارانه‌ها یک هزار میلیارد ریال برای تامین مسکن محرومین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص داد که امیدواریم با استمرار این اقدامات شاهد تسریع در تامین به موقع مسکن نیازمندان کشور باشیم.  

حاجتی درخصوص حمایت از معلولان کشور گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نیز برای رفاه حال معلولان در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفت.

 

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد با تامین به موقع منابع این سازمان توسط شرکت های تامین کننده منابع، بتوان مصارف پیش بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که عمدتا اجتناب ناپذیر و ضروری هستند را در اسرع وقت به بخش‌های اجرایی کشور اختصاص داد.

پیش از این مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود که سال گذشته پیش بینی می‌شد که از کل منابع حاصل هدفمندی یارانه‌ها در بودجه، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان وصول شود که از این میزان ۷۰ درصد معادل ۱۷۴ هزار میلیارد تومان محقق شد.

Page Generated in 0/0052 sec