کد خبر: 16129
۲۶۳ کودک بدسرپرست در خانواده ها نگهداری می شوند
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۲۶۳ کودک بد سرپرست با کمک بهزیستی در خانواده ها نگهداری می شوند.

به گزارش ایران سپید  همایش تجلیل از خیرین و حامیان فرزندان تحت پوشش بهزیستی با حضور فرید معاون امور اجتماعی، فروغی مشاور معاون رئیس سازمان بهزیستی کشور، داود محمدی، بهمن طاهرخانی، سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شفیعی فرماندار قزوین، بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری، ربیعی مشاور امور بانوان، مرادیان مشاور حقوقی و بازرسی استانداری، اعضای شورای شهر و جمعی از خیرین در قزوین برگزار شد.

علیرضا وارثی در این مراسم گفت: کار خیر گناهان انسان را پاک می کند و در احادیث داریم هر کس گره گشای مشکلات دیگران باشد ثواب چند حج را دارد.

وی بیان کرد: خوشبختانه در استان قزوین با وجود انسانهای خیر و نیکوکار بسیاری از خدمات بهزیستی شتاب گرفته و همچنان امیدواریم با مشارکت مردم بتوانیم کارهای بیشتری برای مددجویان انجام دهیم.

 

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: در استان قزوین ۲۳ هزار معلول، ۱۱۰ عایله و ۶۹۰۰ زن سرپرست خانوار داریم که ازخدمات بهزیستی برخوردارند.

وارثی یادآورشد: همچنین ۲۶۳ کودک بد سرپرست در خانواده ها داریم و ۱۷۹ کودک در مراکز نگهداری بهزیستی حضور دارند و ۱۵۰۰ نفر معلول نیز به صورت شبانه روزی و ۱۰۰۰ نفر به صورت روزانه از مراکز بهزیستی استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: خدمت رسانی به ۵۰۰ نفر از بهبود یافتگان از دام اعتیاد و خدمت رسانی به معلولان از دیگر کارهای این اداره است.

وارثی در خصوص کمک های مردمی هم گفت: امسال میزان مشارکت های مردمی از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فراتر رفت که بیانگر درک بالای خیرین در امور خداپسندانه است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: نرخ طلاق در استان قزوین ۳.۷  و اعتیاد ۲.۹ درصد است.

وی بیان کرد: در استان حدود ۳۰۰ مرکز داریم که توسط بخش خصوصی در آنها ۱۷۰۰ اشتغال ایجاد شده و تعدادمستمری بگیران استان نیز از ۵ هزار نفر به ۲۱ هزار نفر رسیده است.

 

وارثی در خصوص طرح های در دست اجرا نیز گفت: با دریافت زمینی به مساحت ۲۲۰۰ متر در شهر محمدیه برای ساخت کلینیک ویزه معلولان و یک مجموعه ۴۲۰۰ متری در شهر الوند اقدام کرده ایم.

وی بیان کرد: راه اندازی یک مرکز روان پزشکی، یک مرکز توانبخشی توسط خیر از دیگر کارهای در دست اقدام است.

وارثی اظهارداشت: از سوی یک فرد خیر ۱۲ میلیارد ریال برای کمک به شیرخوارگاه حلیمه در قزوین اهدا شده است.

مدیرکل بهزیستی استان اضافه کرد: ساخت یک کلینیک و درمانگاه خیریه، یک مجموعه نگهداری کودکان بی سرپرست سنین ۶ تا ۱۲ سال، اهدای ۴۲۰۰ متر زمین از خزانه موقوفه برای احداث ۱۰ خانه کوچک و کلینیک روان شناسی و توسعه دو خانه کوچک توسط خیرین در هفت سنگان و محمدیه از دیگر خدمات خیرین است.

 

در ادامه حسین زاجکانی رئس هیت مدیره موسسه خیریه راه فرشتگان آسمانی گفت: خدمت کردن به کودکان بی سرپرست به دهها مقام دنیایی می ارزد و کار خیر طلب الهی می خواهد و شما که بی واسطه آمده اید در کار خیر باید شکرگذار خدا باشید.

زاجکانی بیان کرد:این کودکان لطف الهی هستند و امیدواریم بتوانیم خدمتی هرچند کوچک به این افراد کنیم و باری از آلامشان کم کنیم و موجب خوشحالی آنها شویم.

Page Generated in 0/0046 sec