printlogo


کد خبر: 34225تاریخ: 1400/6/1 11:01
۵۲هزار و ۸۸۵ دُز واکسن کرونا در پاکدشت تزریق شده است
۵۲هزار و ۸۸۵ دُز واکسن کرونا در پاکدشت تزریق شده است
فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری علیه ویروس کرونا تاکنون، ۵۲ هزار و ۸۸۵ دُز واکسن در این شهرستان به گروه‌های هدف تزریق شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، "مهدی یوسفی جمارانی" گفت: از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا تاکنون ۵۲ هزار و ۸۸۵ دُز واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده که از این تعداد، ۳۹ هزار و ۷۶۰ نفر دز اول و ۱۳ هزار و ۱۲۵ نفر دز دوم را دریافت کرده‌اند. وی افزود: از مجموع واکسن‌های تزریق شده هزار و ۸۰۰ نفر کارکنان بهداشت و درمان، هزار و ۲۰۰ نفر بیماران خاص، ۶۵۰ نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی و بیش از ۳۶ هزار نفر سایر افراد و گروه‌های هدف را شامل می‌شود. وی از افتتاح و آماده سازی دومین مرکز تجمیعی از روزهای آینده درشهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر تزریق واکسن کرونا در سطح شهرستان در پنج پایگاه فرون‌آباد، شریف‌آباد، کریم آباد، ابراهیم آباد و یک پایگاه تجمیعی علی ابن‌ابیطالب(ع) در حال انجام است.

یوسفی جمارانی با اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون در شهرستان پاکدشت افزود: با انتشار و شیوع بیماری کرونا روند واکسیناسیون به مراتب افزوده شده و در حال روزانه بیش هزار و ۷۰۰ دز واکسن در مراکز تعیین شده تزریق می‌شود که پیش بینی می‌شود با راه‌اندازی دومین مرکز تجمیعی، این میزان تا روزانه به ۲ هزار ۵۰۰ دز در روز افزایش یابد. وی همچنین از واکسیناسیون ۸۰ درصد فرهنگیان پاکدشت خبر داد و افزود: در راستای اجرای برنامه‌های وزارت آموزش و پرروش، بازگشایی حضوری مدرسه‌ها مستلزم اجرای اقدامات مختلف از جمله واکسیناسیون فرهنگیان است که از مجموع ۲۰ هزار فرهنگی شاغل در پاکدشت، تاکنون ۸۰ درصد جامعه هدف آموزش و پرورش واکسن کرونا را دریافت و مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان از شهریورماه اجرایی می‌شود.

فرماندار پاکدشت تصریح کرد: واکسن های کرونای تزریق شده در شهرستان شامل استرازنکای کره جنوبی، سینو فارم چینی و برکت ایرانی است. وی گفت: در حال حاضر گروه‌های سنی بالای ۵۰ سال می‌توانند برای واکسیناسیون مراجعه کنند و در سطح روستاها نیز واکسیناسیون برای متولدین ۱۳۵۵ به قبل در حال انجام است. پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/34225.html
Page Generated in 0/0069 sec