printlogo


کد خبر: 33826تاریخ: 1400/3/24 12:22
۱۲۰ کودک کار و خیابانی در همدان ساماندهی شدند
۱۲۰ کودک کار و خیابانی در همدان ساماندهی شدند
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۲۰ کودک کار شناسایی و ساماندهی شدند که ۹۲ درصد از آنان پسر و مابقی دختر بودند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا «زهره بختیاری» اظهار داشت: طرح حمایت از کودکان کار و خیابانی از اواسط سال ۱۳۹۹ شروع شده و تاکنون این تعداد شناسایی و پذیرش شدند و برای آنها اسکن عنبیه چشم انجام شده است. معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه تعهد سازمان در این مدت ۸۷ نفر بوده است گفت: با پذیرش این تعداد، ۱۴۰ درصد از تعهدات سازمان محقق شده است.

بختیاری خاطرنشان کرد: بودجه مشخصی در حدود ۷۰۰ هزار تومان برای هر نفر در اختیار یک کلینیک برای کمک های سرپایی به کودکان کار استان تامین شده که صرف خدمات آموزشی، تربیتی و حمایتی این کودکان می شود.  وی با بیان اینکه این کودکان به خاطر شرایط خاص خانواده ها مجبور به فعالیت شده اند ادامه داد: خانواده های این کودکان نیز مورد حمایت و چرخه توانبخشی قرار گرفتند. معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان همدان اظهار داشت: براساس قوانین و آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار متولی اصلی کودکان کار سازمان بهزیستی است و در این مسیر دستگاه های مختلف از جمله شهرداری، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری همیار این سازمان هستند. بختیاری با توصیه به اینکه مردم کمک های خود را از طریق بهزیستی به این کودکان اهدا کنند یادآور شد: مردم به جای کمک مالی به کودکان کار خیابانی از طریق اورژانس ۱۲۳ حضور این افراد را اطلاع دهند تا ساماندهی شوند. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در طرح ساماندهی کودکان کار، اقداماتی از جمله حمایت های روانی از کودکان، حمایت های مادی و معیشتی، خدمات آموزش و ایجاد اشتغال برای یکی از اعضای خانواده که منجر به توانمندی کودک و خانواده آنها شود، انجام می شود. تعداد معلولان زیر پوشش سازمان بهزیستی در استان همدان ۴۵ هزار و ۵۳۰ نفر است که بیشترین تعداد مربوط به شهر همدان با ۱۷ هزار و ۶۳۶ و فامنین با هزار و ۳۳۲ نفر معلول است و ۶۰ درصد آنها را مرد و ۴۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/33826.html
Page Generated in 0/0045 sec