printlogo


کد خبر: 1127تاریخ: 1392/9/10 11:35
طرح تحریم ها علیه ایران شکسته شد
یورونیوز:
طرح تحریم ها علیه ایران شکسته شد
شبکه تلویزیونی یورونیوز طی گزارشی تحلیلی درمورد توافق ژنو اعلام کرد: هرچند این توافق شش ماهه است اما آنچه بر اهمیت آن می افزاید این واقعیت است که برای اولین بار طرح تحریم ها که عرصه را برای ایران سخت کرده بود، شکسته شد.

به گزارش یورو نیوز، ˈنجرا سهیکˈ (Nejra Cehic) کارشناس اقتصادی موسسه مالیˈبلومبرگˈ درمورد آثارمثبت توافق ژنوگفت:ˈنتیجه اقتصادی این توافق که بین ایران و شش قدرت جهانی از جمله آمریکا واتحادیه اروپا انجام شد، کاستن و برداشتن تحریم ها از بخش خودروسازی، پتروشیمی، حمل و نقل هوایی، طلا، بیمه کالا و محموله های نفتی بودˈ.

وی افزود: توافق ژنو می تواند برای معامله گران طلا در ترکیه، پالایشگاه های نفت درهند و شرکت های بیمه حمل و نقل در لندن خبر مسرت بخشی باشد.

این کارشناس اقتصادی موسسه مالی بلومبرگ گفت: اما با این حال شرکت های آمریکایی همچنان بازنده این توافق هستند و از بازار اقتصادی ایران محروم مانده اند.

سهیک گفت:ˈ البته شرکت های آمریکایی چندان از این توافق نفعی نخواهند برد چراکه تقریبا تمام تجارت آمریکا با ایران به جز بخش غذا و دارو از چندین دهه پیش ممنوع بوده استˈ.

این کارشناس اقتصادی افزود:هرچند این توافق تنها برای شش ماه است اما آنچه اهمیت آنرا بیشتر می کند این واقعیت است که برای اولین بار طرح تحریم ها که عرصه را برای ایران سخت می گرفت، شکسته شد.


لینک مطلب: http://iransepid.ir/News/1127.html
Page Generated in 0/0064 sec