کد خبر: 5847
جمعیت مستمری بگیران بهزیستی در خراسان رضوی افزایش یافت
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: تعداد مددجویان مستمری بگیر زیرپوشش این سازمان در سطح استان طی 9 ماه گذشته امسال 32 درصد افزایش یافتند.

'محمدرضا پوریوسف'  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس جمعیت 18 هزار نفری مستمری بگیران بهزیستی در خراسان رضوی طی امسال تاکنون به 24 هزار نفر افزایش یافته است.

وی گفت: میزان مستمری پرداختی هیچ افزایشی نداشته و به ازا هر فرد همان 500 هزار ریال است.

معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی افزود: در این مدت همچنین شمار معلولان شناسایی شده در سطح استان از 93 هزار به 97 هزار نفر افزایش یافت که موجب گسترش چتر پوشش خدمات توانبخشی و حمایتی بهزیستی می شود.

وی همچنین گفت: ارتقا خدمات توانبشخی از مهمترین راهبردهای در دستور کار بهزیستی است که در تمامی برنامه ریزیها و دستورالعملهای صادره برای مراکز درمان و توانبخشی مدنظر قرار دارد.

دکتر پوریوسف بیشترین شمار معلولان در خراسان رضوی را با حدود 40 هزار نفر جمعیت 'معلولان جسمی حرکتی' اعلام کرد که 41،3 درصد از کل معلولان شناسایی شده را در این استان تشکیل می دهند.

وی افزود: کمترین شمار معلولان شناسایی شده و زیر پوشش بهزیستی نیز مربوط به بیماران اوتیسم با حدود 250 نفر جمعیت است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: هم اینک 134 مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه، روزانه، ویزیت در منزل و توانبخشی معلولان در سطح این استان فعالیت دارند.

خراسان رضوی شش میلیون نفر جمعیت دارد که 1،6 درصد آن را معلولان شناسایی شده و زیرپوشش سازمان بهزیستی تشکیل می دهند.ک/3

Page Generated in 0/0042 sec