کد خبر: 34142
یکهزار و ۶۸۵ شغل برای مددجویان بهزیستی لرستان ایجاد می‌شود
معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی لرستان گفت: یکهزار و ۶۸۵ فرصت شغلی امسال با استفاده از ۸۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای مددجویان این نهاد ایجاد می‌شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، "رضا وفایی" افزود: این میزان اشتغال علاوه بر پرداخت تسهیلات بانکی و همچنین از طریق پرداخت بیمه سهم کارفرما و خویش فرما برای مددجویان محقق خواهد شد. وی اظهار داشت: پیش از این مبلغ بیمه حق کارفرما برای معلولان به مدت پنج سال از طرف بهزیستی پرداخت می شد که اکنون این قانون تغییر یافته است و پرداخت سهم بیمه توسط بهزیستی برای همیشه انجام می شود که در این راستا یکهزار و ۲۰۰ معلول استان بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: همچنین در صورتی که بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی، زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی را مشغول به کار کنند سازمان بهزیستی سهم بیمه کارفرما را به مدت پنج سال پرداخت می کند. وفایی اضافه کرد: سهمیه اشتغال سازمان بهزیستی لرستان در سال گذشته یکهزار و ۵۹۰ نفر و ۵۹ میلیارد تومان تسهیلات بانکی بود و در حالیکه ۹ میلیارد تومان سهم بانک کشاورزی محقق نشد، این اداره کل توانست یکهزار و ۸۰۰ شغل را برای مددجویان از طریق وام و یا پرداخت سهم بیمه کارفرما فراهم کند.

Page Generated in 0/0070 sec