کد خبر: 34062
۵۰ دستگاه ویلچر به جامعه معلولان قشم واگذار شد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هدف تحقق تعهدات اجتماعی این سازمان و نیاز جامعه معلولان قشم، تعداد ۵۰ دستگاه ویلچر به این افراد اهدا شد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، علی درویش پور در بازدید از مرکز گل های بهشت روستای هُلُر به مناسبت هفته بهزیستی گفت: این تعداد دستگاه ویلچر با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای استفاده معلولان کم توان و ناتوان جزیره قشم تهیه شد. وی ادامه داد: هدف دولت آسایش و رفاه شهروندان است و سازمان بهزیستی این خدمات را به صورت ویژه برای افراد کم توان و ناتوان ارایه می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: برای ارتقای سطح زندگی و معیشت مردم باید بیشتر تلاش کرد تا این هزینه صرف آسیب های اجتماعی نشود. وی تاکید کرد: مرکز توانبخشی گل‌های بهشت، از نظر تجهیزات و امکانات و همچنین خدمات قابل ارایه از کیفیت مناسبی برخوردار است. درویش‌پور افزود:در کنار فعالیت‌های سازمان بهزیستی، سازمان منطقه آزاد قشم تلاش می کند تا به وظایف اجتماعی خود نیز عمل کند. در این بازدید از نماینده خیران، مراکز مشاوره، کارکنان مرکز توانبخشی و مراکز درمان اعتیاد، مراکز مثبت زندگی، سمن‌ها و گروه‌های سلامت روان و کارکنان بهزیستی تقدیر شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد. پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

Page Generated in 0/0039 sec