کد خبر: 22083
روزنامه پنجشنبه 1 آبان ۱۳۹۹
عناوین امروز: پرداخت کمک هزینه معیشتی به ۱۰۰ هزار مددجوی سازمان بهزیستی - پیروزی عقلانیت بر قلدری - افزایش مصرف خودسرانه دارو در ایام کرونا - کرونا و رأی دهندگان نابینای آمریکایی - زنم را خفه کردم؛ دوست دخترم بد موقع زنگ زد - چاردیواری

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 1 آبان ۱۳۹۹

5 ربیع الاول ۱۴۴۲

22 اکتبر 2020

سال بیست و چهارم شماره 6543

خبرگزاری جمهوری اسلامی       مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وب سایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین این شماره......

پرداخت کمک هزینه معیشتی به ۱۰۰ هزار مددجوی سازمان بهزیستی

پیروزی عقلانیت بر قلدری

افزایش مصرف خودسرانه دارو در ایام کرونا

کرونا و رأی دهندگان نابینای آمریکایی

زنم را خفه کردم؛ دوست دخترم بد موقع زنگ زد

چاردیواری

.........ویژه

* پرداخت کمک هزینه معیشتی به ۱۰۰ هزار مددجوی سازمان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کل کشور از پرداخت کمک هزینه معیشتی 100 هزار مددجو این سازمان خبر داد و گفت:  شاهد مبلغ ۳میلیون ریال برای ۱۰۰ هزار مددجوی بهزیستی در سراسر کشور هستیم که بر اساس اولویت و جدول توزیع استانی، به مددجویان پرداخت می شود.

وحید قبادی دانا در آیین آغاز توزیع اقلام ضروری مددجویان سازمان بهزیستی در شهرستان های چابهار و قصرقند واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان،، ضمن تبریک اعیاد مبارک ماه ربیع الاول، گفت: امروز برای ما عید است که می توانیم به مددجویان عزیز و عزتمند سازمان بهزیستی در شهرستان های چابهار و قصر قند در جنوب استان سیستان و بلوچستان، کمک رسانی کنیم.

وی با اشاره به بازدید مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان و مشاهده نیازمندی های مددجویان بهزیستی در شهرستانهای منطقه، گفت: پس از این بازدید، نیازمندی های مددجویان منطقه احصا شد و برای کمک به اتمام ۱۴۰ واحد مسکونی برای مددجویان، کمک هزینه معیشتی برای یک هزار خانوار تحت پوشش، لوازم منزل و تجهیزات توانبخشی و... در مجموع مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، اختصاص یافت که توزیع اقلام از امروز آغاز می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود:در سال گذشته نیز پس از حادثه سیل، وضعیت سخت زندگی مردم و مددجویان بهزیستی از نزدیک مشاهده شد و در آن مقطع  برای تأمین نیازهای اولیه مددجویان تا حد امکان، مبالغی بر روی کارت بانکی آنها شارژ شد که با مشارکت مردم و خیرین و کمک های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تأمین شد.

قبادی دانا همچنین به همراهی بنیاد مستضعفان با سازمان بهزیستی از ابتدای شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: تا به حال مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای تأمین کمک هزینه اقلام بهداشتی در مراکز، تأمین اقلام بهداشتی برای کودکان کار و خیابانی، پرداخت پاداش به کارکنان مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان سازمان بهزیستی و...اختصاص یافته است.

وی افزود: همچنین تسهیلات قرض الحسنه برای ودیعه مسکن مددجویان به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان جهت تخصیص به مددجویان، توسط این بنیاد پرداخت شده است.

قبادی دانا گفت:همزمان با توزیع اقلام اهدایی بنیاد مستضعفان در قصر قند و چابهار؛ شاهد پرداخت کمک هزینه معیشتی به مبلغ ۳میلیون ریال برای ۱۰۰ هزار مددجوی بهزیستی در سراسر کشور هستیم که بر اساس اولویت و جدول توزیع استانی، به مددجویان عزیز پرداخت می شود و در مجموع مبلغ ۳۰میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای پرداخت این کمک هزینه در آستانه اعیاد ماه ربیع الاول، اهدا شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن تشکر از مهندس فتاح نیز گفت: تمامی تلاش ها  برای ایجاد همکاری نزدیک بین بنیاد مستضعفان و نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی و اهتمام برای رفاه حال مددجویان و محرومان در دوره مدیریت مهندس فتاح صورت گرفته است.

قبادی دانا همچنین از فرماندار ویژه شهرستان چابهار که با همکاری نزدیک در بهزیستی زمینه لازم برای حمایت از مددجویان نجیب، فهیم و با عزت سازمان بهزیستی را فراهم کرده است تشکر کرد و گفت:در پروسه توزیع و اهدای اقلام حتما عزت، منزلت و احترام مددجویان عزیز حفظ شود و تکریم شأن و منزلت این عزیزان باید نصب العین ما و شما باشد.

قبادی در پایان ضمن تشکر ویژه از استاندار سیستان و بلوچستان که با مدیریت جهادی برای کمک به مردم نجیب و اصیل استان اهتمام داشته و دارد اظهار امیدواری کرد تا با جلب کمک و مشارکت از بنیاد مستضعفان و سایر نهادها، شرایطی برای کمک به مردم محروم منطقه شمال استان هم  فراهم شود تا آلام و درد و رنج افراد دارای معلولیت نیز به حداقل برسد و بتوانند زندگی بهتری را تجربه کنند.

گفتنی است اقلام اهدایی شامل ۹۰۰ دستگاه یخچال،۱۰۲۰ دستگاه اجاق گاز،۷۲۰ تخته فرش،۱۷۰ دستگاه کولر گازی،۲۰۰ دستگاه چرخ خیاطی به منظور ایجاد اشتغال،۳۵۰ دستگاه ویلچر،۱۰ دستگاه ویلچر برقی و ۱۷۰ دستگاه کولر گازی هستند.

...........اخبار روز

* پیروزی عقلانیت بر قلدری

روحانی: تحریم تسلیحاتی ایران روز یکشنبه برداشته شد و این موضوع بسیار مهم بود زیرا منطق حق و حقیقت، قانون و عقلانیت بر زور و قلدری پیروز شد. رفع تحریم تسلیحاتی برای مردم ایران بسیار مهم بود.

* تخت خالی داریم

وزیر بهداشت: به مردم سیگنال مایوس کننده ندهید. وظیفه داریم که همه بیماران را فارغ از هر دلیل و علتی پذیرش و به آنها خدمت رسانی کنیم.

خوشبختانه در تمام کشور کادر بهداشتی و درمانی برغم همه مشکلات مثل کوه ایستاده اند و دارند تخت خاص بیماران کرونا اضافه می کنند. اگر لازم باشد از بخش های غیر کرونا، باز هم به بخش کووید ۱۹ اضافه می کنیم.

* آبرامز: چه ترامپ باشد چه بایدن، فشار بر ایران ادامه خواهد داشت

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: آمریکا برای تهیه بسته تحریمی جدید علیه ایران در ماه جاری آماده می‌شود. برخی در ایران فکر می‌کنند اگر ترامپ ببازد، تحریم‌ها و کمپین فشار بر آنان پایان می‌یابد اما این اعتقادی نادرست است و این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد، ما چتری وسیع از تحریم داریم. این تحریم‌ها سر جای خود باقی خواهد ماند تا ببینیم که آیا ایران رفتار خود را تغییر می‌دهد، تفاوتی نمی‌کند که رئیس جمهور آینده چه کسی باشد. اگر ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود، ایرانی‌ها به سرعت برای امضای توافق هسته‌ای جدید اقدام خواهند کرد، زیرا آنها در چهار سال آینده بیش از این نمی‌توانند چنین فشاری را تحمل کنند.

* واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور: به ستاد استانی مقابله با کرونای تهران اختیار داده شده که با هماهنگی وزرای بهداشت و کشور و بدون مراجعه به ستاد ملی مقابله با کرونا در 14 مورد ذیربط تصمیم گیری کند.

علاوه بر مواردی که مدیران دستگاه ها و سازمان ها تشخیص می دهند، افراد مسن یا دارای بیماری های زمینه ای نیز می توانند دورکاری کنند.

* وارد موج چهارم کرونا شده‌ایم/ اجرای تعطیلی دو هفته‌ای تهران ضروری است

زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران: شدت بحران به لحاظ کرونا به حدی رسیده که باید حتماً تعطیلات کامل دو هفته‌ای در پایتخت اجرا شود. آمار متوفیان کرونا طی چند روز اخیر از ۳۰۰ نفر در کشور عبور کرده و نیمی از جان باختگان مربوط به تهران است.

* ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان متوسط هزینه بستری هر بیمار کرونا

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت: درحال حاضر به طور میانگین حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان متوسط هزینه بستری هر بیمار کرونایی درمراکز درمانی است که حدود ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان آن درتعهدات بیمه است و سازمان از بیمه شدگان خود در این خصوص حمایت می‌کند.

* دورکاری دستگاه‌های اجرایی منعی ندارد

 جمشید انصاری رئیس سازمان‌اداری و استخدامی کشور: چنانچه دستگاه‌های اجرایی زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند، دورکاری منعی ندارد. دورکاری یعنی اینکه زیرساخت‌هایی در دستگاه‌ها فراهم شود که کارمندان از منزل کار خود را انجام دهند. چنانچه ستاد ملی مدیریت کرونا درباره دورکاری تصمیم‌گیری کرده و ابلاغ کند،  آن را انجام می‌دهیم.

* جهانگیری: گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو برای کرونا اعلام می‌شود. معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اظهار کرد: گزارش این موضوع می‌آید و نتیجه آن اعلام می‌شود.

* رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: فردای تمام شدن هر تعطیلات با هجوم بیماران کرونایی به بیمارستان‎ها مواجه می‎شویم. هرچه می‎گوییم کرونایی‎ها ملاقاتی و همراه ندارند، هر روز به ازای هر بیمار چند همراه هم می‎آیند که خودشان هم کرونا دارند

.............بهداشت و سلامت

* افزایش مصرف خودسرانه دارو در ایام کرونا:

سرپرست دفتر تجویز و مصرف منطقی دارو، نسبت به عواقب و عوارض مصرف خودسرانه داروها به خصوص در روزهای کرونایی، نکاتی را متذکر شد.
نوشین محمدحسینی، روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس از محل وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته پیشگیری از مسمومیت ها، در مورد مسمومیت با دارو و عوارض مصرف خودسرانه داروها، موضوعاتی را مطرح کرد.
وی با اشاره به آغاز هفته پیشگیری از مسمومیت ها از یکم تا هفتم آبان ۹۹، گفت: روز اول هفته پیشگیری از مسمومیت ها، به مسمومیت های دارویی اختصاص دارد.
محمدحسینی با عنوان این مطلب که حال و هوای پاییز به گونه ای است که به دلیل ناپایداری هوا و سرد و گرمی پیاپی و تغییر پوشش موجبات بروز سرماخوردگی را بیشتر فراهم می کند، افزود: پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی، اقدام مهمی برای حفظ سلامت در فصل پاییز است.
وی گفت: عده ای از مردم خودسرانه دارو مصرف می کنند، غافل از اینکه مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی بیوتیک ها باعث قوی شدن باکتری ها شده و داروهایی که در مقابل این باکتری ها موثرند اثر خود را از دست می دهند.
محمدحسینی تأکید کرد: کامل شدن دوره درمان آنتی بیوتیکی، از مقاوم شدن میکروب ها جلوگیری می نمایید.
وی با اشاره به شیوع بالای مسمومیت های دارویی، افزود: خود درمانی یکی از عوامل مهم در ایجاد و ظهور باکتری‌های مقاوم به حساب می آید، چرا که نه ‌تنها درمان درست انجام نمی‌گیرد، بلکه امکان ظهور باکتری مقاوم هم در میانه مسیر درمان وجود دارد.
محمدحسینی ادامه داد: این روزها واقعا مسموم شدن خطرناک است. تخت های بیمارستانی‌ در اشغال بیماران کرونایی است.
وی درباره وضعیت مسمومیت‌های دارویی با توجه به شیوع کرونا، گفت: یکی از مواردی که موجبات مسمومیت را فراهم می‌کند، استفاده نادرست از دارو است. دارو یک شمشیر دو لبه است و همانطور که می تواند خوب باشد، می تواند مسموم کننده هم باشد و حتی منجر به مرگ شود. بیشترین مسمویت‌هایی که داشتیم با گروه آرامبخش‌ها بوده است. مُسکن‌ها حتی مسکن‌های غیر مخدر هم مسمومیت زا بودند و در رده دوم قرار می‌گیرند.
محمد حسینی افزود: در دوران کرونا به این دلیل که واهمه‌ای از خروج از خانه و مراجعه به مراکز درمانی وجود دارد، مصرف خودسرانه دارو به خصوص داروهایی که از قبل در خانه مانده است، افزایش پیدا کرده است که در حال حاضر باعث شده درصد شیوع مسمومیت دارویی با مسکن‌های غیرمخدر در پنج ماه اول سال ۹۹ به ۱۷.۲ افزایش یابد.
وی ادامه داد: در رده سوم داروهای ضد افسرگی‌ها و آمفتأمین ها و محرک‌ها در رده چهارم قرار دارند. حتی آنتی بیوتیک‌ها و کوورتون ها هم مسمومیت داده‌اند، زیرا مصرف نادرست همیشه می‌تواند به صورتی دردسر درست کند.
سرپرست دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو، درباره داروهای تاریخ گذشته، گفت: تقریبا هر سال برای این موضوع برنامه داریم. زیرا خود این داروها می توانند عامل مسمومیت باشند. نگه داشتن دارویی که مصرف نمی کنید، در منزل کار درستی نیست. اگر داروی اضافه‌ای دارید، باید آنها ‌را در محلی نگهداری کنید که در دسترس بچه‌ها و یا کسانی که ممکن است این داروها را اشتباه مصرف کنند، نباشد.
وی تأکید کرد: باید توجه کرد که داروی تاریخ گذشته، دارویی است که ۱۰ درصد از محتوای آن قابلیت دارویی خودش را از دست داده است، اما در موارد بسیاری این ۱۰ درصد می‌تواند به یک ماده سمی بدل شده باشد. بنابراین هرگز نباید از داروی تاریخ مصرف گذشته استفاده کرد و باید به شیوه مناسب دور ریخته شود.
محمدحسینی درباره احتمال مسمومیت با مصرف انسولین‌های ویال به دلیل دشواری در تنظیم دوز آن‌ها، گفت: امکان مسمومیت با ویال انسولین بجای قلم انسولین وجود ندارد. زیرا ترکیب دارو یکسان است و کسانی که استفاده می کنند با کمی دقت می توانند جایگزین کنند.
وی در پاسخ به سوالی درباره عوارض داروهایی که به بیماران کرونایی داده می شود به دلیل تعداد بالای داروها، گفت: در زمینه داروهای مورد مصرف در کرونا، ممکن است منجر به واکنش‌های ناخواسته شود که نام آن عوارض ناخواسته دارو است که به طور طبیعی هرکس که با این عوارض مواجه می شود، اعم از بیمار، پزشک، پرستار و... باید به مرکز ثبت عوارض داروها اطلاع دهد تا روی آن‌ها اقدام شود. این دیگر مسمومیت دارویی نیست، بلکه به نوعی عارضه جانبی دارو محسوب می‌شود.

..........از شش نقطه جهان

* کرونا و رأی دهندگان نابینای آمریکایی

هرچه به سوم نوامبر نزدیک‌تر می‌شویم، انواع تحلیل‌ها در باره ابعاد گوناگون انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، از در و دیوار به سمتمان سرازیر می‌شوند. هر تحلیل‌گر یا رسانه، به فراخور مأموریت یا رسالتش، جنبه‌ای از این رویداد مهم را وا می‌کاود؛ یکی ابعاد اقتصادی پیروزی بایدن را بر‌می‌شمرد و دیگری بر تبعات بین‌المللی تمدید حضور ترامپ در کاخ سفید انگشت می‌گذارد. در میان خیل اخبار انتخابات آمریکا، چون نیک بنگری برای ما نابینایان هم فارغ از تعلقات فکری و سیاسی، از منظر نابینایی نکات جالبی در انتخابات آمریکا یافت می‌شود. نحوه مشارکت معلولین و نابینایان در انتخابات، از جمله نکات جالب توجه در انتخابات آمریکا محسوب می‌شود. قبلاً در ستون حاضر، نگاهی داشتیم به دستگاه‌هایی که متولیان برگزاری انتخابات در آمریکا در محل شعب اخذ رأی مستقر می‌کنند تا مراجعان نابینا بتوانند در کمال استقلال و به گونه‌ای که حریم شخصی‌شان خدشه‌دار نشود، در رأی‌گیری شرکت کنند. امسال اما قضیه کمی متفاوت است. می‌دانیم که ترک‌تازی‌های کرونا باعث شده بسیاری از رأی دهندگان آمریکایی ترجیح بدهند به جای مشارکت حضوری، رأیشان را به شکل پستی به صندوق‌ها بیندازند. اگر با ساز و کار انتخابات در آمریکا آشنایی داشته باشید حتماً می‌دانید که رأیگیری برای انتخاب ریاست جمهوری معمولاً از چند هفته پیش از تاریخ روز اصلی انتخابات یعنی فردای اولین دو‌شنبه نوامبر آغاز می‌شود و در طول چند هفته، رأی دهندگانی که به هر دلیل نمی‌خواهند به شکل حضوری مشارکت کنند، رأیشان را با پست ارسال می‌کنند. این روش شاید در نگاه اول روشی متناسب و در دسترس برای نابینایان به شمار آید؛ فرد نابینا از هم‌خانه یا دوست بینای خود می‌خواهد که نام فلان کاندیدا را از طرف او روی برگه بنویسد و برایش پست کند. این روش اما مغایر با روح انتخابات است؛: چرا که یکی از مهم‌ترین شرایط برگزاری انتخابات این است که رأی‌گیری به شکل مخفی صورت پذیرد. بنا بر این، نابینایان هم باید راهی برای رأی دادن به شکل مستقل داشته باشند تا رأی‌شان مخفی بماند.

نهادی خصوصی به نام Democracy Live که در ۲۰۰۷ میلادی تأسیس شده، مأموریتش را مشخصاً این قرار داده که تمهیداتی را فراهم کند که گروه‌های مختلف معلولین و آمریکایی‌هایی که به هر دلیل خارج از خاک این کشور زندگی می‌کنند هم بتوانند به شکل بر‌خط در انتخابات شرکت کنند. این نهاد خصوصی برای نخستین بار در ۲۰۱۵ ساز و کاری را با نام OmniBallot راه‌اندازی کرده که به نابینایان و سایر گروه‌های معلولین امکان می‌دهد با نصب یک نرم‌افزار ساده بر روی دستگاه هوشمندشان و اتصال به اینترنت، به شکلی کاملاً دسترسی‌پذیر، نام کاندیدا‌ها را مرور کنند، کاندیدای دلخواه را انتخاب کنند و بعد، برگه رأی را چاپ کنند و به دست مأمور پست بسپارند. OmniBallot اولین بار در انتخاباتی در یکی از بخش‌های کالیفرنیا به کار گرفته شد و پس از آن تا سال ۲۰۱۸ دست کم در صد انتخابات از آن استفاده شد و بیش از یک میلیون فرد دارای معلولیت از آن برای شرکت در انتخابات استفاده کردند. حالا امسال و بعد از این همه آزمون و خطا، این سامانه در بیش از ۴۰۰ شهر در آمریکا قابل استفاده شده و نابینایان می‌توانند به سادگی و بدون نیاز به حضور در شعبه اخذ رأی و بی که دغدغه ابتلا به کرونا گریبانشان را بگیرد، در پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کنند و چهل و پنجمین رئیس جمهوری را در صندلی‌اش ابقا کنند، یا رأی به حضور یک فرد دیگر در کاخ سفید به عنوان رئیس جمهورِ چهل و ششم بدهند.

............حوادث

* زنم را خفه کردم؛ دوست دخترم بد موقع زنگ زد:

ایران نوشت: مرد معتاد که ۷ ماه پس از مرگ مشکوک نامزدش به قتل وی اعتراف کرده مدعی شد به‌خاطر یک سوء‌تفاهم و توهم ناشی از مصرف مواد مخدر دست به این جنایت زده است.
 رسیدگی به این پرونده از اسفند سال گذشته با گزارش مرگ مشکوک زن جوانی به‌نام ریحانه در یکی از بیمارستان‌های البرز آغاز شد.
مأموران در نخستین بررسی‌ها به سراغ نامزد او محسن رفتند که ادعا می‌کرد ریحانه خودکشی کرده است. مرد جوان گفت: من و ریحانه از ۳ ماه قبل نامزد کرده و با هم در یک خانه در عظیمیه کرج زندگی می‌کردیم شب وقتی از سر کار به خانه برگشتم متوجه شدم او خودکشی کرده است.
اما از آنجا که پزشکان بیمارستان عنوان کرده بودند مرگ زن جوان مشکوک است جسد ریحانه به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت دقیق مرگ مشخص شود.
در ادامه پزشکان پزشکی قانونی اعلام کردند: مرگ زن جوان به خاطر فشار دو دست به ناحیه گردن و شکستگی بخشی از آن ناحیه بوده است که همین نظریه موجب شد تا مأموران شناسایی عامل قتل را در دستور کارشان قرار دهند و محسن به‌عنوان تنها مظنون پرونده بازداشت شد. وی که همچنان منکر ارتکاب قتل بود سرانجام در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و پس از ۷ ماه راز قتل زن جوان را فاش کرد.
وی گفت: مدتی قبل از این ماجرا من و ریحانه به خاطر موضوعی به دادسرا رفته بودیم از آنجا که اجازه نمی‌دهند تلفن همراه به داخل دادسرا ببریم من گوشی تلفنم را به ریحانه دادم تا نگه دارد، اما از شانس بدم همان موقع دوست دختر سابقم تماس گرفته بود همین موضوع باعث شد تا من و ریحانه باهم جر و بحث کنیم و این جدل تا داخل خانه ادامه پیدا کرد و در نهایت از فرط عصبانیت در حالی که ماده مخدر شیشه مصرف کرده بودم، او را خفه کردم بعد با صحنه‌سازی خواستم طوری وانمود کنم که او خودکشی کرده است. از آنجا که او مدتی قرص‌های اعصاب مصرف می‌کرد من قرص‌ها را به مأموران نشان دادم و گفتم با این قرص‌ها خودکشی کرده است.
سرهنگ نادربیگی، رئیس پلیس استان البرز با اعلام این خبر گفت: متهم پس از تکمیل پرونده به زندان منتقل خواهد شد تا بزودی محاکمه شود.

............چاردیواری

* با سلام و آرزوی سلامتی برای خوانندگان ایران سپید و با تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع). در آغاز با توجه به تشدید شرایط اپیدمی کرونا در کشور از کلیه خوانندگان عزیز ایران سپید درخواست مؤکد داریم که مراقب سلامتی خود باشند و ضوابط ایمنی را به شدت رعایت کنند. بار دیگر گرامی میداریم روز جهانی عصای سفید را و با توجه به مراسم مختلفی که در این روز برگزار شد امیدوارم با توجه به تفاوت برگزاری مراسم امسال نسبت به سال گذشته بتوانیم به طرف برگزاری این مناسبت سالانه به گونه ای پیش برویم که موجب پیشرفت در امور نابینایان و کم بینایان بشود. اما پاسخ تماس ها و پرسش های عزیزان، آقای مرادی از بهبهان، آقای قاسمی از تبریز و خانم مهجوریان از آمل مؤکداً خواهان انتشار نسخه بریل روزنامه شدند و خانم مهجوریان در این رابطه نیاز خود و نابینایان را به  نسخه بریل روزنامه را مورد تأکید قرار دادند و اینکه هیچ پدیده ای جایگزین نسخه بریل روزنامه نخواهد شد. به هر حال پیشنهاد کردند که تمهیدی اندیشیده شود برای انتشار مجدد نسخه بریل با پیش بینی پروتکل های بهداشتی. آقای مرادی از بهبهان همچنین خواهان درج کامل مطالب  روزنامه در کانال شدند تا ضرورتی به مراجعه به لینک سایت نباشد. آقای محمدرضا ثابتی از اصفهان نیز خواهان انتشار تمام مطالب روزنامه از جمله چار دیواری در کانال ایران سپید شدند. دوست عزیزی از زنجان ضمن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید خواهان توزیع وسایل توانبخشی در میان نابینایان با توجه به نیاز آنها شده از جمله اعطای حداقل یک نوت تیکر به هر انجمن برای استفاده اعضایی که بیشتر به این دستگاه احتیاج دارند. خانم زهرا سلامی از گلپایگان با اشاره به احراز رتبه 93  توسط یکی از نابینایان از این خانم خواهان این شدند که منابعی را که برای موفقیتشان ازش استفاده کرده است در اختیارشان بگذارد تا بتوانند آن را در اختیار دوستان نیازمند قرار بدهند. خانمی با اسم perfect girl شکوه کرده اند از اینکه اختصاص سهمیه های بومی در استخدام باعث شده است که ایشان از محل شغلی که انتخاب کرده است محروم شود و در این رابطه گله کرده است که به آنهای مختلف معلولان از سهمیه سه درصدشان محروم می شوند و نمی توانند استفاده کنند،که البته در این رابطه اخذ اطلاعات کافی کارشناسی قبل از ثبت نام دوستان در آزمون می توانست به آن ها کمک کند، امسال هم ایران سپید فایل های متعددی را در رابطه با ارائه اطلاعات تخصصی برای شرکت در آزمون ارائه کرده است که امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد. آقای قاسمی از تبریز خواهان فراهم آوردن بودجه برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان شدند بویژه در این شرایط سخت اقتصادی کشور که معیشت را برای همگان بویژه افراد معلول از جمله نابینایان سخت کرده است. آقای هاشم فرهمند از استان فارس گله کرده اند که علیرغم اینکه وکالت تام به خانمشان برای انجام عملیات بانکی داده اند متأسفانه بانک صادرات این وکالت تام را از ایشان نپذیرفته و خواهان صدور وکالت خاص در هر موردی شده است که کاملاً غیر قانونی است و ایشان می تواند به بازرسی بانک صادرات شکایت کند و بویژه ایشان در نظر داشته باشد که اخیراً یعنی پس از روز جهانی نابینایان بانک مرکزی بخشنامه ای را در حمایت از عملیات تسهیل عملیات بانکی نابینایان صادر کرده است که ایشان می تواند بانک صادرات را به این بخشنامه اهاله دهد و خواهان تسریع در انجام کارهایشان شود. در پایان به اطلاع دوستان می رسانم که در صدد این هستیم که واقعاً راهی برای انتشار مجدد نسخه بریل داشته باشیم و بتوانیم ایران سپید بریل را دوباره به خانه افراد نابینا بیاوریم اجازه بدهید که رایزنی کنیم و با توجه به شرایط کشور ببینیم واقعاً چه می شود در این رابطه کرد مطمئن باشید که برای انجام این امر مصمم هستیم و تمام تلاش خود را به طور قطع انجام خواهیم داد. با سپاس ایام به کام تا گفتگوی بعدی.

 

Page Generated in 0/0057 sec