کد خبر: 12067
استفاده از هوش مصنوعی به‌منظور درک میزان استرس کاری
به‌تازگی شرکت فوجیتسو به سراغ پروژه‌ای بسیار جالب و هیجان‌انگیز رفته است که در آن از قابلیت‌های هوش مصنوعی برای تشخیص میزان فشار و استرس کاری به کارگران و کارمندان استفاده می‌شود.

به گزارش ایران سپید به‌تازگی شرکت فوجیتسو به سراغ پروژه‌ای بسیار جالب و هیجان‌انگیز رفته است که در آن از قابلیت‌های هوش مصنوعی برای تشخیص میزان فشار و استرس کاری به کارمندان سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شود. امروزه عملکرد کارگران و کارکنان، به‌شدت تحت نظر بوده و مسئله‌ای بااهمیت تلقی می‌گردد و البته کارفرماها تلاش دارند تا شرایط کاری را به نحوی فراهم سازند که کارمندان و کارگران آنها بتوانند بهترین بازدهی ممکن را داشته باشند.در این میان به عنوان مثال، یکی از مشکلات اصلی بازدارنده کارمندان از پتانسیل اصلی آنها را می‌توان گرمای هوا در فصل تابستان دانست که بدون شک موجب کاهش بهره‌وری کلی شرکت‌ها می‌شود.حال شرکت فوجیتسو درصدد رفع این مشکل برآمده و برای نیل به این هدف، به سراغ راهکاری هوشمندانه و نوآورانه رفته است و قصد دارد تا از هوش مصنوعی برای این امر بهره بگیرد.این سیستم می‌تواند از طریق اعمال کاربری‌های هوش مصنوعی، عملکرد کارمندان را تحت نظر گرفته و با درک و تحلیل شرایط، از ایجاد فشار بی از حد به‌واسطه گرما در فصل تابستان پیشگیری کند.
گفتنی است این سیستم هوش مصنوعی در حقیقت بخشی از MetaArc پلتفرم تجارت دیجیتالی و اینترنت اشیاء شرکت فوجیتسو است که از آن برای مدیریت سلامت در محیط‌های کاری استفاده می‌شود.
بر اساس اعلام شرکت فوجیتسو، این الگوریتم می‌تواند «میزان تجمع فشار ناشی از گرما را بر اساس مؤلفه‌هایی که به‌صورت فردبه‌فرد متفاوت هستند تخمین بزند. این امر می‌تواند به روش‌هایی برای حفاظت از افراد بر پایه شرایط شخصی و انفرادی آنها منتهی گردد.»

Page Generated in 0/0040 sec