شناسه خبر: 4530 منتشر شده در مورخ: 1393/5/18 ساعت: 08:36 گروه: اجتماعی  
آخرین وضعیت قانون جامع معلولان/ اجرای قانون جدید 3 هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد

آخرین وضعیت قانون جامع معلولان/ اجرای قانون جدید 3 هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان را نیازمند سه هزار میلیارد تومان اعتبار دانست و گفت: اصلاحیه قانون جامع حمایت از معلولان برای اجرایی شدن نیازمند تخصیص اعتبارات لازم از سوی مجلس است و تا آن زمان نمی توان آن را اجرایی کرد.

دکتر یحیی سخنگویی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اصلاحیه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تاکید کرد: در حال حاضر این اصلاحیه در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسیده است و تغییراتی در آن به منظور تسهیل در قوانین ایجاد شده است.

وی گفت: این قانون برای تصویب نهایی باید در هیأت دولت بررسی و با حضور وزرا به تصویب برسد.

سخنگویی از بررسی برخی از مواد اصلاحیه قانون معلولان توسط هیئت دولت خبر داد و اظهار داشت: به نظر می رسد با توجه به روندی که طی این مدت در دولت ایجاد شده در آینده نزدیک شاهد تصویب نهایی قانون حمایت از حقوق معلولان باشیم و پس از آن به مجلس ارسال خواهد شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی درخصوص تغییراتی که در این قانون ایجاد شده گفت: در کمیسیون اجتماعی برخی از مفاد این قانون را ساده کردند به طوری که آنچه ما نوشته بودیم تشریحی بود اما اعضای کمیسیون اجتماعی دولت بر روی این قانون ساده نویسی انجام دادند. به طوری که در محتوای آن تغییری ایجاد نشد.

سخنگویی از رایزنی با نمایندگان مجلس برای تصویب اصلاحیه قانون جامع معلولان خبر داد و گفت: به منظور تسریع در روند تصویب قانون با نمایندگان مجلس مذاکره و رایزنی کردیم که امیدواریم به زودی به نتیجه نهایی رسیده و تصویب گردد.

به گفته وی، اجرای اصلاحیه قانون جامع معلولان نیاز به سه هزار میلیارد تومان اعتبار دارد و هر زمان که در مجلس به تصویب برسد باید بودجه مورد نیاز آن نیز تخصیص داده شود در غیر این صورت امکان اجرای آن نیست.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *